הקהילה היהודית בלבוב

טסים ללבוב? לפניכם כל המידע שיעזור לכם להתמצאות בקהילה היהודית, מסעדות כשרות, מקווה, תחבורה לקברי צדיקים באוקראינה, ועוד…

בית הכנסת בית אהרן וישראל בלבוב

בית הכנסת וקהילה יהודית בלבוב

לבוב הנקרא לֶמְבֶּרְג היא עיר במערב אוקראינה, בירת מחוז לבוב, אוכלוסיית העיר מונה 735,000 איש. רוב התושבים  בעיר הם אוקראינים, אך בעיר גם מיעוט רוסי, פולני ויהודי. היסטורית, העיר נמצאת בגליציה המזרחית. ברוב תולדותיה הייתה עיר פולנית.

עד מלחמת העולם השנייה חיו בעיר לבוב כ 110.000 יהודים, מתוך אוכלוסייה אוקראינית כוללת בעיר של 340.000. ב-1939 העיר עברה לריבונות סובייטית, שתחתיה הייתה העיר עד לפלישת הנאצים לברית המועצות ביוני 1941 (מבצע ברברוסה). לבוב הייתה אחד האזורים הראשונים שנכבשו. עם פלישת הנאצים לברית המועצות ביוני 1941 ברחו מלבוב כ 10.000 יהודים אל ערים רחוקות יותר בברית המועצות. 6,000 מיהודי לבוב נרצחו כבר בימים הראשונים לכיבוש העיר על ידי הנאצים ומשתפי פעולה בשני פוגרומים.

בנובמבר 1941 הוקם בעיר גטו, שהיה מגדולי הגטאות שהוקמו בפולין בעת מלחמת העולם השנייה. הגטו  הכיל כ 120,000 יהודים, ובעקבות ההרג והפוגרומים  נותרו בלבוב בסוף המלחמה לא יותר מ-200 איש, שהצליחו לשרוד במסתור.

בשנת 1970 חיו בעיר כ-30,000 יהודים, רובם הגדול של יהודי לבוב באותה התקופה באו מחלקי אוקראינה השונים. מיעוט קטן מיהודי הקהילה היו היהודים ששרדו מהקהילה המקורית שהתקיימה עד השואה.

כיום הצטמקה האוכלוסייה היהודית באופן משמעותי כתוצאה מהגירה, ובמידה מועטה גם בגלל התבוללות, האנטישמיות רווחת בלבוב בצורה משמעותית, יותר משאר חלקיה של אוקראינה. מספר היהודים ב-2001 הוערך ב-5,400‏ מספר ארגונים יהודיים מוסיפים לפעול בעיר. רב העיר המכהן היום  הוא הרב שלמה בולד שליט”א, נציג חסידי סטולין קרלין. שהקים קהילה מפוארת ליהודי המקום.

 

הקהילה היהודית בעיר לבוב

בעיר קיימת קהילה יהודית די קטנה ביחס לקהילות השונות בערים הגדולות ברחבי אוקראינה, בקהילה ניתן לקבל את כל השירותים הנחוצים למבקרים בעיר, כולל ארוחות כשרות, וארוחות שבת, מקווה, ואירוח מושלם, הקהילה מנוהלת על ידי הרב והרבנית בולד שליט”א נציג חסידי קרלין באוקראינה.

 

הקהילה היהודית בלבוב נמצא ברחוב:
סינגוגה אוליצ’ה מיכנובסקיך Міхновських, 4

טלפון הרב בולד: +380501002222 
טלפון הרבנית בולד: +380509555555

 

בית הכנסת בית אהרן וישראל בלבוב ↓

 

נסיעה מלבוב לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה

ניתן למצוא דילים טובים לטיסות לאומן דרך העיר לבוב, במחירים זולים מאוד ביחס למחירים הגבוהים של הטיסות הישרות לאומן בתקופת ראש השנה, הבעיה מתחילה כאשר לא לוקחים בחשבון את העלויות השונות הצצים כתוצאה מהמרחקים הגדולים בין שני הערים, לפניכם כל המידע הנחוץ לכם בכדי להגיע לאומן בקלות ובזול, עם קצת עזרה וסיוע תוכלו לחסוך בעלויות הנסיעה משמעותית.

