נמל בוריספול בקייב • נחיתה

כל המידע לנוסעים לאומן בנמל התעופה בוריספול בקייב, המידע מכיל הדרכה והתמצאות בטרמינל ומתעדכן בהתאם לשינויים הנעשים במקום

שדה התעופה בוריספול בקייב

נמל התעופה הבינלאומי בוריספיל בקייב הוא נמל תעופה בינלאומי הממוקם כ – 6 ק"מ מערבית לעיירה בוריספיל וכ-29 ק"מ מזרחית לעיר המרכזית של קייב, בירת אוקראינה. הנמל הוא הגדול באוקראינה ומשמש את מרבית הטיסות הבינלאומית אליה וממנה, מרבית הנוסעים לאומן נוחתים וממריאים בשדה התעופה בוריספול, והוא אחד משלושה נמלי תעופה המשרתים את קייב, יחד עם נמלי התעופה נמל התעופה הבינלאומי קייב ז'וליאני ואנטונוב.

טיסה ישירה מישראל לקייב נמשכת כשלוש שעות לכל היותר. שדה התעופה מורכב מחמשה טרמינלים – טרמינל A לטיסות פנים, טרמינל B משמש בעיקר את הטיסות המקומיות, טרמינל C לטיסות אח"מים. טרמינל D נפתח במאי 2012 ומשמש את רוב הטיסות הבינלאומיות. וטרמינל F המשמש בעיקר את טיסות חברת "אוקריין אינטרנשיונל איירליינס".

 

נחיתה בקייב

נחתתם בשדה התעופה בקייב, לפני שאתם עושים את דרככם לאומן או ליעד המבוקש באוקראינה, בעת שהנכם ממתינים לכבודה המסתובבת מעל גבי המסוע, לפניכם מידע חשוב שילווה אותכם בשדה התעופה לקראת היציאה מהטרמינל, המידע יעזור לכם בכל שלב לקראת היציאה.

שימו לב! מעת הגיעכם לשדה התעופה חל איסור מוחלט לעשן במקומות ציבוריים, החוק האוקראיני אוסר על עישון גם מחוץ לטרמינל, השוטרים מנצלים את חוסר הידיעה של התיירים, ונותנים קנסות גבוהות בפרט נגד ציבור הנוסעים לאומן, שאינם מבינים את השפה המקומית, באולם קבלת המזוודות בקצה ליד החלונות יש פינת עישון בתוך איגלו, היזהרו לעשן רק שם, ביציאה מהטרמינל מותר לעשן אך ורק במקומות המיועדים לכך, אז אם יצאתם מהטרמינל חפשו את פינת העישון הממוקם בצד שמאל במרחק של 100 מ' מהיציאה.

 

פינת העישון ממוקם סמוך למסוע המזוודות 

 

המזוודה לא הגיע? מה עושים?

לא מוצאים את המזוודה שלכם? מה עושים? אם לא מצאתם את המזוודה על המסוע לאחר הנחיתה, כנראה שהמזוודה שלכם נשארה תקועה בארץ או שאבדה בדרך, רשות שדות התעופה מחוייבת להחזיר לכם את הכבודה, או לפצות אותכם כספית, במקרה כזה הנכם נדרשים לגשת לעמדות הקבלה של חברת התעופה שאיתם טסתם שם תידרשו למלאות טופס באנגלית. העמדות של חברות התעופה ממוקמות מימין ומשמאל למסוע הכבודה, בטופס תדרשו למלאות את הכתובת במקום שהותכם באוקראינה לשם יגיעו במזוודתו לאחר מציאתם, המזוודות שנאבדו לנוסעים לאומן בתקופת ראש השנה נשלחים על ידי חברות התעופה למתחם הקלויז המרכזי.

 

באזור מסוע המזוודות קיימים עמדות לכל חברות התעופה הטסות לקייב

 

כמה כסף תוכלו להעביר במכס?

קבלתם את המזוודות, כעת אתם עושים את דרככם במעבר לכוון עמדת המכס, על פי החוק המקומי באוקראינה קיים איסור מוחלט להכניס לתחומי המדינה במעברי הגבול ללא הצהרה יותר מ 10,000€ (יורו), אל תנסו להתחכם ולהבריח סכומי כסף בכיסכם או על גופכם במעבר המסלול הירוק, שטרות הדולרים הירוקים החדשים בעלי פס כסף לרוחב השטר, הפס מזוהה אוטומטית במעבר הליכה בשער הכניסה וקיים סיכוי רב שתיעצרו על ידי המוכסים.

