עצרת התעוררות בישיבת מוהר”ן לזכרו של המשפיע הרה”ח ר’ אברהם יצחק כרמל זצ”ל

ביום שני התכנסו תלמידי ישיבת מוהר”ן ב”ב ללמוד מדרכי המשפיע הגדול הרה”ח ר’ אברהם יצחק כרמל זצ”ל שליווה את הישיבה מיום הקמתה ועד השבוע האחרון שנסתלק בחטף לדאבון כל לב • צפו

בנו הגדול של הרב כרמל זצ''ל בעצרת ההתעוררות בישיבת מוהר''ן // צילום: באדיבות המצלם

עצרת התעוררות בישיבת מוהר”ן למצוינים שע”י מוסדות חיי עולם בני ברק לזכר משפיע הישיבה הנערץ הרה”ח ר’ אברהם יצחק כרמל זצ”ל               

ביום שני לעת ערב התכנסו תלמידי הישיבה ללמוד מדרכי המשפיע הגדול הרה”ח ר’ אברהם יצחק כרמל זצ”ל שליווה את הישיבה מיום הקמתה ועד הלום, להיזכר בדמותו המאירה ולהתחדש בדרכי רבינו הקדוש זיע”א מיהם השפיע בנעימות מידי שבוע, עד השבוע האחרון שאז נסתלק מאיתנו בחטף, לדאבון כל לב, בפרט תלמידיו ושומעי לקחו.

ראשית שמעו דברם מאירים מאת נשיא הישיבה הרה”ח הרב עוזיהו אלכורת שליט”א על דמותו המיוחדת, בה שילב בין צדיק ולמדן, כדברי רבינו בתורה ל”א, והרחיב את היריעה שישנם כאלו ששגבו במעשים נפלאים של צדקות ועבודת ה’, וישנם שעסקו בעמל התורה וזו היתה משוש חייהם, אך אצלו ראו שילוב מיוחד, הוא גם היה עמל בתורה בנגלה ונסתר, בעיון ובבקיאות. וגם היה מלא וגדוש בלב מתגעגע לעבודת ה’, והוא היה מיוחד בשילוב הזה. פנים מאירות עם לב נשבר, תורה עם תפילה, נגלה עם נסתר. וסיפר על שיחותיהם הרבות ולימודם יחד בתורות רביה”ק בשנים עברו.

לאחריו נשמעו דברי ראש הישיבה הרה”ח ר’ אריאל אלכורת שליט”א שהעלה על נס את גדלותו הגדולה בבין אדם לחבירו, ואיך למרות גדלותו וידיעותיו הרחבות, היה מעביר על מידותיו, ודיבר עם נער צעיר בגובה העיניים כדבר איש לרעהו. איך ידע לזרוק את המילה הנכונה לאיש המתאים ברגע המתאים, ובכך חיזק ונטע תקווה ורצונות מיוחדים בכל סובביו.

בנו הגדול, ר’ ישראל יוסף הי”ו הפליא לספר מעשיות רבות על רגישותו הרבה בחינוך הילדים, להעמידם על האמת – בחביבות ונועם. ועל עבודת ההתבודדות שבה השקיע את כל מירצו, ללמדה ולקיימה, כי עצם הקשר המיוחד הנוצר מהישיבה עם ה’ מידי יום, מוציאה את האדם מהבלי העולם, ונוטעת בו חשק חדש לחדש ימיו, ולנצל את ימי חלדו.

לסיום תיאר ברטט את סדר ההתרחשויות בשבוע האחרון לחייו עד לרגע פטירתו מהעולם, וסיפר כי ביומו האחרון קיבל על עצמו בכתב, להתבודד מידי יום בכל כוחו, עד שגם ביום פטירתו יזכה להסתלק אחרי התבודדות, דבר אשר זכה לו באופן פלאי, להסתלק מהעולם ביישוב הדעת אחרי התבודדות סוערת בלב נשבר.

ידידו הוותיק הרה”ח ר’ משה ביננשטוק שליט”א, ראש ישיבת ‘תורת הנחל’, סיפר על הימים המופלאים בצל רבי לוי”צ בנדר זצ”ל, איך היו שוקדים על דלתותיו להבין את הדרך הנכונה בדברי רבינו הקדוש, וריתק את עשרות הנוכחים בסיפורי הוד קדומים, וכן דיבר על החשיבות הגדולה לברוח מכל שמץ מחלוקת ולדבוק בעבודת ה’ בדרך רבינו הקדוש כמו הרב כרמל זצ”ל, אשר היה לדוגמא חיה של חסיד ברסלב אמיתי, העובד את ה’ בתמימות ועקביות למרות חכמתו הגדולה.

המעמד ננעל בהרגשה מרוממת וברצון עז להתעורר מחדש לדבוק באוצר הגדול אשר אנו חוסים בו, אוצרו של בעל השדה, בעל האוצר של יראת שמים. והכרת פני התלמידים היקרים ענתה בהם על בערת לבבם ללכת בדרך המשפיע האהוב, לנצל את חיינו עלי אדמות ולהתכונן תמיד אל ה”ותשחק ליום אחרון”, ובוודאי הוא יהיה למליץ יושר על כלל התלמידים ועל כלל אנשי רבינו הקדוש זיע”א.

 

 

בעצרת ההתעוררות בישיבת מוהר”ן למצויינים בני ברק לזכר משפיע הישיבה הנערץ הרה”ח ר’ אברהם יצחק כרמל זצ”ל

 

מראות מהשתתפותו של משפיע הישיבה הנערץ הרה”ח ר’ אברהם יצחק כרמל זצ”ל באירועי הישיבה

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ו' אייר ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.