 

העיר לבוב רחוקה מאומן כ-525 ק”מ, המרחק די גדול ביחס לערים השונות המוכרים לטסים לאומן, המשמעות היא שמונית או רכב פרטי, יעלה לכם הרבה כסף אם אתם כמה אנשים בודדים, בכל מקרה אתם יכולים ליהנות ולהשתמש בשרותי האוטובוסים המקומיים והרכבות הקיימים במרכז העיר לבוב, שייקחו אתכם היישר לאומן, במחירים זולים במיוחד.

אם הנכם קבוצה שטסים לאומן, המחיר אמור להתחלק בין הנוסעים ויכול למזער את העלויות, תוכלו להזמין אוטובוסים ומיניבוסים מפוארים, שיגיעו לאסוף אתכם היישר מאומן, תוכלו להזמין את ההסעות מהחברות היהודיות באומן – להזמנות לחצו כאן

 

אוטובוסים מקומיים מלבוב לאומן

במרכז העיר לבוב  קיימת תחנה מרכזית עם קווי אטובוסים שונים המובלים את הנוסעים ליעדי אוקראינה השונים, בין קווי האוטובוסים ניתן למצוא יעדים העוברים דרך העיר אומן ועוצרים בתחנה המרכזית באומן, הקרובה מאוד לציון הקדוש. בכדי להגיע לתחנה המרכזית תגידו לנהג שאתם רוצים להגיע ל (ברוסית) “אבטו ווגזאל”. רחוב התחנה מרכזית (בעברית) אוּלִיצָה סטְרִיֶיאסְקָה 109 (ברוסית) Стрийська,109.כדאי לברר מראש על הקווים המגיעים לאומן, בטלפון או באתר האינטרנט של החברה – כנסו בכדי לבדוק על מועדי הנסיעה, המחירים, התאריכים והתחנות בלבוב מהם יוצאים האוטובוסים לאומן – לחצו כאן

 

תחנת הרכבת בלבוב ↓ במפת גוגל תוכלו למצוא את זמני הנסיעה והיעדים של הרכבות

 

תמיכה וסיוע לנוסעים לאומן ↓ 

מוקד התמיכה של ‘אומן שלום’ ילווה אתכם בכל שלב במסע שלכם באוקראינה, תרגום אנושי, הדרכה כללית, וסיוע בכל התחומים בחינם.

מדד מרחקים ונסיעה מלבוב:

• לבוב ← אומן ← 546 ק”מ – זמן נסיעה: 8 שעות.
• לבוב ← קייב ← 549 ק”מ – זמן נסיעה: 7 שעות.
• לבוב ← אומן ← 546 ק”מ – זמן נסיעה: 8 שעות.
• לבוב ← מעזיבוז’ ← 296 ק”מ – זמן נסיעה: 4 שעות.
• לבוב ← ברדיטשוב ← 395 ק”מ – זמן נסיעה: 5 שעות 30 דקות.

 

תוכלו לבנות לעצמכם מסלול נסיעה לקברי צדיקים, השתמשו במפה של גוגל רשמו את שמות הערים הרצויות בעברית או בכל שפה אחרת, ותגיעו בעצמכם לתוצאה המבוקשת.

 

רוצים לנסוע לאומן או לקברי צדיקים באוקראינה ולחסוך בהוצאות הנסיעה? השתמשו במידע שלנו שיעזור לכם בכל שלב בעת ביקורכם בלבוב, השתמשו במידע הבא שלפניכם

 

• מידע והתמצאות בשדה התעופה בלבוב
תחבורה מקומית וחסכונית מלבוב לאומן
תחבורה מקומית וחסכונית לקברי צדיקים באוקראינה
כלים שימושיים לתיירים באוקראינה
• כל המידע שיעזור לכם בעת שהותכם בלבוב
• מסעדות באומן // מלונות באומן 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
כ"ח אייר ה'תשפ"ב
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.