בית הכנסת פדול בקייב

מידע שימושי בקהילה היהודית פדול בקייב, אירוח ולינה, זמני התפילות, מסעדות כשרות, מקווה, התמצאות באזור, וכל שירותי הקהילה היהודית

הקהילה היהודית בפדול // צילום: באדיבות המצלם

הקהילה היהודית בפודול • קייב

בית הכנסת פודול בקייב – היסטוריה 

בית הכנסת כורל הגדול בקייב נבנה בשנת 1895 בתיכנון האדריכל המוקמי ניקוליי גרדרינה, ונתרם לקהילה היהודית בקייב על ידי הסוחר גבריאל יעקב רוזנברג, בהמשך בית הכנסת הורחב על ידי האדריכל ולריאן ריקוב, במימונו של התעשיין המקומי ולדימיר גינזבורג.

בשנת 1929 הפך מבנה בית הכנסת בקייב לבית מלאכה של פועלים מקומיים, אך עם סיום לאחר מלחמת העולם השנייה בשנת 1945 חזר בית הכנסת לשימושו המקורי, לאורך תקופה ארוכה בית הכנסת זה היה היחיד שפעל בקייב, ובו התפללו היהודים המקומיים שנשארו לפליטה לאחר השואה, בשנת 1990 האחים רייכמן הוזילו ממון רב מכיסם למען הפצת היהדות בקייב, ושלחו מטעמם את הר”ר יצחק חזין ומשפחתו והרב יעקב בלייך שליט”א בכדי שיתעסקו בהפצת היהדות וקירוב היהודים המקומיים, בתקופה זו, גם חסידי חב”ד קיימו קהילה עצמית משלהם במבנה בית הכנסת, וקיימו התוועדויות בקומה התחתונה של הבניין, 20 שנה לאחר מכן הקימו חסידי חב”ד בית הכנסת משלהם על שם ברוצקי בית הכנסת והקהילה פעילה במרכז העיר קייב, בשנים שלאחר מכן הרב יעקב דב בלייך התמנה לרב הראשי לקייב ולאוקראינה, בית הכנסת שופץ והורחב, בשנת 2002 מבנה בית הכנסת עבר שיפוץ נוסף על ידי האדריכל אהרן אסטרייכר שתכנן את בית הכנסת בעלזא בירושלים.

 

הקהילה היהודית בפודול קייב • קהילת ‘אור החיים’

בית הכנסת פדול בקייב // צילום: גוגל מפות

 

בית הכנסת והקהילה היהודית קהילת “אורח חיים” בפדול ממוקמת בעיר קייב ברחוב שיקוביצקה Shikovitska 29) 29) בקייב, בבית הכנסת של הקהילה מתקיימים תפילות מסודרות לתפילות שחרית, מנחה, וערבית, המניינים מתקיימים בזמנים קבועים בימות החול שבת וחגים, בבניין הבית הכנסת קיים מקווה פעיל לשירות המתפללים וציבור המבקרים בקייב, בסמיכות לבית הכנסת ניתן ליהנות מאירוח במלונות באוקראינה, בבניין הקהילה קיים מלון ברמה נוחה בבעלות יהודית, בהמשך הרחוב של בית הכנסת בפדול, קיים בית מלון מפואר, ברמה גבוהה, ובמחירים נוחים,  סמוך לקהילה היהודית בקייב, ניתן ליהנות מארוחות עשירות ומגוונות, המוצעים במסעדות הצמודות לבית הכנסת, מסעדת טקידה בקייב, ממוקמת מצד ימין של הקהילה ובית הכנסת, המסעדה מציעה לסועדים ארוחות דגים ובשרים על האש ברמה גבוהה, המסעדה מומלצת למבקרים.

בסמיכות לבית הכנסת תוכלו לערוך קניות במכולת המקומית הכשרה, שם תוכלו לרכוש מוצרי מזון ואוכל כשרים, בשר, דגים, מטרנה, מוצרי אוסם, ועוד…

 

• בית הכנסת והקהילה היהודית בפדול // הצג במפה
• בית מלון סטארו בקרבת בית הכנסת בקייב // הצג במפה
• מסעדת טקידה ברחוב פדול // הצג במפה

 

מפת התמצאות והגעה לבית הכנסת פדול בקייב // מפות גוגל

 

זמני התפילות בבית הכנסת פדול בקייב ↓

 

שחרית מנין ראשון בשעה 07:15
שחרית  מנין שני בשעה 08:20
מנחה בכל ימות השבוע בשעה 14:00
מנחה ביום ראשון לפני פלג המנחה
מעריב בתקופת החורף בשעה 19:00
מערב בתקופת הקיץ מיד אחרי פלג המנחה
מעריב מנין שני בצאת הכוכבים

 

לפניכם מפה התמצאות באזור הבית הכנסת בקייב, בקצה המפה ניתן לראות את נקודת בית הכנסת, ומסעדת טקידה, הממוקמת צמוד אליו, בצד שמאל של המפה למטה, נמצא בית מלון סטארו (‘Staro’) ברמה גבוה הנמצא בקרבת בית הכנסת בקייב, ומומלצת מאוד לאורחים המבקרים בקייב.

