החג בפתח ובשטח נשארו כמה מאות של חסידי ברסלב שמסרבים לעזוב את הגבול

זכור נזכור את אשר עשה לנו עמלק בדרך בצאתינו לאומן, אשר חסמנו בדרך ויזנב בנו את האוקראינים והבלארוסים אחרינו ואנחנו עייפים וייגעים, סחוטים ומותשים, אך שמחים ורוקדים – זכור נזכור לנצח… 

החג בפתח ובשטח נשארו כמה מאות של חסידי ברסלב שמסרבים לעזוב את גבול בלארוס אוקראינה

בשעות הבוקר (חמישי) פירסם השר זאב אלקין הודעה, בה נאמר כי “‏למרות מאמצים רבים שנעשו כדי לסייע לישראלים שניסו להיכנס לאוקראינה דרך בלרוס או מולדובה הגיעה הבוקר תשובה סופית שלילית משלטונות אוקראינה. האוקראינים הודיעו שלא יאפשרו לא כניסה דרך מעברי גבול ולא שום משלחת מצומצמת. אני קורא לאזרחינו לחזור לארץ ולהישמע להנחיות הבידוד בחזרתם. שנה טובה”.

בצהרים התקיים מעמד מרגש במיוחד של אמירת ה’תיקון הכללי’ בכוונה גדולה ואחר קבלת עול מלכות שמיים, גם ילדי התשב”ר לקחו חלק ואמרו יחד את ה’תיקון הכללי’.

לאחר המתנה מורטת של כמה שעות, מתוך כאלפיים איש שהיו בגבול, הבינו חלק מהחסידים כי אפסה התקוה ואין שום סיכוי שהגבול האוקראיני ייפתח, אין מנוס מלחזור חזרה על עקבותיהם, הם מבחינתם מסרו את נפשם ונאבקו עד טיפת דמם האחרונה וכעת נשאר לחשב מסלול מחדש, לחזור לבלארוס ולבדוק מהן האפשרויות בהן יוכלו להעביר שם את החג המתקרב, לחפש אחר מקום אירוח לימי החג או למצוא טיסה חזרה לארץ.

במס’ טיסות בודדות היה ניתן לשריין כרטיס והחסידים עלו על מטוסים היום וגם מחר בבוקר צפוייה לצאת טיסה, אך רובם ייאלצו לצערם לחגוג במדינה זרה, לא באומן ואף לא בביתם לצד בני משפחתם.

‏מטוס מחברת ישראייר שיצא במיוחד לשדה התעופה מינסק שבבלארוס, בכדי לחלץ את תלמידי ישיבת ברסלב, נאלץ לשוב על עקבותיו מאחר והיה על המטוס, צוות אבטחה ישראלי ועל כן המטוס לא הורשה לנחות בעקבות סגירת הגבולות במדינה.

הלילה (ליל שישי) נשארו בשטח מאות בודדים של חסידים שמתעקשים להישאר בגבול ועדיין לא מוכנים בשום אופן לשוב לבלארוס.

 

תגובות

אנ"ש, הם גיבורי ישראל רבינו ינקום

2

ג. שס. לא נשכח ולא נסלח

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ו' חשון ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.