בצל המשבר ההומניטרי: מאות מאנ”ש נשארו הלילה בגבול תחת כיפת השמיים

מאות החסידים מאנשי שלומינו שנשארו בשטח הגבול בין בלארוס לאוקראינה, שהו כל הלילה בקור הרוסי תחת כיפת השמיים, כאשר ביניהם אנשים מבוגרים, נשים, ילדים ואף תינוקות • צפו בתיעוד

מאות החסידים מאנשי שלומינו שנשארו בשטח הגבול בין בלארוס לאוקראינה, שהו כל הלילה בקור הרוסי תחת כיפת השמיים, כאשר ביניהם אנשים מבוגרים, נשים, ילדים ואף תינוקות.

מחשש לשלומם, הגיעו לשטח באישון לילה פעילי הארגון ההומניטרי ”הצלב האדום” שחילקו שמיכות חמות ושתיה חמה וטיפלו באלו שלא חשו בטוב.

בהכנסת אורחים אומן מטעם הנגיד שיינר, נרתמו למלאכה והכינו כמות גדולה של סנדוויצ’ים, מזון ובקבוקי שתיה לחסידים התקועים בגבול, והמשלוח הגיע אליהם לפנות בוקר.

עם בוקר, הגיעו לגבול מאות נוספים של חסידי ברסלב מערי בלארוס השרויים בהמתנה ימים רבים וממתינים לאישור לצאת מהמדינה, ובמקביל משמר הגבול האוקראיני החל להזרים לשטח כוחות נוספים של צבא ומשטרה. מפקד הגבולות האוקראיני הגיע אישית למקום לפקח שאף אחד לא ייכנס והמצב במקום הפך למתוח מאוד.

החסידים התקועים בשטח המפורז שבין שני הגבולות, ללא יכולת לחזור לבלארוס או להמשיך לאוקראינה, נחושים בדעתם להגיע לאומן לימי ראש השנה לקיים את ציווי רבם.

ממזכירות ברסלב הארצית מסרו כי: “מדינת ישראל גרמה לכאוס הזה. האחריות המלאה על המשבר שאנו רואים על ממשלת ישראל, שריה ופקידיה, שרודפים את חסידי ברסלב, וגורמים להם לעמוד בגבולות, דחויים כפליטים בדרך למילוי אמונתם הדתית בהוראת רבם”.

 

 

ארגון הצלב האדום הגיע באישון לילה להגיש סיוע הומניטרי לחסידים בהבאת שמיכות חמות ומים חמים

פעילים מטעם הנגיד שיינר שלחו מזון ושתיה מהכנסת אורחים אומן, לחסידים התקועים בגבול 

אנ”ש מקבלים את המזון מהכנסת אורחים של שיינר באומן

אנ”ש בתפילת שחרית, הבוקר הזה

 

תגובות

יפה ש שיינר דואג להם

15

לפעמים הקב''ה נותן מציאות מסוימת בעולם כדי לראות ולנסות מי ואיך יגיבו, א - אלו שיגיבו מחשבה / דיבור / מעשה לרוע ח''ו, זה יתנקם בהם בזה ובבא, ב - אלו שיגיבו בקור בניטרליות לא מועיל לא מזיק, מסכן יכל להועיל ולא זכה, ג - ואלו שיעזרו במחשבה / דיבור / מעשה לטוב ולהטיב, אך טוב וחסד ירדוף אותם להם ולזרעם אחריהם עד בלי די, אשרי הזוכה בשעה כזאת להיות לעזר, זכות המצווה וזכות הצדיקים תעמוד לו, אני מקנה במי שיכול להיות לעזר בשעה כזאת עליו נאמר ''חכם לב יקח מצוות'' רואים שאפילו באומות העולם יש חכמים שבאים לעזרה [ אחים יקרים כואב בוכה ומתפלל - ומצפה לישועת ה' כהרף עין אשריכם על המסירות נפש, רבנו הק' אמר ''אצלי עוד אף אחד לא הפסיד'' אשריככככככם ] באהבה מכל הלב - שנה טובה ומתוקה

14

אריה מכלוף דרעי אנחנו חסידי ברסלב הספרדים נסגור איתך חשבון בקלפי,הרב ארוש לא יעזור לך הפעם.

13

לאנ''ש היקרים והאהובים אנחנו אוהבים אתכם תמשיכו להחזיק חזק המראות האלה קשים וקורעים את הלב אבל מאידך מחזקים כל כך לראות גודל האהבה והמסירות נפש לרבינו אתם כל כך מחזקים אותי ואנו מתפללים עליכם כל הזמן שנזכה כולנו להתקבץ יחד אצל רבינו בראש השנה הבעל''ט אכי''ר והכל יתהפך לטובה אין עליכם בעולם!!!!

12

כשאתם מדברים על בחירות אז הייתי אומר לא רק לא ללכת גם להגיד לאנשים לא ללכת ורק ככה המדינה תיפול ולא יהיה לה קיום כלל

11

מצמרר... אילו אנשים גדולים חיים בתוכינו!, איזו מסירות נפש עילאית! לא יאומן!! רבי נחמן ישלם להם שכרם מושלם. בזה ובבא ולנצח נצחים. חזקו ואמצו. אבל ---- "שלם ישלם המבעיר את הבערה".

10

אבות ובנים צדיקים הולכי דרכים לציון של הרבי נחמן לראש השנה השם ישמור אתכם מנגע ומחלה אמן

9

כשיש איזו רעידת אדמה בסוף העולם שמאלה... מיד מדינת ישראל שולחת סיוע הומוניטרי... ואפילו כשמדובר במדינות ששונאים את ישראל. וכאן שיהודים טובים אזרחי ישראל זקוקים לסיוע ממשי לאף אחד לא אכפת.

8

שאני רואה את התמונות של ההשתדלות של החבר׳ה של שיינר ואת המשלוח זה מרגש עד לכדי דמעות. מי כעמך ישראל, ה׳ יברך את כל המשתדלים בכל הברכות האמורות בתורה בזכות רבינו הקדוש.

7

אני רואה את התמונות והסרטונים ולא מפסיק לבכות…. ימ"ש הרשע נתניהו שנטפל לרבינו ולאומן ר"ה, כאן תבוא מפלתו ובגדול….

6

ממש עוול נוראי לראות אנשים מושלחים כך ולאף אחד לא אכפת

5

מזעזע ! מחריד את הלב ! פעם ראשונה בחיים שיורדים לי דמעות מלראות תמונות. נזכור זאת למפלגות החרדיות ביום הבחירות.

4

מרגש. נוגע ללב. כואב שהנציגים שלנו שבחרנו אותם לכנסת מש''ס וג' לא דופקים על השולחן. נזכור להם את הימים הקשים האלו היום הבחירות...

3

איפה האנושיות של הנשיא היהודי של אוקראינה מה קרה למה הוא לא בא לקראת אחיו היהודים שזרוקים בגבול בלארוס

2

אלוהים ישלם על פועלו של הנגיד שיינר אוהבים אותך שיינר

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ז אייר ה'תשפ"ד
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.