 

התמצאות בבית הכנסת פדול בקייב // צילום: מפות גוגל

 

טיפים לתייר היהודי המבקר בקהילה היהודית בפדול בקייב ↓

טיפ! אם אתם מתארחים בשבת באזור בית הכנסת ברחוב פדול תוכלו לצאת לטיול רגלי לנהר הדנייפר הממוקם לא רחוק מבית הכנסת פדול בקייב.

טיפ! בבית הכנסת, תוכלו להניח את המזוודת והחפצים שלכם ללא חשש ולהמשיך את הסידורים שלכם בקייב, ברוב שעות היום, שומר בית הכנסת ישמור לכם על החפצים האישיים.

טיפ! אם תזדקקו למונית מקומית שתיקח אתכם לאזורים בקייב, בקשו מהשומר בבית הכנסת שיזמין לכם מונית, דבר זה מקובל מאוד באוקראינה, הליך הזמנת מונית של חברה רשמית, הוא דבר מורכב ומסובך לתיירים שאינם מבינים את השפה המקומית, חברת המוניות מבקשת את שם הרחוב, מספר טלפון, והיעד המבוקש, אתם יכולים להשתמש בשומר בית הכנסת ומהמלצרים של המסעדות והמלונות באזורהקהילה שיעזרו לכם לבצע את ההזמנה בקלות.

 

 

אטרקציות בקייב ↓

שלבו את המסע שלכם לאומן עם אטרקציות ופעילויות מעניינות שקייב מציעה בתחומה, בביקור שלכם תוכלו לשלב וליהנות משייט בדנייפר, אקסטרים, אומגה מעל הנהר, ביקור במוזיאונים, ומאות מקומות מרתקים שלא הכרתם עד כה, ‘אומן שלום’ מביא לכם את כל המידע הקיים בערי אוקראינה השונים, שיעזרו לכם לנצל את הטיול שלכם כמו שצריך.

העיר קייב היא ללא ספק מדינה אטרקטיבית מאד בכל הקשור לאטרקציות אפשריות, קייב מציעה בתחומה מאות מקומות מרתקים לתיירים, שבהם יוכלו לבקר גם הציבור הדתי והחרדי בעת החופשה והמסע לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה.

‘אומן שלום’ מביא לכם תסקיר רחב על כל הפעילויות והאטרקציות הכשרות הקיימות בקייב ובערי אוקראינה הפופולריים, בהם מבקרים התיירים היהודיים, כחלק מהמסע בקברי צדיקים באוקראינה, במידע שלנו תוכלו להתעדכן ולקבל אינפורמציה, על כל סוגי האטרקציות הכשרות, זמני הפעילות, מחירים, ומיקום.

 

• אטרקציות ופעילויות במרכז העיר קייב

 

מדד מרחקים ונסיעה מקייב:

• מרכז קייב  ← שדה התעופה בוריספול ← 36 ק”מ – זמן נסיעה: 30 דקות.
• מרכז קייב  ← אומן ← 236 ק”מ – זמן נסיעה: 2 שעות.
• מרכז קייב  ← מעזיבוז’ ← 318 ק”מ – זמן נסיעה: 4 שעות.
• מרכז קייב  ← ברדיטשוב ← 189 ק”מ – זמן נסיעה: 3 שעות.
• מרכז קייב  ← ברסלב ← 330 ק”מ – זמן נסיעה: 4 שעות.
• מרכז קייב  ← אומן ←  ברסלב ← 313 ק”מ – זמן נסיעה: 4 שעות 40 דקות.
• מרכז קייב  ← וולעדניק ←  256 ק”מ – זמן נסיעה: 3 שעות 40 דקות.
• מרכז קייב  ← ז’יטומיר ←  186 ק”מ – זמן נסיעה: 2 שעות 50 דקות.

תוכלו לבנות לעצמכם מסלול נסיעה לקברי צדיקים, השתמשו במפה של גוגל רשמו את שמות הערים הרצויות בעברית או בכל שפה אחרת, ותגיעו בעצמכם לתוצאה המבוקשת.

 

רוצים לנסוע לאומן או לקברי צדיקים באוקראינה ולחסוך בהוצאות הנסיעה? השתמשו במידע שלנו שיעזור לכם בכל שלב בעת ביקורכם בקייב, השתמשו במידע הבא שלפניכם

 

תחבורה מקומית וחסכונית מקייב לאומן
תחבורה מקומית וחסכונית לקברי צדיקים באוקראינה
מידע והתמצאות בנמלי התעופה בקייב
כלים שימושיים לתיירים באוקראינה
מדד מרחקים מקייב לקברי צדיקים באוקראינה
• כל המידע שיעזור לכם בעת שהותכם בקייב
• שגרירות ישראל בקייב
• מומנטס • קיוסק כשר על אם הדרך מקייב לאומן
• מסעדות באומן // מלונות באומן 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ט כסלו ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.