אומן ראש השנה

אומן ראש השנה מה זה אומר?! פעם אחת בשנה קורה מהפכה עולמית. רבינו מזמין אותנו אליו, וכמעט מתחנן שנגיע. אנחנו מתבטלים לרבינו ומגיעים

חסידי ברסלב מתפללים בקלויז // צילום: יוסי גולדברגר

אומן ראש השנה 

אומן ראש השנה 2018 // מי שסר למשמעתי יבוא אלי על ראש השנה איש בל יעדר!!! כל העולם צועקים המלך, אבל ההכתרה היא באומן 

 

אומן ראש השנה 2018

"כל העולם צועקים המלך, אבל ההכתרה היא באומן". כך אמר מוהרנ"ת מברסלב זצ"ל. זו מהותה של ה'הכתרה' וזה קורה ב – אומן ראש השנה.

ברוכים הבאים בשם ה', לעולים להסתופף בצלו של אור האורות רבי נחמן מברסלב זיע"א. לבית המדרש הגדול בעולם לתשובה. לזוכים לקיים את ציוויו כל מי שסר למשמעתי יבוא אלי על אומן ראש השנה איש בל יעדר. ברוכים הבאים לזוכים לקיים את צוויו ז"ל ובאים לשהות בזמן אומן ראש השנה בקיבוץ הק' סמוך לציונו הק' באומן, אשריכם ואשרי חלקנו…

 

ההכתרה באומן – אומן ראש השנה 2018

"כל העולם צועקים המלך, אבל ההכתרה היא באומן". כך אמר מוהרנ"ת מברסלב זצ"ל. 'כל העולם' זה כל העולם, כולל גם אנחנו. כולם צועקים 'המלך' וכך באמת צריך להיות, אבל זה עוד לא העניין. ב'אומן ראש השנה' קורה משהו אחר, 'באומן ראש השנה' יש משהו שיותר נשגב מהבנתנו – באומן נערכת 'ההכתרה'. מי עושה את 'ההכתרה'?? האם רק אנחנו? – לא! 'אנחנו' הרי חלק מ'כל העולם', רבינו? – בוודאי! אבל בזה אין לנו השגה, אז מי כן?! אומן ראש השנה !!! כן, יש מושג שקוראים לו אומן ראש השנה.

אומן ראש השנה המושג הזה אומר, שיש צדיק גדול שיודע מה זה ראש השנה, והוא עושה את זה. יש רופא נפשות גדול, והוא יודע מה התיקון של כל אחד, והוא עושה את זה. יש רבי גדול, שיודע לתת לכל אחד את הדרך המיוחדת שלו כדי שהוא יגיע למקום שהוא צריך להגיע, והוא אכן עושה את זה. אבל לכל המערכת הזאת יש שם, קוראים לזה אומן! אומן ראש השנה!

 

אומן ראש השנה
אומן ראש השנה // בית המדרש הגדול של עולם התשובה

 

אומן ראש השנה 2018 – מה זה אומר 'אומן'?!

אומן ראש השנה זה אומר, שפעם אחת בשנה קורה מהפכה עולמית. רבינו מזמין אותנו אליו, וכמעט מתחנן שנגיע. אנחנו מתבטלים לרבינו, מניחים הכל בצד, ובאים. ו'אז' ו'שם' קורה התיקון הכי גבוה שיש, תיקון שנוגע במקומות העליונים ביותר, ומתגלה במקומות התחתונים ביותר, תיקון שאין לנו השגה בו, ורק יודעים לקרוא לזה בשם שנקרא 'תיקון' העולם'.

וכל זה קורה ב'אומן'. אלו הם רגעים של למעלה מהמקום ולמעלה מהזמן. כל העולם עוצר פעימה לנוכח מעמד נשגב זה, בו הצדיק הגדול ביותר מתאחד עם נשמות ישראל, מכל הדרגות ומכל הסוגים – מתקן אותם, ומתקן יחד אתם את כל העולם וכל העולמות. והרגע הזה הוא הרגע של 'ההכתרה'! האם יש לזה מילים? האם ישנו אדם, עט או נייר, בעולם שיוכל לתאר מהותה של ה'הכתרה' הזאת?! לא רק כפי שהיא באמת, בשורש, אלא גם כפי שהיא מתרחשת לעינינו, למעשה, כאשר רבבות של יהודים, מקבלים לפתע 'התקפת לב' בריאה וקדושה – הלב מתעורר מעלפונו, והמוח מתרדמתו, הנשמה מגלה את עצמה, והבנאדם נולד מחדש, האם אפשר להבין זאת, האם ניתן לשער זאת, האם יש לזה תיאור כלשהו?

