נמל התעופה • אודסה

נמל התעופה הבינלאומי אודסה משמש את מרבית הטסים לאומן בתקופת ראש השנה ובכל ימות השנה, לפניכם כל המידע הנחוץ לנוסעים לאומן

שדה התעופה באודסה

נמל התעופה הישן ↑ פעיל

נמל התעופה החדש ↑ פעיל

 

נמל התעופה הבינלאומי אודסה הוא נמל תעופה בינלאומי הממוקם כ-7 ק"מ דרומית מערבית למרכז העיר אודסה באוקראינה, בשנת 2012 החלו בעבודות בניית הטרמינל החדש, שכבר החלה לפעול ומשמשמת את הטיסות הבינלאומיות וטיסות הפנים במדינה, שדה התעופה באודסה משמש את מרבית הטסים לאומן בתקופת ראש השנה ובכל ימות השנה. חברת התעופה אוקריין אינטרנשיונל איירליינס מבצעת 5 טיסות שבועיות מנמל התעופה בן גוריון לאודסה וממנה לישראל, חברת 'סאן דור' מבצעת 2 טיסות שבועיות במטוסים של 'אל על', וחברת יאנאייר מבצעת טיסות עונתיות בקו תל אביב אודסה.

 

 

ראשית, לפניכם כמה כללים נחוצים בעת הנחיתה וההמראה בשדה התעופה באודסה – אוקראינה.

 

שימו לב! מעת הגיעכם לשדה התעופה חל איסור מוחלט לעשן במקומות ציבוריים, החוק האוקראיני אוסר על עישון גם מחוץ לטרמינל, השוטרים מנצלים את חוסר הידיעה של התיירים, ונותנים קנסות גבוהים בפרט לציבור הנוסעים לאומן, שאינם מבינים את השפה המקומית, בכניסה לטרמינל מותר לעשן אך ורק במקומות המיועדים לכך.

 

כמה כסף תוכלו להעביר במכס?

קבלתם את המזוודות, כעת אתם עושים את דרככם במעבר לכוון עמדת המכס, על פי החוק המקומי באוקראינה קיים איסור מוחלט להכניס לתחומי המדינה במעברי הגבול ללא הצהרה יותר מ 10,000€(יורו), אל תנסו להתחכם ולהבריח סכומי כסף בכיסכם או על גופכם במעבר המסלול הירוק, שטרות הדולרים הירוקים החדשים בעלי פס כסף לרוחב השטר, הפס מזוהה אוטומטית במעבר הליכה בשער הכניסה וקיים סיכוי רב שתיעצרו על ידי המוכסים.

אם ברצונכם להכניס סכום כסף גדול לאוקראינה! הדבר הנכון לעשות הוא לעבור במסלול האדום במעבר המכס בנמל התעופה בקייב, או בכל נמל אחר שתגיעו אליו, ולהצהיר על כך באופן חוקי, דבר זה יאפשר לכם להכניס לתחומי המדינה כל סכום שרק תרצו. בעת ההצהרה תקבלו מסמך המעיד על כך שהכנסתם את הסכום שבחרתם. מומלץ לשמור על המסמך, המסמך יעזור לכם באם תרצו להפקיד כסף בבנק. לעוד פרטים בנושא המכס באוקראינה לחצו כאן

 

תקשורת וניידים באוקראינה

נחתתם בשדה התעופה באודסה, זקוקים לתקשורת! האפשרות המומלצת ביותר לנוסעים לאומן או בכלל לנוחתים באוקראינה, היא לרכוש סים מקומי כדוגמת טוקמן, באוקראינה קיימים שלוש חברות מובילות בתחום התקשורת המקומית, את הסים שלהם ניתן לרכוש ולהטעין בכל מקום באוקראינה, החברות שמספקות את השירות הם ‘לייף סייל’ ‘וואדפון’ ו’קייב סטאר’.

את הסים של החברות מומלץ לרכוש מיד בנחיתה בשדה התעופה, באודסה, מיד בצאתכם ממעבר המכס לעבר הטרמינל, תמצאו דוכן/קיוסק בהם מוכרים את שלושת סוגי החברות המומלצות, כרטיס סים עם מספר נייד ראשוני נמכר בסכום ראשוני קטן, בקשו סים עם אפשרות לאינטרנט, מיועד גם לבעלי ווצאפ’ בלבד, המחיר יעלה לכם טיפה יותר. ישנם הגדות חשובות בנייד שמותאמות לאוקראינה, נציגי החברה יטפלו לכם במכשיר עד להפעלתו. בנוסף ניתן להטעין את הסים בסכום של 50 גריבנה = 0.50$, 100 גריבנה = 3.07$,  200 גריבנה = 7.04$.

 

• כל המידע על חברות התקשורת המומלצות באוקראינה.

• מספרים והוראות בעברית לשימוש בסימים של חברות התקשורת.

