דרכון • הנפקת דרכון לטסים לאומן

מתכננים טיסה לאומן? כאן תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם בהליך הוצאת הדרכון לקראת הטיסה לאומן

דרכון ביומטרי, ברקע חסידי ברסלב לקראת הטיסה לאומן // צילום דוד דנברג

דרכון לטסים לאומן – הנפקת דרכון לקראת הטיסה לאומן

 

דרכון לטסים לאומן • מתכננים טיסה לאומן? מומלץ לבדוק לפני הטיסה לאומן את מצב הדרכון שברשותכם, דרכון קרוע או פגום לא יתקבל במעבר הגבול, כדאי לבדוק שהתמונה בדרכון תואמת לבעל הדרכון. במקרים רבים, אנשים שהתקרבו לדת או חזרו בתשובה, תמונת הדרכון משתנית ומוצגת תמונה ללא הזקן והפאות, דבר המקשה על זיהוי הנוסע בביקורת הגבולות, דבר שעלול לגרום לעיכובים ועוגמת נפש לקראת הטיסה לאומן. במרבית המקרים אלו שהחזיקו ברשותם תעודות מזהות נוספות הצליחו לעבור את הגבול, בכל מקרה מומלץ להחליף את התמונה, לתמונה עדכנית.

 

המעבר לדרכון ביומטרי חכם

מתאריך ז’ סיון תשע”ז (1 ביוני) הליך יישום חוק הביומטרי נכנס לתוקפו ובישראל מנפיקים דרכונים ביומטריים בלבד. אם אתם מתכננים נסיעה לאומן, כדאי שתבדקו אם הדרכון הרגיל שברשתוכם עדיין בתוקף. הנוסעים לאומן שמחזיקים בדרכון רגיל יוכלו להמשיך להשתמש בו בנסיעות לאומן, עד שיפוג תוקפו הרשמי של התאריך המופיע על הדרכון. פג תוקף הדרכון, מהרו ללשכת האוכלוסין הקרובה למקום מגוריכם בהקדם האפשרי, והגישו בקשה במשרד הפנים לקבלת דרכון ביומטרי.

אזרחי ישראל המבקשים להנפיק דרכון ביומטרי בלשכות רשות האוכלוסין, עוברים במסלול להנפקת דרכונים ביומטריים, הכוללים צילומי פנים, הנשמרים במאגר הביומטרי במטרה למנוע התחזות וזיופי זהות. טביעת אצבע של האזרח תועבר למאגר הביומטרי רק אם הנוסע יסכים לכך. במידה ויסכים, יזכה לדרכון ביומטרי בתוקף של עשר שנים. אם לא יסכים, יקבל דרכון בתוקף של עד 5 שנים בלבד. זיכרו! הוצאת דרכון ביומטרי (דרכון חכם) מחייבת מתן טביעות אצבע, אך לא את שמירתן במאגר הממשלתי.

 

• הוצאתו מחייבת מתן טביעות אצבע, אך לא את שמירתם במאגר הממשלתי.

• הדרכון חייב להיות בתוקף של לפחות חצי שנה ממועד הטיסה לאומן.

 

שלבי ההליך להנפקת דרכון

 

מרכזנו במיוחד עבורכם את כל תהליך הנפקת הדרכון לקראת הטיסה לאומן, השתמשו במידע תחסכו כסף ומידע שימושי שיחסוך לכם זמן חשוב.

 

זימון תור!  – לידיעת ציבור הנוסעים לאומן – דרכון ביומטרי יונפק בלשכות רשות האוכלוסין באמצעות זימון תורים. להזמנת תור לתיעוד ביומטרי לחצו כאן, לזימון תור באמצעות הטלפון חייגו 3450 * – לאחר זימון התור והנפקתו בלשכה, הדרכון ישלח לכתובתכם באמצעות דואר רשום בתוך 10 ימי עבודה.

 

לא חובה להזמין תור אבל בהחלט מומלץ. אבל למה צריך לחכות שעות אם אפשר לזמן תור ולא להמתין? התורים לעתים אורכים זמן. מסיבה זאת, מי שאינו טס בקרוב, זה הזמן לבדוק את תוקף הדרכון ולדאוג לחדשו.