 

• מלונות באומן ראש השנה // תנופת המלונות באומן
• כיצד לתכנן נכון את הטיול והביקור באומן?
• מלון באומן // כיצד לבחור בין המלונות באומן?
• מלונות באומן // מלון באומן // כל המלונות המומלצים באומן

 

מהותה של ה'הכתרה' – אומן ראש השנה 2018 

יש את השיא, שזה השעות הקדושות של ערב ראש השנה, ויש את הרגעים הקדושים של ליל ראש השנה, יש את הימים הקדושים של ראש השנה, ויש גם את כל השבוע של ה'קיבוץ'; יש את הארבע אמות הקדושות של הציון, יש את המקומות הקדושים של תורה ותפילה מסביב, ויש גם את כל האזור של ה'קיבוץ' – וכל זה נכלל בשם 'אומן', ששם, כאמור, מתרחשת ה'הכתרה'. אמנם העיקר זה הזמן – 'ראש השנה', ועוד עיקר זה המקום – 'הציון'. אבל לא רק. רבינו כבר אמר "אחרים היו מאחלים לעצמם 'ראש השנה', כמו ה'ערב ראש השנה' אצלנו", ומוהרנ"ת אמר לבנו ש"לראות את ה'ציון' הוא כמו להיות בפנים". ב'אומן' – ה'ראש השנה' מתפשט גם לערב ראש השנה וכל הימים הסמוכים, וה'ציון' לכל האזור. כולם נקראים 'אומן', כולם נכללים ב'אומן ראש השנה', ובכל זה נהיה ה'הכתרה'!

 

אומן ראש השנה
זכור ברית באומן // כולם נכללים בהכתרה // צילום: מאיר אדרי

 

שומרים על קדושת ציון רבינו הק'

ואכן, מאז ומעולם – המושג אומן ראש השנה היה קדוש. הצליל של המילים הללו הזכיר לכולם אווירה מעולם אחר. הימים של הקיבוץ, היו ימים נעלים, שמהם שאבו כוח לכל השנה, וכל האזור היה נקי וקדוש, נתון תחת האווירה הקדושה של ה'קיבוץ' של אומן ראש השנה, זכינו, והמקום הקדוש של הקיבוץ, יש בו מעלה שאין בשום מקום וזמן אחר בעולם. במשך שבוע שלם, ולרוחב של כמה רחובות – נמצאים בחורים אברכים ואנשים ולא נשכח ג"כ את הילדים הקדושים שמוזמנים אישית, ללא צורך אפילו בעזרת נשים, כי אין למי. שבוע של טהרה, שבוע של קדושה, ללא נסיונות ופיתויים. הרחובות של הקיבוץ, הם בעצם בית כנסת אחד גדול.

 

אומן ראש השנה – מקום של תורה ותפילה

כל כולו וכל מהותו מקום של תשובה, של תורה ושל תפילה. וכפי שאכן קורה בפועל, בכל פינה ובכל מלון באומן יש מניין לתפילה, קבוצה שאומרים תהלים, שיעורים ופעילויות קדושות. בקיצור, היכל ענק של קדושה, משהו מעין עלייה לרגל, ובית המקדש. וכי יעלה על דעת מישהו להכניס לתוך בית כנסת, קל וחומר לתוך בית המקדש – הבלים? מסעדות ושאר שטויות? מי מדבר על גוים, נשים, ושאר מרעין בישין?! לא, לא מדברים על הציון. מדברים על אומן ראש השנה. על כל השטח של ה'קיבוץ' ועל כל הימים של ה'קיבוץ'. מדובר על הזמן והמקום המקודש ביותר, המקום של ה'הכתרה', האם שייך להפוך אותו למקום של בילוי ופריקת עול? האם שייך להכניס בו ניסיונות טמאים וזרים?! וכי מישהו מאתנו ירצה להפר את הקדושה הנעלה הזו? את האווירה הזכה?

 

קבר רבי נחמן מברסלב באומן // המקום של ההכתרה // צילום: מאיר אדרי

 

אומן ראש השנה – הפך למושג טרנדי

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה מדהימה. אומן ראש השנה – הפך למושג די טרנדי. כל סוגי האנשים מכל המקומות בעולם, נוהרים בימים אלו למקום השואב בצורה על טבעית את כווולם לאותו מקום קדוש 'כלפני ולפנים' – בקדושת 'קודש הקודשים'. אין לזה שום הסבר, שום שכל, ושם הגיון – אין לזה שום סיבה נורמלית. רק דבר אחד ויחיד – כוחו של הצדיק יסוד העולם! אף אחד לא יכול לעשות את זה, ואף אחד – למרות שרבים מנסים – לא מצליח למנוע את זה. זו פעולה ישירה של רבינו.

