העיר דניפרו • דנייפרופטרובסק

מבקרים בדניפרו? כנסו למידע שיעזור לכם להתמצאות בכל שלב בעת ביקורכם בעיר, מסעדות כשרות, בית מלון, תחבורה לאומן ועוד…

העיר דניפרו באוקראינה

 

העיר דניפרו אוקראינה

העיר דניפרו היא העיר הרביעית בגודלה באוקראינה, ונחשבת בירתה של מחוז דניפרופטרובסק, העיר שוכנת על נגדות הר הדנייפר, ומכאן מגיע שמה של העיר, אוכלוסייתה מונה 1,049,000 תושבים, והיא אחד המרכזים התעשייתיים של אוקראינה.

בשנת 1926 נקראה העיר דנייפרופטרובסק במסגרת ביטול שמות שנקרא על שם מלכים לאחר מהפכת אוקטובר, השם נקרא על שם נהר דנייפר ועל שמו של הפוליטיקאי הקומוניסטי גריגורי פטרובסקי, בשנת 2016 שינתה הראדה העליונה של אוקראינה את שם העיר לדניפרו, וזאת במסגרת סדרת חוקים המשנים את כל שמות המקומות שנגזרו משמות של אישים ואירועים קומוניסטיים, כיום, שם העיר 'דניפרו' זהה לשם הנהר, וכן לשם המקוצר שבו נהגו אוקראינים לכנות את העיר בעבר.

 

היהודים בעיר דניפרו

היהודים התחילו להתיישב עם היווסדה של העיר, בשנת 1800 נפתח בית הכנסת הראשון בעיר, בשנת 1864 בעיר היו חמישה בתי כנסת, תלמוד תורה וכן מכללה להכשרה מקצועית, בשנת 1883 נערך פוגרום ביהודי העיר, אך הוא הופסק עד מהרה. בשנת 1920 המשיכו הפוגרומים ביהודי העיר.

בעשור הראשון של ה-120 שימש כרב העיר דניפרו הרב פנחס גלמן זצ"ל, הרב גלמן הקים בעיר ישיבה, ועסק שמשך השנים בקליטת הפליטים לאחר מלחמת העולם הראשונה, בהם רבי חיים עוזר גרודזנסקי שנמלט מוילנא, בהמשך שימש לצדו כרב הקהילה החסידית הרב לוי יצחק שניאורסון זצ"ל אביו של הרבי מליובאוויטש עד להגלייתו, למרות מאסרו של הרב, נשאר בעיר בית כנסת אחד שפעילותו לא הופסקה עד לשנות ה-90.

בשנת 1939 לקראת מלחמת העולם השנייה חיו בעיר דניפרו 85,529 יהודים, רובם הספיקו להימלט לסיביר לפני פרוץ המלחמה, בשנת 1941 לאחר כיבוש העיר על ידי הגרמנים התחילו הרדיפות נגד יהודי העיר הנותרים, יהודי העיר רוכזו בגטו, באותה שנה כ-12 אלף יהודים נורו בגבעה ליד המכון לתחבורה, בין דצמבר 1941 לינואר 1942 כ-5 אלף היהודים שנותרו בגטו, נרצחו על קידוש ה'.

לאחר נפילת ברית המועצות, חודשה פעילות הקהילה היהודית בדניפרו, שליח חב"ד הרב שמואל קמינצקי שליט"א, המשמש כיום כרב הקהילה ורב העיר, פתח את בית הספר היהודי "אור אבנר לוי יצחק", ומכללה לבנות "בית חנה", לשם באות ללמוד נערות יהודיות מכל רחבי אוקראינה, כמו כן יסד את ישיבת נחלת לוי.

בשנת 1997  מבנה בית הכנסת הגדול "שושנת הזהב" הוחזרה לקהילה היהודית, שעד שנת 1995 שימש כתאטרון מקומי, ועד שהוחרם שימש כל השנים כבית הכנסת המרכזי של דניפרו, בית הכנסת חודש ושופץ מחדש, צמוד לבית הכנסת נבנו בניני רב קומות לשימושם של יהודי העיר, הנקרא "מרכז מנורה"  שהוקם כמרכז היהודי הקהילתי הגדול בעולם, המרכז נבנה על ידי צבי הירש (גינאדי) בגלובוב, נשיא הקהילה היהודית בעיר.