אם ברצונכם להכניס סכום כסף גדול לאוקראינה! הדבר הנכון לעשות הוא לעבור במסלול האדום במעבר המכס בנמל התעופה בקייב, או בכל נמל אחר שתגיעו אליו, ולהצהיר על כך באופן חוקי, דבר זה יאפשר לכם להכניס לתחומי המדינה כל סכום שרק תרצו. בעת ההצהרה תקבלו מסמך המעיד על כך שהכנסתם את הסכום שבחרתם. מומלץ לשמור על המסמך, המסמך יעזור לכם באם תרצו להפקיד כסף בבנק. לעוד פרטים בנושא המכס באוקראינה לחצו כאן

 

מעבר המכס בקייב  למסלול הירוק פונים ימינה למסלול האדום שמאלה 

 

מתחם היציאה מהטרמינל

עברתם את המכס עם המזוודות כעת אתם עוברים לשלב היציאה מהטרמינל, אלו שהזמינו מראש מונית שייקח אותם לאומן או לקברי צדיקים באוקראינה, ימתין להם הנהג עם פתק שעליו רשום שם המזמין, הנהג ילווה אתם לחניית הרכבים הממוקם ביציאה מהטרמינל, ומשם ליעד המבוקש, בתקופת ראש השנה נציגי חברות הטיסות לאומן יעמדו לשירות הנוסעים ויילוו אותם עד לאוטובוסים הנוסעים לאומן.

לא הזמנתם מונית? שימו לב! אנשים יציעו לכם בשדה תעופה שירות מונית לאומן או למקומות שונים, היהזרו מהם! רובם אנשים נוכלים ומסוכנים, המשיכו להשתמש במידע שלפניכם בכדי להשיג את השירות המבוקש.

 

מכירת סימים בשדה התעופה ↓

 

במתחם היציאה תוכלו לרכוש סים מקומי לשיחות ואינטרנט, את הסים של החברות מומלץ לרכוש מיד בנחיתה בשדה התעופה, בקייב, מיד בצאתכם ממעבר המכס לפני היציאה מהטרמינל, תמצאו דוכן עם שלושת החברות המובילות, כרטיס סים עם מספר נייד ראשוני נמכר בסכום ראשוני קטן, לחברות המומלצות ולפרטים על תפעול המכשיר, תוכלו למצוא את כל המידע בקישור הבא. לחצו כאן

 

• כל המידע על חברות התקשורת המומלצות באוקראינה
• מספרים והוראות בעברית לשימוש בסימים של חברות התקשורת

 

השכרת רכב בשדה התעופה ↓

אם תבחרו לשכור רכב לנסיעה ברחבי אוקראינה, גשו לדוכנים של החברות הממוקמים ממול ליציאה, ההמלצה שלנו לגשת לחברת אוויס, הרכבים שהחברה מציעה ללקוחות באוקראינה הם חדשים ביחס לחברות השונות, חברות ההשכרה דורשות מהשוכרים פיקדון של 1000$ שיוחזר בתום ימי ההשכרה, הפיקדון נועד למקרה של נזק או כל מקרה אחר שהביטוח אינה מכסה. לאחר מילוי הטפסים נציג החברה ילווה אתכם לרכב במתחם החנייה הצמוד לטרמינל, תבדקו היטב שאין מכות ברכב כל מכה/שריטה תסמנו בוורטשר.

במרכז העיר קייב תוכלו לבקר בקהילות היהודיות, מדי יום מתקיימים שם מניינים  לתפילות בשעות קבועות, סמוך לבתי הכנסת קיים מקווה טהרה, מסעדות כשרות, חנות לממכר מוצרים כשרים, וכל מה שזקוק התייר היהודי המבקר במקום.

 

תחבורה פנימית למרכז העיר קייב

ביציאה מהטרמינל עומדים לשירות הנוסעים שאטלים פנימיים חינם, השאטלים עוברים בין התחנות הפנימיות של הטרמינלים בנמל לבין המלון הרשמי של שדה התעופה – מלון 'בוריספול' הממוקם 3 דקות מהטרמינל, בטרמינל D ממול ליציאה מהטרמינל תוכלו למצוא תחנת אוטובוסים המגיעים למרכז העיר קייב, האוטובוסים יוצאים כל כמה דקות, לטיסות פנימיות באוקראינה תוכלו להשתמש בשאטלים שייקחו אתכם לטרמינלים המיועדים לטיסות הפנימיות.

ביציאה מהטרמינל עומדת לשירות הנוסעים מונית בפיקוח מחירים, איתם תוכלו לנסוע למרכז העיר קייב, במחיר קבוע מראש, התשלום עבור הנסיעה מחוייב על פי מונה לאחר ההגעה ליעד.

• כמה עולה מונית משדה התעופה בקייב למרכז העיר?!
• כמה זמן נסיעה מקייב לאומן? כל התשובות לפניכם!
• מוניות והסעות לאומן ולקברי צדיקים בחברות בבעלות יהודית
• הסעות מקייב לאומן – קו קבוע לאומן

 

תחבורה מומלצת וחסכונית מהשדה תעופה לאומן ↓

נחתתם בשדה התעופה בקייב, לא התארגנתם מראש עם מונית שתיקח אתכם ליעדכם, לא נורא! השתמשו במידע שיעזור לכם להגיע במהירות לאומן או לכל יעד אחר ללא שתצאו עם חור בכיס.

