התמצאות בנתב”ג

מידע והתמצאות לטסים לאומן בכל שלב בעת הביקור בנמל התעופה בן גוריון, כאן תמצאו את כל המידע המפורט בכל שלב עד להמראה

התמצאות בנמל התעופה בן גוריון – מידע לטסים לאומן

חברות התעופה אוקראיניין אינטרנשיונל (ps) ו’אל על’ מפעילות קווי טיסות ישירות ליעדי אוקראינה, בהם משתמשים בדרך כלל הטסים לאומן בתקופות כל ימות השנה, הטסים לאומן עם אוקראיניין אינטרנשיונל (ps) נדרשים להגיע ישירות לטרמינל 3, לעומת זאת, הטסים לאומן עם חברת התעופה ‘אל על’ נדרשים להגיע לטרמינל 1, שם הנוסעים נדרשים לעבור את כל תהליך הצ’ק אין והבידוק הביטחוני, כאשר לאחר מכן מועברים הנוסעים באמצעות האוטובוסים עד למטוס, מומלץ לבדוק בכרטיס האלקטרוני שברשותכם בו רשום לאיזה טרמינל הנכם נדרשים להגיע, במקרה שהגעתם לטרמינל שונה ממה שאתם נדרשים, תוכלו להיעזר בשאטלים הפנימיים שייקחו אתכם לטרמינלים השונים, האוטובוסים לטרמינל 1 נמצאים בקומה G סמוך לשער יציאה 1.

 

טרמינל 3  בנוי משלושה מפלסים: מפלס 3 העליון מיועד לנוסעים היוצאים, המגיעים ישירות אליו באמצעות האוטובוסים, המוניות, או הרכבים הפרטיים כאשר ישנו נהג מלווה, נוסע שמגיע עם רכב פרטי נדרש להחנות את רכבו בחנייה לטווח ארוך, מפלס 2 מיועד לתחבורה הציבורית, מפלס G מיועד לנוסעים הנוחתים ולמקבלי פנים, מפלס S מיועד לתחנת הרכבת.

טרמינל 3 מותאם לבעלי מוגבלויות ומציע דרכי גישה נוחים. בעלי מוגבלויות ונכים יכולים לקבל ליווי וסיוע בכל עת, על מנת להזמין את השירות יש לפנות אל דלפק המודיעין. הטרמינל מספק שירותים רבים, באולם מקבלי הפנים מפלס G נמצאים שלושה סניפי בנק, לצורך המרת מטבע חוץ. כמו כן, ניתן למצוא בטרמינל מגוון של חנויות פטורות ממכס. החל מחנויות אלקטרוניקה, ביגוד, צעצועים, מוזיקה ועוד…

 

הטסים לאומן כמו כל הנוסעים האחרים, מגיעים באמצעות כלי התחבורה למפלס העליון של הטרמינל, במפלס זה מתבצעים ההליך הצ’ק אין, הבידוק הביטחוני, והמעבר לטיסה, אם אתם עם מזוודות השתמשו בעגלות העומדות לשירותכם בכניסה לאולם, תוכלו לאסוף את העגלה לנשיאת המזוודות באמצעות העברת כרטיס אשראי בלבד (לא מזומן) בעמדות ובמתקנים, לאחר העברת כרטיס האשראי, החשבון יחויב זמנית בסכום הפיקדון הנדרש, בעת החזרת העגלה למתקן האיסוף, על מנת לקבל את החזר הפיקדון תידרשו להעביר שוב את כרטיס האשראי, עגלה שלא הוחזרה עד 5 שעות מקבלתה או שלא הועבר כרטיס אשראי כנדרש בפרק זמן זה, יחויב הנוסע בסכום הפיקדון על סך 10 שקלים.

 

עמדת העגלות ברחבי הטרמינל

 

העמסתם את המזוודות על העגלה, כעת הנכם נכנסים לאולם הגדול שבו מתבצע כל הליך הצ’ק אין, העמדות מסודרות לאורך הטרמינל לפי מיקומים באותיות אנגליות: A’B’C’D, הטסים לאומן עם חברת ‘אוקראיניין אינטרנשיונל’ (ps) נדרשים לגשת לדלפקי החברה הממוקמים בצד שמאל הקיצוני של האולם מתחם A, בכל שלב תוכלו להיעזר בלוח ההמראות הממוקמים ברחבי הטרמינל.

שטח A מתחם הצ’ק אין של הנוסעים לאומן

 

באיזור A לפני עמדת הצ’ק אין תעברו תשאול קצר, ישאלו אתכם מה יעד הטיסה שלכם, במקרה ותגיעו מאוחר לקראת סגירת הצ’ק אין, תופנו לתור קצר עד לשלב התשאול הביטחוני לקראת ביצוע הצ’ק אין, בשלב זה, אנשי הביטחון יבקשו ממכם את הדרכון וכרטיס הטיסה, לאחר מכן תעברו שאלות ביטחוניות, כגון: מי ארז את המזוודות? האם קיבלתם משהוא להעביר? והאם יש לכם משהוא חד או משהוא שנראה כמו נשק? לאחר התשאול יודבקו מדבקות על המזוודות שלכם, המדבקות מאשרות שעברתם את הבדיקה.