 

מרכז מנורה

קומפלקס מרכז מנורה משתרע על פני 54 אלף מטר רבוע. וכולל בתחומו את כל הארגונים והשירותים של יהודי העיר, והתיירים המבקרים בדניפר, במבנים החדשים של 'מרכז מנורה' קיים בית מלון מפואר בעל 100 חדרים עם סוויטות מפוארות, ומשרדים לשימושם של יהודי העיר,  במקום קיימת פעילות יהודית עניפה, וניתן להשיג את כל השרותים הנחוצים, מסעדות בשריות, ומסעדות חלביות בכשרותו של הרב שמואל קמינצקי, בית הארחה, מאפיה,  מקווה, מסעדות כשרות, אולמי שמחות, סוכנות נסיעות, בנק, גלריות, מספרה, סופר מרקט כשר, מוזיאון יהודי על השואה ויהדות אירופה, מסעדות ובתי קפה רבים, חנות יודאיקה, ועוד…

 

• אתר האינטרנט של בית המלון היהודי במרכז מנורה // לחצו כאן

• טלפון השומר לפתיחת בית הכנסת בלילה: (0562) 34-21-20
• טלפון נוסף של השומר: 380-562-370-1770
• דוא"ל של הקהילה: jewcom@email.dp.ua

 

בית הכנסת והקהילה היהודית 'מרכז מנורה' נמצא ברחוב שלום עליכם 4

 

כתובת בית הכנסת באנגלית:
Sholom Aleikhema str. 4 Dnepropetrovsk

כתובת בית הכנסת ברוסית:
Золотая Роза,
синагога ул Шолом Алейхема 4
Днепропетровск

 

תמונות מהקהילה היהודית 'מרכז מנורה' בדניפרו ↓

  

  

  

 

מפת גוגל והתמצאות בקהילה היהודית של דניפרו ↓

 

תחבורה חסכונית מדניפרו לאומן

העיר דניפרו רחוקה מאומן כ- 500 ק"מ מרחק די גדול ביחס לשאר הערים בהם משתמשים בדרך כלל הטסים לאומן, אם תרצו לחסוך כסף בנסיעה, תוכלו להשתמש בתחבורה המקומית, התחבורה זולה ונוחה, האפשרויות העומדות לפניכם:

 

מוניות מדניפרו לאומן וליעדים נוספים באוקראינה

האפשרות הנוחה, והמהירה, להגיע לאומן היא באמצעות מונית, כמובן שזוהי הדרך היקרה מבין כל האפשרויות, בפרט אם אתם לוקחים מונית מזדמנת, העיר דניפרו רחוקה מאוד מאומן, והנהגים גובים מחיר גבוה ולא רק בגלל המרחק. אם תרצו להזמין מונית או מיניבוס לאומן או לסבב קברי צדיקים באוקראינה, השתמשו בחברת ההסעות היהודיות באומן, שישלחו אליכם נהגים במחירים הוגנים, ובפיקוח מחירים. הזמינו מראש כדי שלא תצטרכו להמתין עד שהנהג יגיע מאומן.  לחץ כאן

 

אוטובוס מקומי מדניפר לאומן

בתחנה המרכזית בדניפרו תוכלו להשיג אוטובוס שייקח אתכם היישר לאומן, האוטובוס יוצא לאומן בדרך כלל בשעות הערב, בכדי לרכוש כרטיס נסיעה, כדאי שתגיעו מוקדם לתחנה מרכזית, כדי שתהיו בטוחים שיש לכם מקום הושבה פנוי. בתחנה המרכזית ניתן לברר אודות האוטובוסים הנוסעים לאומן או לשאר הערים באוקראינה, אם אתם נמצאים בקהילה היהודית המקומית תוכלו לבקש משומר בבית הכנסת שיברר לכם את הזמנים דרך הטלפון, זה חלק מהעבודה שלו, כמו"כ בבית הכנסת ישנם הרבה ישראלים אשר יוכלו לעזור לכם בתרגום. בכל מקרה בקשו מהנהג מונית שיעזור לכם בבירורים וברכישת הכרטיס, זה לא יעלה לכם הרבה כסף בסך הכל טיפ ואתם מסודרים. לא הסתדרתם? אנחנו נשמח לעזור לכם להסתדר. לעזרה לחץ כאן

 

חברת 'אקולינס' מבצעת טיסות יומיות לדנייפר לאומן, החברה היא בין החברות הבולטות הטובות ביותר באוקראינה, החברה מחדשת את האוטובוסים בצי של החברה ומספקת ללקוחותיה את הנוחות המרבית בעת הנסיעה ליעד המבוקש, באוטובוס של החברה יש שירותים, שקעים להטענת הטלפון, ווי פי, ודיילים שמגישים שתייה בעת הנסיעה, החברה מבצעת נסיעות יומיומיות מקייב, אודסה, דנייפר, וערים נוספות לאומן, אם תבחרו לחסוך ולנסוע לאומן או לכל יעד אחר עם האוטובוס של החברה, למידע נוסף לחצו כאן

