תחבורה והסעות לנתב”ג

נוסעים לנתב”ג? לפניכם כל המידע שיעזור לכם להגיע לנתב”ג בדרך הקלה לקראת הטיסה לאומן עם תחבורה ציבורית או עם רכב פרטי

טסים לאומן? נסיעה טובה

אמצעי תחבורה לשדה התעופה בן גוריון

תחבורה והסעות לנתב”ג – כל אמצעי ההגעה והתחבורה שיביאו אתכם לטיסה לאומן

 

רכשתם את כרטיס הטיסה לאומן, סיימתם עם כל ההכנות לקראת הטיסה לאומן, כעת אתם מתכננים את הצעד הבא והחשוב, והוא, הנסיעה לשדה התעופה בן גוריון, שם ממתין לכם המטוס שייקח אתכם לאומן, לאיזה טרמינל אתם צריכים להגיע? איך הכי משתלם לכם? לפניכם כל אמצעי ההגעה והתחבורה שיביאו אתכם לטיסה לאומן.

ראשית, בדקו בכרטיס הטיסה האלקטרוני שברשותכם, או עם סוכן הנסיעות, לאיזה טרמינל אתם נדרשים להגיע, בשנים האחרונות נעשו שינויים בבן גוריון, והנוסעים לאומן חלקם נדרשים ניתן להגיע לטרמינל 1 וחלקם נדרשים להגיע לטרמינל 3, תלוי באיזה תקופה בשנה אתם טסים לאומן, ובאיזה חברות תעופה הנכם טסים, אם אתם טסים לאומן עם ‘אוקראיין אינטרנשיונל’ תידרשו להגיע לטרמינל 3, חברת התעופה המוזלות (‘לואו קוסט’) מקבלים את הנוסעים לאומן בטרמינל 1, בתקופת ראש השנה טיסות הצ’רטר טסים מטרמינל 1. בכדי למנוע בלבול בנושא, בדקו בכרטיס הטיסה שלכם או עם סוכן הנסיעות לאיזה טרמינל אתם אמורים להגיע.

לנמל התעופה בן גוריון אתם יכולים להגיע בכל אמצעי התחבורה הקיימים, ברכב פרטי, במוניות, במוניות שירות, ברכבת ישראל, ובאוטובוס, ריכזנו לכם את כל המידע בעניין, תבחרו את הדרך הנוחה החסכונית והמתאימה לכם.

חשוב לזכור, כי התחבורה הכללית פעילה בשעות מוגבלות, כך שבמידה ואתם גרים בפריפריה ובמקומות מרוחקים ממרכז הארץ, והטיסה שלכם לאומן נוחתת בשעות המאוחרות בלילה, לא תוכלו להגיע לביתכם בתחבורה עד לתחילת שעות הפעילות. במקרה כזה מומלץ להגיע עם הרכב הפרטי, ולהחנותו בחניה לטווח ארוך, (שימו לב! בטרמינל 1 החנייה ממוקמת סמוך מאוד לטרמינל) או לחלופין לדאוג שיאספו אתכם מהנמל. בנתב”ג מותרת הכניסה למתחם החנייה בטווח הקצר ללא תשלום למשך 15 דקות. אם אתם באים לאסוף נוסעים חוזרים מהטרמינל, להיכנס, לאסוף ולצאת מיד.

בבדיקה שערכנו, התברר כי האפשרות המשתלמת יותר בטיסה קצרה, בהשוואה בין רכב פרטי למונית, היא לקחת את הרכב הפרטי. עלויות הרכב, הדלק, והחניה, הסתכמו בסכום נמוך משמעותי למקומות מסויימים מנסיעה במונית, מלבד אם אתם באים בנסיעה מאזור המרכז, לנתב”ג. לנוסעים לתקופה של יותר מכמה ימים בודדים. למי שמגיע מערים קרובות לשדה התעופה, כמו בני ברק, אשדוד, אלעד, ברכפלד, וירושלים, הנסיעה במונית משתלמת יותר – בעוד שבמרחקים גדולים, כמו צפת וחיפה, עדיין זול יותר להגיע עם הרכב הפרטי.

 

חניון טווח ארוך

בחניון לטווח ארוך ניתן להחנות את הרכב בעלות של 40 ש”ח ליממה, בחניון קיים שאטל פנימי שייקח אתכם ללא עלות לטרמינל 3, האוטובוס יוצא כל 20 דקות מהחניון. משך זמן הנסיעה מהחניון עד לטרמינל כ-7 דקות.