 

תחבורה מהשדה תעופה ואליה

נחתתם בשדה התעופה באודסה, לא התארגנתם מראש עם מונית שתיקח אתכם ליעדכם, לא נורא! כאן נעזור לכם בכל המידע הנחוץ, שיעזור לכם להגיע במהירות לאומן או לכל יעד אחר ללא שתצאו עם חור בכיס.

ראשית, אל תנסו לעצור מונית בשדה תעופה, באודסה כמו בקייב בטרמינל ומחוצה לה, עומדים נהגים מקומיים ומציעים לתיירים שירותי הסעות לאומן או לכל מקום אחר, הנהגים הללו יגבו ממכם דמי נסיעה מופרזים, וינצלו אתכם לאורך כל הנסיעה, ישנם כמה אפשרויות לנסיעה נוחה וזולה, שיעזרו לכם להתנייד מהשדה תעופה.

א. בנמל, קיים תחנת אוטובוס עם שעות מסודרות, וזמנים קבועים מראש, האוטובוס שיוצא מהתחנה ייקח אותכם בדולר וחצי למרכז העיר אודסה, ב. תוכלו להשתמש באפליקצייה 'אובר' (Uber) או אוקלון (Uklon) הורידו את האפליקצייה שתבחרו, השימוש בשירות מאוד נפוץ באוקראינה, לדוגמא 'אוקלון' (Uklon)  (עובדת טוב יותר בקייב אך היא מומלצת גם באודסה) 'אובר' (Uber) נבדקה ונמצאה הכי פופלארית והכי זולה אצל המשתמשים הנוסעים לאומן, האפליקציות ידידותיות ומציינות את המחיר המומלץ לנסיעה באודסה, לאחר הלחיצה על הזמנה מתבצע חיפוש מונית באזור בו אתם נמצאים, אם הנהג לא מקבל את הקריאה שלך, אתם יכולים להעלות קצת את המחיר על מנת לשכנע אותו לאסוף אותך. כמו כן, מתקבלת הודעה עם פרטי הנהג וסוג הרכב, לזמן משוער של הגעת המונית תוכלו לצפות במפה שמסמנת את התקרבות המונית אליך. (למתכננים את הנסיעה לאומן מישראל, ניתן להזין מקומות מועדפים מבעוד מועד ולחסוך זמן והתעסקות בעת הנסיעה עצמה!.

 

• שירות מוניות מאודסה לאומן // בבעלות יהודית
• נסיעה חסכונית לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה עם 'אובר' העולמית

 

קהילות יהודיות באודסה

אם מצאתם את הרכב שייקח אתכם לאומן או לכל יעד אחר, על הדרך אם תבחרו תוכלו להגיע למרכז העיר אודסה. באודסה קיימים 2 קהילות יהודיות משגשגות, בקהילות תוכלו למצוא מנין עם תפילות מסודרות, תוכלו לטבול במקווה של הבית הכנסת, ואפילו לאכול במסעדות הכשרות, המסעדות הכשרות מציעות מגוון רחב של ארוחות בשריות, חלביות, פיצות, ועוד, והכי חשוב טעימים במיוחד ובמחירים נוחים מאוד ביחס לישראל.

אודסה גם מציעה למבקרים הנוסעים לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה, מגוון אטרקציות וטיולים שאסור להחמיץ, ובייחוד אם מדובר בביקורכם הראשון באודסה.​ תוכלו לסייר בחופי הנמל היפה, במוסדות תרבות, מבנים ארכיטקטורים מרשימים, מוזיאונים ועוד. ב'אומן שלום' תוכלו לקבל את כל המידע המתאים לתיירים היהודיים המבקרים באודסה.

 

 

מדד מרחקים ונסיעה מאודסה:

• נמל אודסה  ← מרכז אודסה ← 7 ק"מ – זמן נסיעה: 15 דקות.
• נמל אודסה  ← אומן ← 278 ק"מ – זמן נסיעה: 3 שעות 20 דקות.
• אודסה  ← קייב ← 480 ק”מ – זמן נסיעה: 5 שעות 40 דקות.
• נמל אודסה  ← מעזיבוז' ← 522 ק"מ – זמן נסיעה: 6 שעות 30 דקות.
• נמל אודסה  ← ברדיטשוב ← 500 ק"מ – זמן נסיעה: 6 שעות 20 דקות.
• נמל אודסה  ← אומן ←  ברדיטשוב ← מעזיבוז  562 ק"מ – זמן נסיעה: 8 שעות.

תוכלו לבנות לעצמכם מסלול נסיעה לקברי צדיקים, השתמשו במפה של גוגל רשמו את שמות הערים הרצויות בעברית או בכל שפה אחרת, ותגיעו בעצמכם לתוצאה המבוקשת.

 

מידע שיכול לעניין אותך באודסה ↓

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.