בית הכנסת וקהילת חב”ד בקייב

מידע חיוני להתמצאות בקהילה היהודית של חב”ד במרכז קייב, זמני התפילות, מסעדה כשרה, מקווה, התמצאות וכל השירותים בקהילה

בית הכנסת וקהילת חב"ד בקייב

הקהילה היהודית של חב”ד בקייב  

 

היסטוריית בית הכנסת חב”ד ברוצקי בקייב

בית הכנסת חב”ד ‘ברוצקי’ בקייב נבנה בשנת 1898 על ידי האדריכל גאורגיי שלייפר, ובמימון התעשיין היהודי אליעזר ברודסקי, פרוייקט בניית בית הכנסת בוצע על ידי חברת הבנייה של הקבלן היהודי לב גינזבורג.

בניית בית הכנסת החלה בסוף שנות התשעים של המאה ה-19 לאחר החלטתו של הסוחר והנדבן היהודי אליעזר ברודצקי לבנות לעצמו בית כנסת, בשנת 1897 קיבל ברודצקי אישור לבניית המבנה מהסנאט של האימפריה הרוסית.

בית הכנסת ‘ברוצקי’ נפתח בשנת 1898, שחל ביום הולדתו ה-50 של ברודצקי, עלות הבנייה הסתכמה ב-150 אלף רובלים, בטקס הפתיחה החגיגי נוכחו ראש המחוז, ראש העיר קייב ונציגים חשובים אחרים באותה התקופה.

בשנת 1926, בית הכנסת ‘ברוצקי’ בקייב נסגר בהוראת השלטונות הקומוניסטים שאסרו על קיום ושמירת כל סממן דתי, המבנה שימש כמועדון, ותיאטרון בובות האקדמי של קייב, במהלך אותם השנים בוצעו במבנה שינויים רבים, בשנת 1970 נבנתה חזית חדשה ונבנתה מחדש הקומה השלישית.

בשנת 1992 נשיא אוקראינה לשעבר ויקטור יושנקו יזם חוק העוסק בהחזרת מבני דת לידי הקהילות שהמבנים הוחרמו מהם, בשנת 1997 לאחר פנייה של הקונגרס היהודי האוקראיני בראשות איש העסקים ואדים רבינוביץ’, הועבר תיאטרון הבובות למבנה אחר, והקהילה יהודית קיבלה את בית הכנסת לרשותה,  ב-14 במרץ 2000 התקיים טקס חגיגי של פתיחתו המחודשת של בית הכנסת,  בשנת 2008 הקהילה היהודית חב”ד בקייב בראשות שליח חב”ד הרב אסמן שליט”א חגגה 110 שנים לקיומו של בית הכנסת ברוצקי בקייב.

 

הקהילה היהודית של חב”ד במרכז העיר קייב ↓

בית הכנסת חב”ד ברוצקי בקייב // צילום: מפות גוגל 

 

בית הכנסת ברוצקי חב”ד בקייב ממוקם במרכז העיר קייב ברחוב שותא רוסתוולי 13, בבית הכנסת מתקיימים מדי יום ושבת, תפילות שחרית, מנחה, ומעריב, התפילות מתקיימות בשעות קבועות ובזמנים מסודרים, בבית הכנסת חב”ד קיים מקווה פעיל בתשלום לשירות ציבור המבקרים בקייב, בסמיכות לבית הכנסת פועלת מסעדה כשרה בשם מענדי’ס, המסעדה מציעה לאורחים ארוחות דגים ובשרים, עם תפריט עשיר ומגוון, מומלץ מאוד להגיע ולבקר במסעדה, אם בא לכם משהוא לדרך, תוכלו לגשת לקראוון הממוקם סמוך לבית הכנסת, שם מוצע לתיירים היהודיים שווארמה כשרה, בנוסף תוכלו להצטייד ולרכוש לעצמכם מוצרים כשרים, אותם ניתן לרכוש במכולת הצמודה לבית הכנסת ברוצקי בקייב.

 

אתר האינטרנט של בית הכנסת ברוצקי בקייב  http://sinagoga.kiev.ua/

 

מפת התמצאות בקהילה היהודית ובית הכנסת חב”ד במרכז העיר קייב ↓ 

 

מפה התמצאות באזור בית הכנסת חב”ד בקייב, במפה ניתן לראות את נקודת בית הכנסת, מסעדת מענדיס בקייב, וחנות השווארמה.

מפת התמצאות בקייב // צילום: מפות גוגל

 

• בית הכנסת ברוצקי והקהילה היהודית בקייב // הצג במפה
• מסעדת מענדי’ס בקייב // הצג במפה

• בית הכנסת ברוצקי והקהילה היהודית בקייב // לחצו כאן
• מסעדת מענדי’ס בקייב // לחצו כאן

 

זמני פעילות המקווה בבית הכנסת חב”ד: מהשעה 06:30 בבוקר עד השעה 11:00 בצהריים ומהשעה 14:30 בצהריים עד השעה 17:00 בערב

זמני התפילות בבית הכנסת חב”ד בקייב ↓
שחרית ביום ראשון בשעה 09:00
שחרית  בכל ימות השבוע בשעה 08:00
מנחה בכל ימות השבוע בשעה 14:00
מעריב מיד בצאת הכוכבים

 

טיפים לתייר היהודי המבקר בבית הכנסת חב”ד בקייב ↓

טיפ! בלובי בית הכנסת קיים חדר שמירת חפצים, תוכלו להניח את המזוודת והחפצים שלכם ללא חשש ולהמשיך את הסידורים שלכם בקייב, ברוב שעות היום, שומר מיוחד הופקד לשמור על החפצים של התיירים היהודים המבקשים לעשות שימוש בשירות המוצע על ידי הקהילה, בשעות הערב שומר בית הכנסת ישמור לכם על החפצים האישיים.