בסיום התשאול תגיעו לעמדת הצ’ק אין, תתבקשו להציג דרכון וכרטיס אלקטרוני המאשר שביצעתם את הצ’ק אין מראש, בשלב זה המזוודות שלכם יעברו שקילה, אם חרגתם מהמשקל המותר תדרשו לשלם קנס, בשלב זה תוכלו לבקש את המקום הנוח לכם בטיסה, ליד חלון/מעבר, או במקומות טובים יותר אשר לעתים כרוכים בתשלום נוסף, אם יתמזל מזלכם וביקשתם יפה, ייתכן ותצליחו לקבל מקום טוב ללא עלות. לאחר התהליך תקבלו כרטיס עלייה למטוס שבו מופיע הפרטים על מועד הטיסה, שער העלייה למטוס, ומקום מושבכם בטיסה.

עם כרטיס העלייה למטוס והדרכון שברשותכם אתם נדרשים לגשת לשלב הבדיקה הביטחונית וביקורת הגבולות. בין הדלפקים במתחם הצ’ק אין תמצאו את שער ההמראות באמצעותו תגיעו לשלב הבא, המשיכו ישר עד להגעה למתחם החניות והמסעדות, שם תפנו ימינה ותגיעו לעמדת הבטחון.

 

המידע החשוב בכרטיס העלייה למטוס ↓

דוגמת כרטיס עלייה למטוס של חברת PS

 

שער ההמראות המוביל מדלפקי הצ’ק אין ↓

מתחם עמדת הביטחון ↓

 

הליך הבידוק הביטחוני

בכניסה לשער הבידוק הביטחוני הנכם נדרשים להציג את הדרכון וכרטיס העלייה למטוס, לאחר מכן, כל הנוסעים נדרשים לעבור בידוק ביטחוני בו נבדקים כל הנוסעים ומטען היד שנושאים עימם למטוס. תהליך זה מורכב מהשלבים. בעת הבדיקה, תדרשו, להסיר פריטי לבוש ומתכות הנמצאים בכיסכם. לאחר מכן, תדרשו לעבור דרך מכשיר שיקוף. במקרים רבים תעברו  שיקוף ידני המבוצע בנפרד על ידי עובדי הביטחון באמצעות מגנומטר. מכשירי השיקוף האלקטרוני מזהים כל פריט מתכתי ומתריע על כך באמצעות צפצופים.

חפצים חדים כמו סכינים, מספריים, סכיני גילוח וכו’ לא תוכלו לקחת אתכם למטוס. ישנה גם הגבלה על כמות הנוזלים, התרסיסים והג’לים שתורשו לשאת עליכם, אם היו עליכם בקבוקי נוזלים מהסוג הזה, כאשר הגעתם לאגף הבידוק הביטחוני, תידרשו לזרוק אותם לפח.

• נפח אריזת המוצר אינה עולה על 100 מ”ל.
• על כל הפריטים להיות ארוזים בצורה מרוכזת בתוך שקית פלסטיק עם סגירת רב סגר.
• תכולת השקית יחד לא יעלה ממשקל 1 ליטר.
• כל נוסע רשאי לשאת בתיק היד שקית אחת בלבד.
• ניתן לשאת תרופות ומוצרי מזון מיוחדים כגון מזון תינוקות, לא בשקית הפלסטיק, אך יש להציגם בבדיקות הביטחוניות ולשאת אישור רפואי תואם.
• נוסעים בטיסות קונקשטיין יוכלו לבצע רכישה של מוצרים פטורים ממכס בדיוטי פרי רק אם ישאירו אותם בישראל.
• נוסעים העולים על טיסת קונקשיין (טיסת המשך) לא יוכלו לרכוש מוצרים הנאסרים לעלות למטוס גם בדיוטי פרי שמוכרים בטיסה.
• אין הגבלה נוספת על המוצרים הנ”ל בכבודה הנשלחת לבטן המטוס.

 

שימו לב! באוקראינה ישנה החמרה ואיסור גורף על נשיאת נוזלים בתיק יד, כאשר תגיעו  לאגף הבידוק הביטחוני בשדה התעופה, התרסיסים, המים, והג’לים, יזרקו לפח האשפה.

 

בסיום התהליך תיכנסו לתוך הטרמינל לעבר עמדות ביקורות הגבולות, אולמות הדיוטי פרי, ושער העלייה למטוס.

