קבר שרה ע”ה • קרימנצ’וג

רבי נחמן מברסלב זצ”ל הפליג מגודל מעלת בתו שרה ע”ה ואמר: ‘פון שרק’ה שמועס איך נישט’ (משרה איני מדבר בכלל) מגודל מעלתה

קבר שרה ע"ה בת רבי נחמן מברסלב זצוק"ל

קבר שרה בתו של רבי נחמן מברסלב זיע”א

רבי נחמן מברסלב זצ”ל דיבר רבות על מעלת צאצאיו ויוצאי חלציו ואמר: “שהמשיח יהיה מיוצאי חלציו”, חיבה יתירה נתן רבינו לבתו הצדקת מרת שרה ע”ה אשר עליה הפליג ואמר: ‘פון שרק’ה שמועס איך נישט’ (משרה איני מדבר בכלל) מגודל מעלתה.

מרת שרה ע”ה נסתלקה לעולמה בערב שבת חנוכה ה’תקצ”ב וכמובא במכתבי מוהרנ”ת: “והנה ההכרח להודיעך שמועה לא טובה, כי בת רבינו הקדוש ז”ל, הצדקת מרת שרה זכרונה לברכה מקרימנצ’וק, שבקה לן חיים בערב שבת חנוכה, השי”ת ינחם אותנו מהרה בנחמת ציון וירושלים, אמן”.

183 שנים חלפו מאז פטירתה בעיר ‘קרימנצ’וג’ במחוז פולטובה, שבמרכז אוקראינה. בית העלמין העתיק הפך במהלך המלחמה למחנה צבאי סגור והכניסה אליו נאסרה למבקרים. אגודת ‘אהלי צדיקים’ בראשות הר”ר ישראל מאיר גבאי הי”ו, עמלו רבות לקבל אישורים בכדי שיהיה ניתן למצוא את מקום קבורתה של שרה ע”ה, וב”ה לאחר חודשים של עמל ויזע רב זכו בסייעתא דשמיא מופלגת לגלות את שרידי האהל ואת מיקומו המדוייק. לאחר זמן של שיקום ושיפוץ האהל הוצב במקום שלט מאיר עינים: “בית הקברות דק”ק קרמנטשוק בו נטמנו אלפי בני ישראל ובתוכם בני משפחת רביה”ק רבי נחמן מברסלב זיע”א בנותיו, מרת שרה ובעלה רבי יצחק אייזיק, מרת חיה ובעלה רבי אהרן, מחותנו רבי לייב מדאבראוונא ותלמידיו הקדושים רבי חייקל ורבי שמואל ב”ר אבא כמו כן טמונים במקום רבי בוניא שפיביקובסקי ורבי חיים בן הרב מטשערין”.

בתקופה האחרונה נודע כי בתוכנית העירייה להרוס את בית הקברות ולהקים במקום שכונה יוקרתית. העירייה שעדיין לא מכירה במקום כבית עלמין יהודי ומתייחסת אליו כאל מחנה צבאי נטוש, מבקשת לספח ולייעד את הקרקע לשכונת הוילות הסמוכה לצורך בניית שכונה חדשה. מאז היוודע השמועה המרה, פעלו עסקני ברסלב לביטול התוכנית, ביחד עם הרב המקומי הרב סלומון שליט”א אשר לו קשרים עם ראש העיר של קרימנצו’ג .

נוכחות המבקרים והמתפללים במקום היא אשר תקבע את חשיבות המקום ועל פיה יוחלט אם להחשיבו כמקום קדוש על פי החוק, ובכך נמנע את הרס בית הקברות בעתיד. כאמור, הצלת בית הקברות תלויה רק בכם. בואו בהמוניכם… למען רבינו… ותזכו לישועות רבות…

 

קברו שרה ע”ה בקרימנצ’וג ↓

 

מדד מרחקים מערים באוקראינה ↓ 

 

מאומן לקרימנצ’וג | 5 שעות | צפה במפה

מדנייפר לקרימנצ’וג | 3 שעות | צפה במפה

דנייפרופטרובסק // קרימנצ’וג // אומן | 7 שעות 40 דקות | צפה במפה

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
כ"ג אדר ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.