טיפ! אם תזדקקו למונית מקומית שתיקח אתכם לאזורים בקייב, בקשו מהשומר בבית הכנסת שיזמין לכם מונית, דבר זה מקובל מאוד באוקראינה, הליך הזמנת מונית של חברה רשמית, הוא דבר מורכב ומסובך לתיירים שאינם מבינים את השפה המקומית, חברת המוניות מבקשת את שם הרחוב, מספר טלפון, והיעד המבוקש, אתם יכולים להשתמש בשומר בית הכנסת ומהמלצרים של מסעדת מענדי’ס הם יעזרו לכם לבצע את ההזמנה בקלות.

טיפ! בית הכנסת ברוצקי בקייב נמצא ממש במרכז העיר, מטבע הדברים, קשה מאוד להסתדר עם מקומות חנייה, אם אתם עם רכב השכרה, ומחפשים חנייה להחנות את הרכב, בכביש הצמוד לבית הכנסת עומד אדם, המספק חנייה מסודרת על הכביש או על המדרכה, סמנו לו שאתם צריכים חנייה, והוא ידאג לסדר לכם את החנייה הקרובה לבת הכנסת, בעבור 10 גריבנה תקבלו שירות וי אי פי, השירות הזה קיים בכל מרכז העיר קייב, השתמשו בטיפ הזה בעת הצורך.

סמוך למסעדת מענדי’ס תוכלו לפרוט כסף בציינג’ הממוקם צמוד למסעדה, ממש ליד, עומדים רצף של קיוסקים, שם תוכלו להטעין את הניידים שלכם, כמו כן תוכלו לרכוש סיגריות, ואף לערוך קניות, בגדים, נעלים, צעצועים מתנות, וכדומה, בקניון הגדול הממוקם מעבר לכביש.

 

 

אטרקציות כשרות בקייב ↓

שלבו את המסע שלכם לאומן עם אטרקציות ופעילויות מעניינות שקייב מציעה בתחומה, בביקור שלכם תוכלו לשלב וליהנות משייט בדנייפר, אקסטרים, אומגה מעל הנהר, ביקור במוזיאונים, ומאות מקומות מרתקים שלא הכרתם עד כה, ‘אומן שלום’ מביא לכם את כל המידע הקיים בערי אוקראינה השונים, שיעזרו לכם לנצל את הטיול שלכם כמו שצריך.

העיר קייב היא ללא ספק מדינה אטרקטיבית מאד בכל הקשור לאטרקציות אפשריות, העיר קייב מציעה בתחומה מאות מקומות מרתקים לתיירים, שבהם יוכלו לבקר גם הציבור הדתי והחרדי בעת החופשה והמסע לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה.

‘אומן שלום’ מביא לכם תסקיר רחב על כל הפעילויות והאטרקציות הכשרות הקיימות בקייב ובערי אוקראינה הפופולריים, בהם מבקרים התיירים היהודיים, כחלק מהמסע בקברי צדיקים באוקראינה, במידע שלנו תוכלו להתעדכן ולקבל אינפורמציה, על כל סוגי האטרקציות הכשרות, זמני הפעילות, מחירים, ומיקום.

 

• אטרקציות ופעילויות במרכז העיר קייב

 

מדד מרחקים ונסיעה מקייב:

• מרכז קייב  ← שדה התעופה בוריספול ← 36 ק”מ – זמן נסיעה: 30 דקות.
• מרכז קייב  ← אומן ← 236 ק”מ – זמן נסיעה: 2 שעות.
• מרכז קייב  ← מעזיבוז’ ← 318 ק”מ – זמן נסיעה: 4 שעות.
• מרכז קייב  ← ברדיטשוב ← 189 ק”מ – זמן נסיעה: 3 שעות.
• מרכז קייב  ← ברסלב ← 330 ק”מ – זמן נסיעה: 4 שעות.
• מרכז קייב  ← אומן ←  ברסלב ← 313 ק”מ – זמן נסיעה: 4 שעות 40 דקות.
• מרכז קייב  ← וולעדניק ←  256 ק”מ – זמן נסיעה: 3 שעות 40 דקות.
• מרכז קייב  ← ז’יטומיר ←  186 ק”מ – זמן נסיעה: 2 שעות 50 דקות.

תוכלו לבנות לעצמכם מסלול נסיעה לקברי צדיקים, השתמשו במפה של גוגל רשמו את שמות הערים הרצויות בעברית או בכל שפה אחרת, ותגיעו בעצמכם לתוצאה המבוקשת.

 

רוצים לנסוע לאומן או לקברי צדיקים באוקראינה ולחסוך בהוצאות הנסיעה? השתמשו במידע שלנו שיעזור לכם בכל שלב בעת ביקורכם בקייב, השתמשו במידע הבא שלפניכם

 

• תחבורה מקומית וחסכונית מקייב לאומן
• תחבורה מקומית וחסכונית לקברי צדיקים באוקראינה
מידע והתמצאות בנמלי התעופה בקייב
כלים שימושיים לתיירים באוקראינה
• כל המידע שיעזור לכם בעת שהותכם בקייב
• שגרירות ישראל בקייב
• מומנטס • קיוסק כשר על אם הדרך מקייב לאומן
• מסעדות באומן // מלונות באומן 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ט כסלו ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.