מתקדמים לפתיחת השמיים: פיילוט ראשוני למערך בדיקות מהירות לנוחתים בנתב”ג

בדרך לאישור מתווה לפתיחת השמיים – הנוחתים ממדינות ירוקות לא יחוייבו בבדיקה – איתמר גרוטו בוועדה לביקורת המדינה: היום ייבחן פיילוט ראשון למערך בדיקות מהיר לנוסעים שנכנסים ממדינות אדומות

בדרך לאישור מתווה לפתיחת השמיים

מתקדמים לפתיחת השמיים: פיילוט ראשוני למערך בדיקות מהירות לנוחתים בנתב”ג.

פרופ’ איתמר גרוטו בוועדה לביקורת המדינה: מקדמים כניסה ללא בדיקה ובידוד ממדינות ירוקות (יוון, קפריסין וכו’), כמו כן היום ייבחן פיילוט ראשון למערך בדיקות מהיר לנוסעים שנכנסים ממדינות אדומות. ההחלטה על הפיילוט תתקיים היום.

 

מדוברות הכנסת (הוועדה לענייני ביקורת המדינה) נמסר:

פרופ’ איתמר גרוטו: “בדרך לאישור מתווה לפתיחת השמיים- לא נדרוש בדיקות ובידוד ממי שמגיע ממדינות ירוקות”

בדיון הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח”כ עפר שלח על עתיד התעופה בעידן הקורונה הכריז המשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו כי משרד הבריאות יאשר בקרוב מתווה חדש לפתיחת השמיים במסגרתו המגיעים ממדינות ירוקות לא ידרשו לבדיקת קורונה ולבידוד.

יו”ר הוועדה ח”כ עפר שלח בירך על הבשורה: “התעופה היא אחד הענפים שנפגעו הכי מהר והכי עמוק. בהנחה שלא יהיה חיסון בחצי השנה הקרובה לא יכול להיות מצב שהתעופה שישראל לא תיפתח ונמצא עצמנו ביום שאחרי ללא  תעופה ישראלית”.

שר התיירות אסף זמיר אמר: “השמיים צריכים להיפתח כמה שיותר מהר, גם אם זה באופן חלקי ותחת הגבלות וחובת בידוד. הצורך בבחינת נוסעים ובדיקתם ילווה אותנו שנים קדימה ולכן אין ספק שנדרשת השקעה תשתיתית ורפואית גדולה בנתב”ג לרבות הקמת מעבדות, בדיקות ונהלים”.

שמואל זכאי, מנהל שדה התעופה בן גוריון:  “התו הכחול לענף התעופה יוצר בעיית קיבולת קשה בנתב”ג- נרד מיכולת של 48 המראות ונחיתות בשעה ל-18 בלבד”. עוד הוסיף זכאי “הדרך היחידה לוודא שנוסע לא נושא עמו את הנגיף זה באמצעות בדיקות, אבל משרד הבריאות טוען שלבדיקות יש אחוז טעויות גדול וגם שבדיקות הן משאב לאומי ואין לבזבז אותן על טיסות. כל עוד זאת הגישה- לא יתחדשו הטיסות ואנחנו כבר מעבר לנקודת האל-חזור. אולי כדאי להכניס את לימודי השחייה ללימודי הליבה כי אזרחי ישראל לא יוכלו לצאת מפה אחרת”.

יו”ר איגוד הטייסים מידן בר הציג את מתווה האיגוד לפתיחת השמיים בהתייחס לטיסות יוצאות: “נתב”ג יהפוך לדרייב אין הכי גדול בישראל. הנוסע ירכוש כרטיס אינטרנטי ויעשה בדיקה לפני הטיסה או עד כ-48 שעות לפני הגעתו לנתב”ג, כאשר בין הבדיקה לטיסה יהיה תחת מגבלות – לא יוכל ללכת לחתונה לדוגמא. נתחיל מיעדים קרובים ושם יוגדר מה נדרש על ידיה מדינת היעד. המציאות היא שמטוסים הם לא מדגרות קורונה. יש במטוסים מסנני אוויר כמו בחדרי ניתוח ואיכות האוויר בהם היא טובה יותר מזו שבחדר רגיל”.

בעקבות החלטת משרד הבריאות, זו רשימת המדינות הירוקות נכון להיום, לפי רשימות שהועברו לחברות התעופה: אוסטריה, קנדה, קפריסין, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, אירלנד, יפן, דרום קוריאה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, מלטה, ניו זילנד, נורבגיה, פולין, סלובקיה, סלובניה ושוויץ.

 

תגובות

חכם ומאמין ימתין עד יעבור זעם

5

מה עם טורקיה בורגס וורנה ?? הם היעדים המועדפים על הישראלים

4

סופסופ רואים קצה אור... תעופה היא הקטליזטור המרכזי של הכלכלה.

3

סופסוף רואים אור...

2

מי מהמדינות הללו מתירות כניסה לישראלים?

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ו' חשון ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.