 

עמדות ביקורת הגבולות ↓ 

לאחר שעברתם את הליך הבדיקה הביטחונית, אתם עוברים לאולם ביקרות הגבולות, בעלי דרכונים ישראלים רגילים,(לא ביומטרי) נדרשים להמתין בתור לדלפקי הבידוק, או נגשים להליך המזורז כפי שהיה מקובל בכל השנים, באמצעות עמדות בדיקת כף היד, מיועד לאלו שנרשמו לשירות, בעלי דרכון ביומטרי ניגשים לצד ימין של האולם, שם קיימים עמדות לבידוק עצמי של הדרכונים, ההליך פשוט וקל ללא המתנה מיותרת, כאשר בסוף התהליך ההעמדה מנפיקה אישור יציאה אותה אתם מעבירים בשערים הממוקמים לאחר היציאה ממסוף ביקורת הגבולות.

 

עמדות בדיקה עצמית לבעלי דרכון ביומטרי ↓ ממוקם בצד ימין של האולם

 

עמדות בדיקת כף היד ↓ ממוקם בצד שמאל של האולם

בסוף הבדיקה אתם עוברים עם הפתקית שקיבלתם לשערים הממוקמים בכניסה לטרמינל, בשערים האוטומטיים אתם נדרשים להעביר מעל גבי הסורק את הפתקית עם הברקוד המופיע עליו, לאחר הסריקה השער נפתח לרווחה ואתם מתקדמים לכיוון מתחם הדיוטי פרי ושער העלייה למטוס.

 

שערי בדיקת אישור ביקורת הגבולות ↓

 

לאחר אישור המעבר, הנכם נכנסים למתחם חנויות הדיוטי פרי ושערי העלייה למטוס, המעבר למתחם מצריך הליכה ארוכה במסדרונות הטרמינל, לרשות בעלי מוגבלויות ונכים עומדים מצד שמאל קלנועיות וכסאות נכים לנסיעה עד לשער העלייה למטוס.

בעת הכניסה למתחם חנויות הדיוטי פרי ושערי היציאה למטוס ולפני שאתם מחליטים לשוטט במרחבים הגדולים של הטרמינל בכדי לחפש מה לקנות בדיוטי פרי, מומלץ לכם לבדוק בכרטיס העלייה למטוס את שעת העלייה ושער היציאה למטוס, תתמקדו בפרטים הללו בכדי שתדעו כמה זמן נשאר לכם עד הטיסה, אם יש לכם מספיק זמן, תוכלו להתפלל בבית הכנסת במניין, תוכלו לערוך קניות ולרכוש בחנויות הדיוטי פרי מוצרים פטורים ממס, ואפילו לאכול לפני הטיסה, לגבי כשרות המסעדות ובתי הקפה מומלץ לברר עם הרב זריצקי מומחה לעינייני כשרות בנתב”ג במספר 0548484044

לחיפוש ומידע על סוגי החנויות והמסעדות בטרמינל, מיקום בית הכנסת, מידע חיוני ושירותים נחוצים, בכל שלב תוכלו להשתמש בעמדת המידע וההתמצאות המצויים ברחבי הטרמינל ↓  או ← כאן

 

אזורי עישון ברחבי הטרמינל ↓

בטרמינל 3 ישנם אזורי עישון בתאי בידוד המספקים קורת גג לנוסעים המעשנים, בעמדת ההתמצאות והמידע של רשות שדות התעופה לא תקבלו מידע על מיקומם של אזורי העישון, בשדה התעופה קיימים 2 אזורי עישון, שניהם ממוקמים בשרוול D האחד ממוקם בהתחלת המסדרון D מיד לאחר עמדת פספורט קארד, שם תמצאו תא קטן היכול להכיל עד 4 מעשנים בו זמנית, אזור העישון השני הוא גדול ורחב ממדים הממוקם בסוף מסדרון D, פונים ימינה לאחר הקיוסק, וממשיכים עד החלונות הגבוהים של קצה הטרמינל, ממש בצד ימין תפגשו בחדר עם דלתות זכוכית, תוכלו להיכנס פנימה חופשי ולעשן עם הנוסעים האחרים בחדר הצבוע בנקוטין.

 

תא עישון מאחורי פספורט קארד

 

תא עישון גדול בקצה מסדרון D

 

מידע שיכול לעניין אותך

• מדריך הטיסות לאומן
• מכסת הכבודה המותרת בטיסות לאומן
• ביטוח רפואי לנוסעים לאומן
• הנפקת דרכון בנתב”ג
• מידע והתמצאות לטסים לאומן בנתב”ג
• חניון 26 בנתב”ג – חניון טווח ארוך
• מוקד התמיכה של ‘אומן שלום’ ילווה אתכם בכל שלב במסע שלכם לאומן

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
כ"ג אדר ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.