 

אם לא הזמנתם תור, תוכלו להגיע לאחד מהסניפים הקרובים לביתכם ותתקבלו בברכה, אף אחד לא יגרש אתכם מהלשכה, מומלץ להגיע כ-20 דקות לפני פתיחת הלשכה באזור מגוריכם, לפני מועד פתיחת הסניף מחלקים 50 מספרים ללא הצורך בהזמנת תור מראש. אם הנכם תושבי ירושלים והסביבה! הגיעו לסניפים בהר חומה או במעלה אדומים בסניפים הללו לא תצטרכו להמתין בתור.

 

טיפ! – בקניון מבשרת ציון נפתח לשכה חדשה של משרד הפנים, משרד קטן בעל 4 עמדות ללא עומס, כדאי להגיע כ-20 דקות לפני שעות פתיחת הסניף (בשני ורביעי פתוח גם אחרי הצהרים) ותוך זמן קצר סיימתם את ביקורכם בסניף.

 

לאחר זימון התור או בעת ההגעה ללשכות משרד הפנים, יש למלא טופס בקשה להנפקת דרכון, את הטופס הבקשה להנפקת או חידוש דרכון ביומטרי תוכלו למלא באופן מקוון באתר משרד הפנים או להוריד את טופס הבקשה ולמלא אותו ידני.

תשלום אגרה – ניתן לשלם את האגרה הנדרשת להוצאת הדרכון באתר רשות האוכלוסין בעלות נמוכה מהתשלום בלשכה, התשלום המוזל באתר באמצעות אתר האינטרנט בתקופת החורף תקף ל-3 חודשים בלבד מיום התשלום. לרשימה מפורטת של עלויות הוצאת דרכון ביומטרי חדש, תמצאו באתר רשות האוכלוסין וההגירה. ניתן לשלם את האגרה גם בלשכת רשות האוכלוסין במזומן, בכרטיס אשראי או בצ’ק.

הגעה ללשכת משרד הפנים – מבקש הדרכון נדרש להגיע פיזית ללשכת רשות האוכלוסין וההגירה שבה נקבע התור, (גם ללא קביעת תור) עם תעודת זהות בלבד, דרכון קודם אם הונפק בעבר, (חובה להביא) וטופס הבקשה שמילאתם בכתב יד או לחילופין באמצעות הטופס המקוון שנקלט במחשבי הלשכה. אין צורך להביא תמונות. מומלץ תמיד לשלם את האגרה באתר לפני ההגעה

המבקשים להנפיק דרכון חדש במקום דרכון שפג תוקפו, או שדפיו מלאים או שהדרכון הושחת, נדרשים להגיע עם הדרכון הישן. למבקשים מעל גיל 18 – נוכחות אישית חובה. למבקשים דרכון לילדים מתחת לגיל 18 חייבים להגיע ללשכה בליווי אחד מהוריהם.

בלשכת משרד הפנים יבוצע צילום תווי פנים של מבקש הדרכון, וטביעות אצבע של שתי האצבעות המורות. (אין צורך להביא תמונה מהבית) שמירת תמונת הפנים במאגר הממשלתי היא חובה, אך שמירת טביעות האצבע אינה חובה. תושב המסכים לשמירת טביעת האצבעות במאגר יקבל דרכון בעל תוקף של עד 10 שנים, מי שיסרב יקבל דרכון ביומטרי לתקופה של עד -5 שנים.

 

♥  לאחר ביצוע הליך הנפקת הדרכון, זמן הגעת הדרכון לדואר באזור מגוריכם הוא כשבוע וחצי.

 

במקרה שהנכם זקוקים לטוס בדחיפות, תוכלו להוציא דרכון זמני בנתב”ג בעלות גבוהה מהרגיל. בנתב”ג הנוסעים לאומן או כל נוסע אחר יכולים להנפיק דרכון אך רק בתוך 48 שעות מהטיסה ובתנאי שהמבקש עומד בקריטריונים. העלות בנתב”ג עומדת על 815 ש”ח לבגיר, למעט מקרים בהם יש אובדן/גניבת דרכון – הדרכון שיונפק בנתב”ג הוא דרכון רגיל לשנה, זמן הנפקת הדרכון בנתב”ג עד חצי שעה.