 

• גלריות ומראות מהקיבוץ הגדול בעולם – אומן ראש השנה
מראות ותמונות אומן ראש השנה • תשע”ח
• מראות ותיעוד אומן ראש השנה • תשע”ז
• מראות וגלריות אומן ראש השנה • תשע”ו
• גלריית תמונות אומן ראש השנה • תשע”ה
• גרליות ומראות אומן ראש השנה • תשע”ד

 

כוחו של הזקן דקדושה

רבינו הקדוש אינו שוקט ואפי' לרגע קט, הוא מתייגע בכל כוחו להחזיר את כל העולם בתשובה. הוא מושך את הנפשות היקרות, מכל מקום שהם נמצאים בו – בגשמיות וברוחניות – אליו, ושם במקום הנשגב הזה הוא מטפל בהם, ומביא אותם על תיקונם בזה ובבא. מי אנחנו שנדבר על כך. אין לנו אלא להסתכל מרחוק, ולהשתומם על כוחו של הזקן דקדושה, ולהודות להשם יתברך שיש לנו כזה רבי גדול, שברוב רחמנותו מוכן לקרב את כולם, ואף אותנו בכלל. אך יחד עם זאת חשוב מאוד לדעת ולהבחין. הם באים כדי להתקרב, ולא כדי לרחק אותנו. הם באים עם המראה שלהם, הלבוש שלהם, ההתנהגות שלהם, ועם כל החולאים הקשים ברוחניות שלעת עתה עוטפים אותם, כי זה מה שהם כרגע, ואין להם מושגים אחרים, ואנו אכן צריכים לקבל אותם בסבר פנים יפות. אבל בד בבד לזכור שהם כעת עוד לא כמונו, גם אנחנו עוד בעוה"ר רחוקים מאוד מלהיות מתוקנים אבל הם בבחינה הפשוטה עוד יותר רחוקים, עלינו להאיר להם את אור הצדיק, עד כמה שניתן. אבל חלילה לא להיפך ולא להדבק ב…

 

אומן ראש השנה // תופעה רוחנית נדירה // צילום: מאיר אדרי

 

אומן ראש השנה 2018

כשאנחנו באים לאומן לראש השנה 2018, אנחנו באים כמו שאנחנו, ומחפשים להתקרב עוד יותר. חלילה לא להפך, לא באנו כדי להתרחק, ולו כמלא נימה. התופעה הכואבת בה החלה לנשוב אווירה שונה, והחלו להיכנס מושגים אחרים – אם זה סתם הבלים ושטויות, אם זה סוגי ביגוד והתנהגויות, ואם זה הפקרות בנוגע לקדושת הקיבוץ כהימצאותן של נשים, יהודיות או להבדיל גויות במקום – היא הסתירה הגדולה ביותר למושג שנקרא אומן ראש השנה, ולכל המושג הנקרא הקיבוץ של הרבי' ובוודאי לכל המהות של ה'הכתרה' המתקיימת מדי שנה ותתקיים גם בשנה הבאה עלינו לטובה –  אומן ראש השנה 2018.

 

פתחו לי פתח כחודו של מחט

עלינו להכיר בכך, ולחדד היטב לעצמנו ולסובבים אותנו. ובעיקר כפי שלימדנו רבינו הק' להתפלל על זה, ואף להשגיח על עצמנו ככל הניתן, ולעורר תשומת לב גם אצל אחרים. ואף לא לשכוח שאם אנו נזקקים לקנות, זה יקרה אך ורק בחנויות המאושרות. ועם רצון טוב, ובצורה מיושבת ונכונה מחד ועם דרישה בתוקף מאידך – נוכל בסייעתא דשמיא לתקן את המצב ולהחזיר עטרה ליושנה – עם האווירה הקדושה על מכונה ואפ' אם השנה עוד לא נגיע לכל מה שאנו שואפים ורוצים עלינו לזכור את מאמרו של רבינו הקדוש 'ניצחתי ואנצח, גמרתי ואגמור' ואשרי מי שיהיה לו חלק ונחלה במהפכה הקדושה למען קדושת הקיבוץ של רבינו בימי ראש השנה 2018, ובסוף בעזרת ה' נזכה אף להגיע להרבה יותר ממה שאנו חולמים וכפי שאמרו חז"ל: 'פתחו לי פתח כחודו של מחט ואני אפתח לכם כפתחו של אולם', אמן כן יהי רצון.

 

• כמה פעמים היית באומן??
• התיקון שזוכים הנוסעים לאומן ראש השנה
• מכתב מר' לוי יצחק בנדר זצ"ל על מעלת הנסיעה לאומן 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.