 

רכבת לאומן מתחנת הרכבת בדניפרו

רכבת לאומן היא האפשרות הנוחה והמשתלמת ביותר לנוסעים שרוצים לחסוך בנסיעה לאומן, מלבד החיסכון הכספי בעלויות הנסיעה, הנסיעה ברכבת מומלצת מאוד, הכבישים המובילים מדניפר לאומן משובשים מאוד, בעת הנסיעה בכבישים, נתקלים בבורות וסיבובים חדים, המקשים על הנסיעה, ברכבת, אתם נהנים גם מאפשרות לשנת לילה בקרון הלינה שברכבת שהיא חוויה כשלעצמה, ואופס… אתם מתעוררים בבוקר ואתם נמצאים באומן, משם אתם לוקחים מונית מקומית במרחק של 5 דקות נסיעה ואתם ברחובות הסמוכים לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן.

רכישת כרטיס נסיעה לרכבת – מומלץ לברר את זמני הנסיעה ברכבת ליעד אומן, לפי מה שאנו יודעים ישנה רכבת היוצאת לאומן יום כן יום לא, בכל מקרה סעו לתחנת הרכבת הממוקמת במרחק של 7 דקות מהבית הכנסת, בקופות, תוכלו לברר את זמני הנסיעה, בקשו מהנהג שיעזור לכם, זה מקובל מאוד באוקראינה לבקש את עזרת הנהג, רק אל תשכחו לתת לו טיפ קטן. אם יש רכבת לאומן, הזמינו כבר את הכרטיס, זה לא עולה הרבה כסף, בקשו בקופה מקום בקרון הלינה במיטה התחתונה. הרכבת יוצאת  לאומן בסביבות 6 בערב, הגעה לאומן ב-7 בבוקר.

 

בכדי להגיע לתחנת רכבת תגידו לנהג: "מְנֵייה נּוּזְ'נַה דוֹ זֶ'דֶה וַגְזַאל" 

טיפ! בכל מצב תמיד בקשו מהנהג שיעזור לכם, זה מקובל ומועיל. רק תנו לו טיפ לאחר העזרה.

 

תמיכה וסיוע לנוסעים לאומן ↓ 

מוקד התמיכה של ‘אומן שלום’ ילווה אתכם בכל שלב במסע שלכם באוקראינה, תרגום אנושי, הדרכה כללית, וסיוע בכל התחומים בחינם.

 

מדד מרחקים ונסיעה מדניפרו:

• דנייפר  ← קרימנצ'וג ← 176 ק”מ – זמן נסיעה: 2 שעות 30 דקות.
• דנייפר  ← קייב ← 468 ק”מ – זמן נסיעה: 6 שעות 30 דקות.
• דנייפר  ← האדיטש ← 327 ק”מ – זמן נסיעה: 4 שעות 50 דקות.
• דנייפר  ← אומן ← 436 ק”מ – זמן נסיעה: 6 שעות 40 דקות.
• דנייפר  ← מעזיבוז’ ← 681 ק”מ – זמן נסיעה: 9 שעות 50 דקות.
• דנייפר  ← ברדיטשוב ← 646 ק”מ – זמן נסיעה: 6 שעות 40 דקות.

מסלול מיוחד מדניפר!
 
דניפר ← קרימנצ'וג ← אומן ← 486 ק"מ – זמן נסיעה: 7 שעות. לצפייה במסלול במפת גוגל לחצו כאן

תוכלו לבנות לעצמכם מסלול נסיעה לקברי צדיקים, השתמשו במפה של גוגל רשמו את שמות הערים הרצויות בעברית או בכל שפה אחרת, ותגיעו בעצמכם לתוצאה המבוקשת.

 

רוצים לנסוע לאומן או לקברי צדיקים באוקראינה ולחסוך בהוצאות הנסיעה? השתמשו במידע שלנו שיעזור לכם בכל שלב בעת ביקורכם בדניפר, השתמשו במידע הבא שלפניכם

 

• תחבורה מקומית וחסכונית מדניפרו לאומן
• תחבורה מקומית וחסכונית לקברי צדיקים באוקראינה
• מידע והתמצאות בנמל התעופה בדניפרו
• כלים שימושיים לתיירים באוקראינה
• מדד מרחקים מדניפרו לקברי צדיקים באוקראינה
• כל המידע שיעזור לכם בעת שהותכם בדניפרו

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ט אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.