פרסום ראשון בברסלב

תיעוד ראשון ממסע הקודש של כ”ק מרן האדמו”ר מגור שליט”א לאומן • צפו 

לראשונה מאז ביקורו של כ”ק מרן האדמו”ר מגור שליט”א באומן לפני כשלושים שנה, כעת מגיעות התמונות הנדירות שלא התפרסמו מעולם, בתמונות ניתן לראות את האדמו”ר מגור בגן סופיה באומן

כ"ק מרן האדמו"ר מגור שליט"א עם ר' נחמן אלבוים (השני מימין) והח''כ הרב יעקב ליצמן (משמאל)

מסע לאומן – תיעוד ראשון ממסע הקודש של כ”ק מרן האדמו”ר מגור שליט”א לאומן

לראשונה מאז המסע לאומן של כ”ק מרן האדמו”ר מגור שליט”א לפני כשלושים שנה, כעת מגיעות התמונות הנדירות שלא התפרסמו מעולם. בתמונות שהגיעו ל’אומן שלום’ ניתן לראות את כ”ק מרן האדמו”ר מגור שליט”א בזמן המסע לאומן בליוויו של הרב יעקב ליצמן מבקרים בגן סופיה באומן, ובשעת מנוחה ולימוד תורה בבית המלון באומן בו התארחו בעת שהותם באומן, בחלק מהתמונות נראה האדמו”ר מגור משוחח ומחזק את יהודי העיר קייב בבית הכנסת בשכונת פדול.

בתמונות מאומן עם כ”ק מרן האדמו”ר מגור שליט”א, נראה הרב נחמן אלבוים ז”ל מחסידי ברסלב שהיה ממארגני הנסיעות לאומן בתקופת השלטון הרוסי הקומוניסטי שאסר את כניסתם של התיירים מישראל לרוסיה דאז, ר’ נחמן היה מומחה גדול בהשגת אישורי כניסה ליהודים שביקשו לקיים מסע לאומן בתקופת הסגר.

אחד מזקני חסידי ברסלב שהיה עד לביקורו של כ”ק מרן האדמו”ר מגור שליט”א באומן מספר ל’אומן שלום’ כי האדמו”ר הגיע לאומן כחלק ממסעו לקברי צדיקים באוקראינה, האדמו”ר ניצל את אותה תקופה בה התקיימה נפילת מסך הברזל ברוסיה, והגיע באותה השנה ששערי המדינה נפתחו לביקור תיירים זרים, כחלק ממסעו לקברי הצדיקים ברוסיה הגיע כ”ק האדמו”ר מגור לשאת תפילה בקברו של רבי נחמן מברסלב באומן.

זקני ברסלב שהיו עדים לביקורו של האדמו”ר מספרים כי בעת שהאדמו”ר הגיע לציון הק’ באומן, ראה לנגד עיניו מחזה מבהיל של אשה שוכבת על רצפת הציון הק’ ומתפללת, האדמו”ר ביקש לשוחח על כך עם חסידי ברסלב שהיו באותה העת באומן, והוחלט שיש להגביה את רצפת הציון בכדי שלא יוכלו להשתטח על הציון בצורה לא מכובדת, האדמו”ר מגור הוציא סכום כסף גדול מכיסו עבור הגבהת מצבת הציון הק’ באומן, באותה השנה לקראת ראש השנה תשנ”א מצבת השיש שתרם האדמו”ר מגור הוצבה מעל הציון הק’.

 

 

כתבות נוספות באתר

• פרסום ראשון בברסלב – סוד הנבואה של ה’בית ישראל’ מגור בעניין הנסיעה לאומן
• מדוע התעקש האדמו”ר מפשעווארסק שליט”א להגיע דווקא לאומן?!
• בניו של ה’פני מנחם’ הגיעו לביקור חשאי בציון רבי נחמן

 

תגובות

מרגש מאוד! תמשיכו להביא סיפורים מהסוג הזה! יישר כח! האדמו"ר מגור שליט"א היה בזמן שאביו מרן ה"לב שמחה" שימש כמנהיגם של חסידי גור. ואפשר לראות את הדיבור של הצדיק שגדולים ישלחו את בניהם אליו...

5

מה אם הציון של הרבי

4

ר' נחמן אלבוים היה ברסלבר חסיד והיה בן של החסיד הפורסם מגדולי אנ"ש בפולין, ה"ה ר' יצחק אייזיק אלבוים זצ"ל, וכן היה מגיע כל שנה לאומן על ראש השנה, לצד זה וללא שום סתירה היה גם חסיד גור, ומקורב מאד לכ"ק הרבי מגור שליט"א, וכנראה לצד היותו שייך לנסיעות וכסוכן נסיעות מוצלח ביותר נצמד לרבו בנסיעה זו, ראוי לציין, שר' נחמן אלבוים היה מילדי טהרן, והרב מפונוביז' הציל אותו מהסוכנות הציונית, יחד עם עוד עשרות ילדים, ובכך זכה להקים דור ישרים מבורך. זכרונו לברכה.

3

ר' נחמן אלבוים היה חסיד גור

2

התמונה שם ליד בית כנסת עתיק, זה הקלויז הישן באומן?

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ב' תשרי ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.