 

כפי שכבר הזהרנו, אל תנסו לעצור מונית של נהגים חאפרים בשדה תעופה, המציעים לתיירים שירותי הסעות, הנהגים הללו יגבו ממכם דמי נסיעה מופרזים, וינצלו אתכם לאורך כל הנסיעה, ישנם כמה אפשרויות לנסיעה נוחה וזולה, שיעזרו לכם להתנייד מהשדה תעופה לאומן או לכל יעד אחר באוקראינה.

 

חברת 'אקולינס' היא בין החברות הבולטות הטובות ביותר באוקראינה, החברה מחדשת את האוטובוסים בצי של החברה ומספקת ללקוחותיה את הנוחות המרבית בעת הנסיעה ליעד המבוקש, באוטובוס של החברה יש שירותים, שקעים להטענת הטלפון, ווי פי, ודיילים שמגישים שתייה בעת הנסיעה, החברה מבצעת נסיעות יומיומיות מנמל בוריספול בקייב וממרכז העיר קייב לאומן, אם תבחרו לחסוך ולנסוע לאומן או לכל יעד אחר עם האוטובוס של החברה, לכל הפרטים לחצו כאן

 

בטרמינל B (ניתן להגיע לטרמינל B באמצעות השאטלים הפנימיים) קיים תחנת אוטובוס עם זמנים ושעות מסודרות שייקח אותכם במחיר מוזל למרכז העיר קייב, ולמקומות נוספים באוקראינה, גם אומן נמצאת על המפה, מדי יום יוצאים אוטובוסים נוחים עם שעות קבועות מראש, חברת 'גונסל' מפעילה מדי יום קוים קבועים מנמל התעופה בוריספול, תגיעו לטרמינל B והזמינו כרטיסים במקום, או כנסו לאתר החברה ובדקו את הזמנים המתאימים לכם לפי חיפוש התאריך, מחירי הנסיעה זולים במיוחד, לכניסה לאתר החברה, ובדיקת זמני הנסיעות לאומן – לחצו כאן – שימו לב! באתר תוכלו לבחור יעדים נוספים לנסיעה.

 

האוטובוסים של חברת 'גונסל' ↓

 

בכל שלב תוכלו להיעזר במידע ובשיחון עברי רוסי של ’אומן שלום’ שיוכל לסייע לכם בעת ההגעה לתחנת האוטובוס, ובהמשך הנסיעה, עד להגעה ליעד הנכסף – אומן. האוטובוס מקייב עושה עצירה בתחנה המרכזית באומן, משם תיקחו מונית שתסיע אותכם עד לרחוב פושקינה הסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן – מרחק הנסיעה מתחנה המרכזית באומן עד לפושקינה 5 דקות.

 

אם תרצו, תוכלו להשתמש באפליקצייה 'אובר' (Uber) או אוקלון (Uklon) הורידו את האפליקצייה שתבחרו, השימוש בשירות מאוד נפוץ באוקראינה, לדוגמא 'אוקלון' (Uklon) עובדת מצויין בקייב, גם 'אובר' (Uber) נבדקה ונמצאה הכי פופלארית והכי זולה אצל המשתמשים הנוסעים לאומן, האפליקציות ידידותיות ומציינות את המחיר המומלץ לנסיעה בקייב ולאומן, לאחר הלחיצה על הזמנה מתבצע חיפוש מונית באזור בו אתם נמצאים, אם הנהג לא מקבל את הקריאה שלך, אתם יכולים להעלות קצת את המחיר על מנת לשכנע אותו לאסוף אותך. כמו כן, מתקבלת הודעה עם פרטי הנהג וסוג הרכב, לזמן משוער של הגעת המונית תוכלו לצפות במפה שמסמנת את התקרבות המונית אליך. (למתכננים את הנסיעה לאומן מישראל, ניתן להזין מקומות מועדפים מבעוד מועד ולחסוך זמן והתעסקות בעת הנסיעה עצמה!).

 

• תחבורה חסכונית לאומן וליעד אוקראינה
• נסיעה חסכונית לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה עם 'אובר' העולמית
• כמה זמן זה נסיעה מקייב לאומן?

 

מדד מרחקים ונסיעה מבוריספול:

• בוריספול  ← קייב ← 36 ק"מ – זמן נסיעה: 30 דקות.
• בוריספול  ← ז'וליאני ← 37 ק"מ – זמן נסיעה: 36 דקות.
• בוריספול  ← אומן ← 236 ק"מ – זמן נסיעה: 3 שעות.
• בוריספול  ← מעזיבוז' ← 356 ק"מ – זמן נסיעה: 5 שעות.
• בוריספול  ← ברדיטשוב ← 242 ק"מ – זמן נסיעה: 3 שעות 40 דקות.

 

מידע שיכול לעניין אותך בקייב ↓

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.