אוקראינה: הסכם סחר חופשי בין אוקראינה לישראל ייכנס לתוקפו ב -1 בינואר 2021

נשיא אוקראינה פרסם היום כי הסכם הקמת אזור סחר חופשי בין ישראל לאוקראינה ייכנס לתוקפו ב -1 בינואר 2021 – המשמעות: הידוק היחסים בין מדינות ואור ירוק להגדלת הייצוא האוקראיני

הסכם סחר חופשי בין ישראל ואוקראינה // צילום: ארכיון

הסכם הסחר חופשי בין אוקראינה לישראל ייכנס לתוקפו ב -1 בינואר 2021

נשיא אוקראינה וולדמיר זילנסקי פרסם היום (שלישי) כי הסכם הקמת אזור סחר חופשי בין ישראל לאוקראינה ייכנס לתוקפו ב -1 בינואר 2021. המשמעות: הידוק היחסים בין מדינות ואור ירוק להגדלת הייצוא האוקראיני, שיתוף פעולה הדוק יותר בתחומי ההיי-טק, הנדסה, והגדלת שיתופי פעולה בהשקעות.

על פי ההסכם, ישראל תבטל כ -80% מחיוב מכס היבוא עבור סחורות תעשייתיות אוקראיניות ויותר מ- 9% עבור המגזר החקלאי. אוקראינה, בתורה, תבטל כ -70% עבור סחורות תעשייתיות ויותר מ -6% למגזר החקלאי, כך אמר שר החוץ האוקראיני, דמיטרי קולבה.

“ההסכם יספק הזדמנויות חדשות להגדלת הייצוא האוקראיני, שיתוף פעולה הדוק יותר בתחום ההיי-טק, הנדסה, פיתוח שיתופי פעולה להשקעות”, הדגיש השר.

לדבריו, ישראל היא המדינה השנייה אחרי קנדה, שאיתה אוקראינה מציגה מדיניות סחר חופשי לאחר חתימת הסכם התאגדות עם האיחוד האירופי. קולבה מאמין כי ליברליזציה של סחר עם ישראל תשפיע לטובה גם על הייצוא של אוקראינה לאיחוד האירופי.

משרד החוץ האוקראיני הוסיף עוד כי מחזור הסחר בין אוקראינה לישראל בשנת 2019 הסתכם ב -502.3 מיליון דולר, מתוכם יצוא מאוקראינה בסך 397.3 מיליון דולר ו -105 מיליון דולר בייבוא.

תגובות

אז זה מה שהבטיחו להם תמורת הסגר בר"ה?

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ב' שבט ה'תשפ"א
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.