בדיקת עיכוב יציאה מהארץ

בידקו לפני כל טיסה לאומן אם יש לכם עיכוב יציאה מהארץ, למרות שאתם בטוחים שהכל בסדר, מומלץ מאוד!!!

סמל משטרת ישראל // צילום: משטרת ישראל

בדיקת עיכוב יציאה לקראת הטיסה לאומן

בעלי חוב רבים בורחים לחו"ל בעקבות חובות כספיים או מסיבות שונות אחרות. אותם חייבים עשו זאת מסיבות שונות, משום שלא היו מוכנים לשאת באחריות. לעומת זאת, ישנם אלפי חייבים, שנושים הצליחו להוציא נגדם צו עיכוב יציאה מהארץ. ברוב הפעמים החייב לא מקבל על כך הודעה בדואר או בטלפון ונתקל בעיכוב יציאה מהארץ בשדה התעופה כאשר הוא לקראת נסיעה לאומן.

צווי עיכוב יציאה מהארץ ניתנים גם באופן אוטומטי כנגד בעל חוב המוגבל באמצעים כלכליים, וכנגד בעל חוב הנתון בהליכי פשיטת רגל. צו עיכוב זה מוטל בדרך כלל מיד עם הכרזת החייב כמוגבל באמצעים במסגרת ההוצאה לפועל, או לחילופין עם מתן צו כינוס נגדו במסגרת הליכי פשיטת הרגל. ניתן לברר את מצב התיק במשרדי ההוצאה לפועל בתל אביב, בנסיבות מסוימות כל צווי העיכוב ניתנים לביטול, בדרך כלל תמורת בטחונות מתאימים. או לחילופין ערבים המתאימים לתקנות של ההוצל"פ.

בעל חוב שנתקל בשדה תעופה בעיכוב יציאה מהארץ, במרבית המקרים, בפרט בטיסות הצ'רטר לראש השנה לאומן, הנוסע מאבד את כל כספו ששילם עבור הטיסה לאומן, הדרך היחידה שיכולה לסייע להציל 50% מהסכום הוא ע"י מכירה לאדם אחר בשדה תעופה.

מנעו מעצמכם עגמת נפש מיותרת התארגנו מראש, וטוסו לאומן בראש שקט. מומלץ לקראת הטיסה לאומן לבדוק מול משטרת הגבולות עם אתם חופשיים לצאת מהארץ, הבדיקה מתבצעת בטלפון אחד קצר.

אל תתעכבו בדרך לאומן! שירות מקוון חדש לבדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ

השירות מאפשר לפונים לברר האם קיים נגדם צו עיכוב יציאה מהארץ, ולקבל את פרטי התיק וההליך אם קיים נגדם צו. • לחצו כאן לפרטים נוספים ולביצוע הבדיקה

 

כיצד אפשר לבטל צו עיכוב יציאה מן הארץ?

כדאי לדעת  כי ראש ההוצאה לפועל רשאי לתת צו עיכוב יציאה מהארץ גם במקרה שלא הוגשה בקשה בעניין על ידי הזוכה. למשל, צו המוטל במסגרת איחוד תיקים, בהכרזה על החייב כפושט רגל או הכרזה על אדם כמוגבל אמצעים, חשוב להזכיר, כי צו שניתן במסגרת הליך הוצאה לפועל על פי בקשת הזוכה, הצו פוקע מעצמו לאחר 12 חודשים.

אם אכן הוצא כנגדכם צו עיכוב יציאה מהארץ, בכדי לבטל אותו באופן זמני הנכם נצרכים להפקיד ערבות בתוספת 2 ערבים המתחייבים לפצות את הזוכה במקרה של הימלטות מהדין. ואם הנכם צריכים לצאת מישראל לצורך נסיעה לאומן. סביר להניח שראש ההוצאה לפועל יתחשב בכך, ויתן לכם לצאת לימי החגים.

לראש ההוצאה לפועל יש סמכות לבטל את הצו. אם ראש ההוצאה יחליט לקבוע ערבויות, על  2  הערבים מטעמכם להתייצב באחת מלשכות ההוצאה לפועל, ולהציג תעודת זהות או דרכון בפני פקיד ההוצאה לפועל. לאחר שהערבים יתייצבו כנדרש, ראש ההוצאה לפעול יוכל לעכב את יציאתם מהארץ ולבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא כנגדכם, והחייב יוכל לצאת מגבולות המדינה לזמן מה. כאשר החייב ישוב לארץ, הוא יצטרך להתייצב בלשכת ההוצאה לפועל,  ולהציג תעודת זהות או דרכון. במעמד זה, צו עיכוב היציאה מן הארץ יעמוד שוב בתוקף, וערבותם של הערבים תוסר ויבוטל צו עיכוב היציאה מהארץ נגדם.

רשם ההוצאה לפועל רשאי לבטל מיוזמתו צו עיכוב יציאה מהארץ או על פי בקשת החייב, אם מצא כי יציאתו של החייב מהארץ היא למטרה מוצדקת, גם נסיעה לאומן לראש השנה היא מוצדקת ומוכרת היטב בהוצאה לפועל, הנם מודעים לחשיבות הרוחנית בנסיעה לאומן, ואף מקילים בנושא.

הרשם רשאי להתנות את הביטול הצו כנגד הנוסע לאומן במתן ערובה. אם בוטל צו עיכוב יציאה מן הארץ, לשכת ההוצאה לפועל תמציא הודעה מידית למשטרת ישראל, לא יאוחר מתום 24 שעות מעת ביטול הצו, הודעה על כך.

 

למי ואיך פונים בכדי לבטל את הצו עיכוב יציאה מהארץ

ראשית יש להגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל. את הבקשה יש להגיש על גבי טופס בקשה לעיכוב/ביצוע/חידוש הליכים. יש להגיש את הבקשה בצורה ברורה ומסודרת או באמצעות הקלדה במחשב, או בכתב יד ברור וקריא. יש לסמן את סעיף מספר 62 "ביטול הליכים" ולציין את ההליך של צו עיכוב היציאה.

יש לציין בתחתית הטופס את נימוקי הבקשה. בנימוקי הבקשה יש לציין את, הסיבות לביטול עיכוב יציאה מהארץ. מומלץ לעשות כן 14 יום לפחות לפני מועד הנסיעה המיועד, יעד הנסיעה לאומן, מטרת הנסיעה התחזקות רוחנית, תאריך יציאה וחזרה מאומן, מימון הנסיעה לאומן, הצעת ערובה וערבים לחזרה ארצה בתום תקופת השהייה באומן.

לבקשה יש לצרף תצהיר שבו כלולות העובדות שמהוות את הבסיס לבקשה, צילום תעודת זהות של הנוסע לאומן, הערבויות שידרשו לצורך ביטול צו עיכוב היציאה מן הארץ יקבעו על פי שיקול דעת רשם ההוצאה לפועל.

על מנת לייעל את ההליך, מומלץ להגיש כתב ערבות. 3 תלושי שכר אחרונים של הערבים (כשהשכר נטו לפחות 6,500 ₪ בחודש). לגבי ערב שהוא עובד עצמאי, יש לצרף דוח שנתי של רואה חשבון. צילומי תעודות זהות של הערבים כולל הספח המצורף.

בכל מקרה כדי לזרז את העניין במהירות, צרו קשר עם עורך-דין מומחה, כדי שיעשה את העבודה במהירות וייתן לכם את כל המידע הדרוש שתאפשר לכם לצאת מהארץ תוך בירור וביצוע הנושא מול הגורמים החוקיים הרלוונטיים.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.