לרשות הנוסעים לאומן והחוזרים לארץ, קיים שירות הסעה בין הטרמינלים 1-3 בנתב”ג, ובין מגרשי החנייה לטווח ארוך, 24 שעות ביממה, בתדירות של 10 עד 15 דקות. לחוזרים מאומן, תחנת ההסעה ממוקמת בגשר התלת-מפלסי, קומת קרקע, השירות מותאם גם לנכים.

מגרש חנייה ראשי לטווח ארוך פעיל 24/7. שלטי הכוונה לחניון מוצבים לאורך הכביש המוביל אל טרמינל 3. יש לעקוב אחר השילוט “חניון טווח ארוך”. החניון נמצא במרחק נסיעה של 7 דקות מהטרמינל והגעה אל הטרמינל באמצעות “שאטל” פנימי ללא תשלום.

עלות החנייה

40 ₪ ליממה באזור לא מקורה

70 ₪ ליממה באזור מקורה

לאחר התשלום עומדות לרשות החונים 60 דקות נוספות עד ליציאה מהחניון.

הסעות לטרמינל 3 וחזרה לחניון לטווח ארוך יוצאות בתדירות של בין 10 ל – 20 דקות, 24 שעות ביממה, כל השבוע. אין הסעות מהחניון לטווח ארוך לטרמינל 1. סמוך לטרמינל 1 יש חניון טווח ארוך וקצר. תחנות ההסעה לטרמינל 3 ממוקמות בחניון המרכזי לטווח ארוך באזורים A,B,C,D,E,F-G.

תחנת איסוף ראשית נמצאת בחזית המבנה הראשי הסמוך לכניסה לחניון. יש לשמור את כרטיס החנייה עד ליציאה מהחניון. יציאה מהחניונים אפשרית באמצעות כרטיס החנייה לאחר ששולם, לאחר תשלום החניה, עומדות לרשותכם 60 דקות נוספות עד ליציאה מהחניון. בחנייה לטווח ארוך ניתן לקבל שירות התנעת רכב וסיוע בהחלפת גלגל לחונים,  אם לא מצאתם את רכבכם במרחבים הגדולים, תוכלו להיעזר במפעיל הקלנועית שיסייר אתכם עד שתמצאו את רכבכם  – השירות ללא תשלום.

 

 • בדיקת מקומות פנויים ומחשבון חניה

 • חניון 26 – הוראות והנחיות הגעה לחניון החילופי והחינמי

 

מוניות ספיישל לנתב”ג וחזרה

אין ספק שנסיעה במונית ספיישל לשדה התעופה היא אפשרות נוחה, במיוחד כשאתם עם הרבה מזוודות. בדקו באזור מגוריכם, אם ישנם בעלי רכבים פרטיים שנותנים שירות הסעה לבן גוריון במחירים זולים ביחס למחירים של המוניות הרגילות.

בנתב”ג פועלות חברת מוניות היוצאות לכל חלקי הארץ, וקיים פיקוח קפדני על השירות שלהם, כולל תקינות המונית, רמת הניקיון, ופיקוח מחירי הנסיעה.

חברת המוניות ‘הדר’ לוד הזוכה במכרז המוניות של נתב”ג, מפעילה צי של מוניות הנותנים שירות במחירים זולים יחסית למוניות רגילות, במוניות שלהם ניתן לשלם בכרטיס אשראי ובמטבעות זרים מלבד השקל הישראלי, למרות הזיכיון שיש להדר, כל אדם רשאי להזמין מטעמו מונית של כל חברה אחרת להסעה לשדה תעופה וחזרה ממנו.

פיקוח מחירי המוניות בנתב”ג – בפיקוח משרד התחבורה, מחיר הנסיעה במונית ספיישל, נקבע בהתאם לשני סוגי תעריפים: תעריף 1 בין השעות 5:30-21:00, ותעריף 2 בין השעות 21:01-05:29. לתעריפים מצטרפות תוספות שונות, למשל: עבור המזוודות, תצטרכו להוסיף עוד 4 שקל ועוד. על פי תקנות משרד התחבורה, חלה חובה על נהג מונית להפעיל מונה בכל נסיעה, משרד התחבורה מפרסם תעריפי נסיעה קבועים למוניות ספיישל.

