קבר רבי נחמן מברסלב זיע"א

כנסו למידע ופרטים על הפעילות והתחזוקה הנעשית בכל תקופת ימות השנה במתחם ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן

ציון רבי נחמן מברסלב באומן // צילום: 'אומן שלום'

ציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן

ציון רבי נחמן מברסלב באומן זיע"א באומן פתוח לציבור המתפללים 24 שעות ביממה בכל ימות השנה, מתחם הציון מאובטח על ידי חברת שמירה המפעילה צוות שומרים בכל שעות היממה בכדי לספק את הביטחון המקסימלי לציבור המתפללים בציון הק', המעברים לקראת הכניסה למתחם הציון מחולקים לשתי כניסות, המעבר הימיני מיועד למעבר לעזרת הנשים, המעבר המרכזי מיועד לגברים, הכניסה לכהנים נמצא ממול לכניסה הראשית, שם הוקצה שביל מיוחד המוביל לגרם מדרגות המובילות לגשר הכהנים ומשם למתחם המיועד לכהנים.

 

הודעה חשובה לציבור הנשים הטסות לאומן! בתקופות מסויימות בזמני השנה הציון נסגר לציבור הנשים המבקרות באומן, הזמנים הם: ראש השנה, שבת חנוכה, ראש חודש ניסן, וחג השבועות, בזמנים אלו, מגיעים לאומן אלפי גברים ומתחם הציון נסגר לציבור הנשים, לפני הזמנת הכרטיס טיסה לאומן, מומלץ לעקוב ולהתעדכן במועדי הסגירה והפתיחה המתפרסמים כאן באתר 'אומן שלום'.

 

הציון הק' משמש כבית מדרש לתורה ותפילה, ומתקיימים בו מניינים מסודרים לתפילת שחרית, מנחה, וערבית בימי החול בשבתות וחגים, המניין הראשון מתחיל כוותיקין עם הנץ החמה, (מומלץ להתעדכן בזמני הנץ החמה באומן כאן ב'אומן שלום') אפשר להתעדכן על מועדי התפילות והזמנים ההלכתיים באומן בלוח האלקטרוני התלוי על הקיר בסמוך לכניסה לציון.

בציון הק' עומד לשירות הציבור ארונות ספרים בהם מונחים כל הספרים הנחוצים ללימוד תורה ותפילה, בארון הקודש מונחים אחר כבוד כמה ספרי תורה העומדים לשירות הציבור בעת התפילה, בארון הקודש קיימים ספרי תורה לאשכנזים ולבני עדות המזרח, בעת קריאת התורה העליות נמכרות על ידי הגבאים, התרומות מועברות לכיסוי ההוצאות הגבוהות הכרוכות באחזקת הציון הק'.

 

ההבטחה למי שיבוא על קברו ויאמר את ה'תיקון הכללי'

לפני הסתלקותו של רבי נחמן אמר לתלמידיו: "איני עוזב אתכם, חס ושלום… אני רוצה להישאר ביניכם ואתם תבואו על קברי", דבריו של רבי נחמן נאמרו מתוך ביטחון מוחלט לכך שמי שיגיע ויתפלל ייוושע, רבי נחמן מברסלב ייחס חשיבות רבה להתאספות על קברו לאחר פטירתו, וציווה על חסידיו עוד בחייו שיבואו לקברו באופן תדיר, ויעסקו שם בתפילה ובלימוד תורה, רבי נחמן הבטיח בחייו, וגם העמיד עדים לכך, כי מי שיבוא לקברו וייתן פרוטה לצדקה ויאמר את עשרה מזמורי התהילים ה'תיקון הכללי' שתיקן, הוא יוציא אותו מהשאול תחתית, ואמר: "שבהפאות יוציא אותו מהגהנום אפילו אם יהיה אותו אדם איך שיהיה, אפילו אם עבר שעבר, רק מעתה יקבל על עצמו לא ישוב לאיוולתו חס ושלום" (חיי מוהר"ן).

עוד אמר רבי נחמן מברסלב: "ואני חזק מאד בכל הדברים שלי, אך בזה אני חזק ביותר, שאלו העשרה מזמורים מועילים מאוד מאוד…". וכן הוא אמר "שגם אם ימלאו ימיו, אזי אחרי הסתלקותו מי שיבוא על קברו ויאמר שם אלו העשרה מזמורים וייתן פרוטה לצדקה, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד חס ושלום, אזי אתאמץ לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו".

התיקון הכללי מונה עשרה מזמורי תהילים: ט"ז, ל"ב, מ"א, מ"ב, נ"ט, ע"ז, צ', ק"ה, קל"ז, ק"נ. ותיקון זה הינו על פגם הברית בפרט.

 

הנהלת הציון באומן

הציון הק' מתוחזק על ידי עמותת 'איחוד ברסלב באומן' בראשות הרב נתן בנו נון שליט"א, הארגון הוקם בשנת תשע"ד בשליחותם של רבני ברסלב, במטרה לדאוג לתחזוקת הציון והפעלתו בתקופת ראש השנה וכל ימות השנה לטובת המתפללים המבקרים באומן, הארגון דואג בהצלחה רבה לתחזוקה שוטפת של הציון הק' והקלויז המרכזי של חסידי ברסלב באומן, בין השאר, חלק מהפעילות העומד תחת אחריותם של 'איחוד ברסלב באומן' הוא הפעלת חברת השמירה סביב הציון, תחזוקה וניקיון הציון, הפעלת מרפאת אומן בתקופת ראש השנה והחגים, הקלויז המרכזי באומן, ותחזוקת המקוואות במתחם הקלויז המרכזי באומן.

בערב ראש השנה תשע"ח שופץ מחדש המתחם הגדול הסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א וחלקים נרחבים בהיכל הציון הפנימי, השיפוץ נתרם על ידי יהודי נדיב לב שהשקיע הון רב לטובת רווחת רבבות המתפללים והמבקרים בראש השנה ובכל זמני השנה.

 

קבר רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן ממוקם ברחוב רבי נחמן מברסלב (לשעבר רחוב בלינסקי), בקישור הבא תוכלו לערוך סיור וירטואלי ברחוב המוביל לקבר רבי נחמן מברסלב, בנוסף תוכלו לערוך סיור וירטואלי בתוך מתחם הציון ולהכיר את האזור מקרוב, באמצעות החיצים תוכלו לסייר בכל המתחמים עד לקבר עצמו.

 

• סיור וירטואלי ברחוב רבי נחמן מברסלב // לסיור לחצו כאן
• סיור וירטואלי בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן // לסיור לחצו כאן

 

• קברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן • היסטוריה

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.