 

עלות הנפקת דרכון בנתב”ג: מעל גיל 18 – 815 ₪ | מבקש מתחת גיל 18 – 405 ש”ח.

שעות קבלת קהל: ימים א’-ה’ – 24 שעות – ביום שישי עד שעה 14:00 ובמוצאי שבת החל מהשעה 21:00

יש להביא תעודת זהות, דרכון קודם (אם יש), 2 תמונות ואת כרטיס הטיסה לאומן.

 

• לסניפי משרד הפנים הקרובים לאזור מגוריכם ושעות פתיחה לחצו כאן

 

• שימו לב! השירות לא ניתן לבעלי חוב להוצאה לפועל עד להסדרת החוב.

 

סיכום תלאות חידוש דרכון בלשכות כפי שנאסף על ידי הנוסעים:

1. הכלל הראשון והקובע הוא כי לא חשוב מה יאמר לכם פקיד/דובר/ת משרד הפנים כזה או אחר, תמיד הפקיד במשמרת הבאה יוכל לומר לך את ההפך.

2. חידוש דרכון בסניף מודיעין עילית מומלץ כי בהרבה מהמקרים ניתן לקבוע תור מהיום להיום.

3. בעת הזמנת דרכון חדש אוטומטית מתבטל הדרכון הקודם (אלא אם כן הזמנת ביומטרי, עדיין לא קיבלת את הדרכון ואתה מזמין זמני בלשכה או בשדה התעופה)

4. ניתנת אופציה לבקש הארכת תוקף הדרכון הישן עד להגעת החדש באם הנך חותם על הצהרה כי תגיש את הדרכון לפסילה מייד בהגיע הדרכון החדש.

אופציה זו אינה קיימת באם הדרכון קרוע מעט (אפילו באופן שעובר בכל ביקורת גבולות) או אם הדרכון מלא בחותמות.

5. דרכון זמני בלשכה – אפשרי, תלוי בשיקול דעת פקיד. באותו סניף המנהלת אמרה שאי אפשר ודווח שבסופו של דבר כן הונפק.

6. במידה ולא הצלחתם להנפיק דרכון זמני בלשכה (בעלות 400 ש”ח) ואין לכם ברירה אלא להזמין בשדה התעופה, תזמינו תמיד קודם ביומטרי בלשכה, ואחר כך זמני בנתב”ג, כך יש לכם שתי דרכונים במקביל. אם תבצעו להפך, הזמנה בשדה ורק אחר כך הזמנת ביומטרי בלשכה, זה יבטל לכם אוטומטית את הדרכון הזמני.

7. הדרכון הזמני אינו ביומטרי. והוא תקף לשנה. הדרכון הקבוע חייב להיות ביומטרי. כיום אין הנפקות דרכונים שאינם ביומטרי.

8. במידה ואתם מזמינים דרכון בשדה התעופה – אפשר להזמין החל מ 48 שעות לפני הטיסה בהצגת כרטיס הטיסה לאומן.

9. שעת ההנפקה הכי נוחה בנתב”ג ללא תורים היא בשעת חצות הלילה – פתוח 24 שעות ביממה. שישי אחה”צ ושבת – סגור.

10.כאמור בסעיף 1, כל הכללים הנ”ל הינם גמישים ותמיד עסקן כזה או אחר יוכל לכופף את הנהלים.

 

מידע שיכול לעניין אותך

• מדריך הטיסות לאומן
• מכסת הכבודה המותרת בטיסות לאומן
• ביטוח רפואי לנוסעים לאומן
• הנפקת דרכון בנתב”ג
• מידע והתמצאות לטסים לאומן בנתב”ג
• חניון 26 בנתב”ג – חניון טווח ארוך
• מוקד התמיכה של ‘אומן שלום’ ילווה אתכם בכל שלב במסע שלכם לאומן

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
כ"ג אדר ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.