 

אוטובוסים לנתב”ג וחזרה

ציבור הנוסעים לאומן המתגוררים בירושלים יכולים להשתמש בקו אוטובוס החדש של חברת ‘אפיקים’ המפעיל קו ישיר מירושלים לנתב”ג – קו 485 החדש של חברת ‘אפיקים’ יתחיל את נסיעתו מרחוב קפלן בירושלים, עובר בתחנה המרכזית החדשה בירושלים, ובמספר תחנות נוספות בעיר, משם הוא יוצא ישירות לטרמינלים בנתב”ג. גם בחזור מאומן יוכלו הנוסעים לאומן להשתמש באוטובוס היוצא לכיוון ירושלים. הקו החדש יפעל פעם בשעה, 24 שעות ביממה, 6 ימים בשבוע, הקו יחל את פעילותו כשעתיים אחרי צאת השבת, משך הנסיעה בקו יערך כשעה – עלות הנסיעה  16 שקלים.

מנתב”ג לירושלים – קו 485 מנתב”ג לירושלים ממוקם בתחנת האוטובוסים, קומה 2 נתיב תחבורה ציבורית, הקו פועל מנתב”ג במהלך כל שעות היממה בכל שעה עגולה. ביום שישי הקו פועל  עד השעה 14:00 ומתחיל את פעילותו במוצאי שבת החל מהשעה 19:00.

ציבור הנוסעים לאומן משאר מקומות בארץ יכולים להיעזר בקישור המצורף המקבץ את האוטובוסים הנוסעים לנתב”ג מכל הערים בארץ, במדיע תוכלו למצוא את לוח הזמנים של כל חברות האוטובוסים הנוסעים לנתב”ג. לחצו כאן

 

מוניות שירות לנתב”ג

ישנן כמה חברות המפעילות מוניות שירות לנתב”ג. בירושלים וחיפה קיימת חברת “נשר” איתם ניתן להגיע לנתב”ג במחיר הוגן, ולחסוך את התשלום על חניה בחניון לטווח הארוך שתידרשו לשלם אם תגיעו ברכבכם. אמנם, בנסיעה כזאת אתם נאלצים להצטופף במונית עם אנשים נוספים הנוסעים לנתב”ג, אולם אתם מקבלים את כל היתרונות הנסיעה במונית: איסוף מפתח הבית, והגעה עד פתח שדה התעופה, וכל זאת במחיר סביר, בזכות העובדה שמדובר במוניות שירות ולא בנסיעה מיוחדת.

 

מחירי מוניות “נשר” ירושלים • מאזור ירושלים, גבעת זאב, מבשרת, מעלה החמישה, נווה אילן, קריית ענבים, שואבה, שורש, אבו גוש, בית זית,, בית מאיר, בית נקופה – מחיר הנסיעה בשירות 64 ₪ לנוסע.

 

מוניות “נשר”: 02-6257227, 072-2646059, 02-6253233 – אליעזר וחמדה בן יהודה 23 ירושלים.

לחוזרים לירושלים ורוצים לחזור עם מוניות “נשר”, תחנות ההסעה ממוקמות בגשר התלת מפלסי בקומה 2, מול שערים 21 ו 23.

 

 

נסיעה לנתב”ג ברכבת

רכבת ישראל מפעילה קו לנתב”ג שאליו אפשר להגיע כמעט מכל מקום בארץ. בקרוב גם מירושלים ואליה, נסיעה ברכבת יכולה להיות זולה יחסית, אבל לא תמיד נוחה. אם אתם טסים לאומן לזמן קצר, ואינכם צריכים להיסחב עם מזוודות עמוסות לעייפה, זאת יכולה אכן להיות דרך יעילה, אולם אם אתם טסים עם שלוש מזוודות ועוד 4 תיקי צד – ועוד יש לכם דרך לעשות אל תחנת הרכבת, בין אם זה נעשה במונית, ברכב הפרטי או ברגל, עניין הנוחות הופך להיות לא מציאותי.

 

רכבת ישראל מפעילה קו רכבות עירוני מנתב”ג דרך ת”א לחיפה עכו ונהריה, ומנהריה דרך עכו לחיפה, ת”א ונתב”ג.

שעות פעילות הקו בימים א-ה בין השעות 03:40 עד 23:30.

קופות כרטוס ממוקמות בקומת הקרקע ליד שערים 1 ו-3.

לשירות הנוסעים ברכבת מופעל חניון “חנה וסע”.

טלפון רכבת ישראל: 5774000–03

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ו חשון ה'תשפ"ב
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.