נהג בלי אמונה עלול בקלות להפוך לחיית טרף על הכביש. ולעומת זאת הנוהגים באמונה שומרים על צלם האלוקים, מוותרים, נותנים זכות קדימה, אין להם לאן למהר כי הם יודעים שהם יגיעו בדיוק בשעה שבה הם צריכים להגיע

עגל באמצע הכביש

עצור בצד!

הקריאות של ניידת המשטרה שמאחורי כאילו העירו אותי מתרדמה עמוקה. אני עובר תקופה לא קלה בחיים ופעמים רבות אני מוצא את עצמי שוקע במחשבות ובהרהורים ובדאגות או מפליג על כנפי הדמיון למקומות אחרים. אנשים מדברים אלי ואני לא שם לב. אני לא ממש כאן. אבל מהקריאה של הניידת "סוברו, עצור בצד!" – היה קשה להתעלם, והיא הורידה אתי בחזרה אל קרקע האספלט של המציאות.

במשך אותן שניות מתוחות של המתנה, ניסיתי לחשוב מה לא בסדר אצלי. הרצתי בראשי מעין רשימה דמיונית תוך כדי שאני מסמן 'וי' על כל פרט ברשימה: הרישיון כאן והוא בתוקף, יש ביטוח, יש טסט, נסעתי במהירות המותרת, עצרתי בעצור, אני חגור, לא נגעתי בטלפון הסלולרי… גם לאחר שווידאתי שאין לי ממה לחשוש, עדיין קינן בתוכי הספק: 'נכון שלא מצאתי שום סיבה מיוחדת שבגללה אני אמור לקבל הפתעות, אבל אני מקווה שגם השוטר לא ימצא…'

 

משרד הרישוי החדש

כשפתחתי את החלון עמד מולי שוטר כשהוא מחייך חיוך רחב. לא, זה לא היה חיוך של לגלול או של התנשאות, זה היה חיוך חם מכל הלב. לאחר שהחזרתי חיוך מהוּסס שהסגיר את המבוכה שבה הייתי שרוי, שינה השוטר את ארשת פניו, והם עטו דאגה אימהית, אני לא אגזים אם אומר שהרגשתי שהוא ממש דואג לשלומי, והוא פתח ואמר: "עצרתי אותך בגלל שאתה מהווה סיכון לציבור". מרוב תדהמה לא הצלחתי לשחרר מילה ואפשרתי לשוטר להמשיך ולהסביר במה אני מסכן את הציבור.

"זה לא רק שאתה נוסע בלי חיוך, אלא אתה גם נראה מאוד מתוח ומודאג. זה מהווה סיכון נורא לציבור, נהג שרואה אותך עם כזה פרצוף עלול גם הוא להיכנס לעצבות, והתוצאות עלולות להיות חלילה קטלניות. אתה יודע שלפי כל המחקרים החדשים, נהיגה בעצבות היא הגורם הראשי לתאונות. לטובתך ולטובת כולנו אני חייב להוריד אותך מהכביש לרענון קצר. שׁב כאן ברכב ותשמע כמה בדיחות טובות, תתעודד ותתחזק, ותמשיך בנסיעה עם חיוך בלבד בכפוף לחוקי התעבורה החדשים".

הוא צודק, חשבתי, מאז שעלתה לשלטון המפלגה החדשה והתמנה בממשלה שר חיוך, האווירה ברחוב השתפרה פלאים. ואני, מרוב דאגות שכחתי לחייך. טוב שהשוטר המתוק הזה שם לב לכך בזמן ועצר אותי.

 

מאה אחוז הצלחה

אבל במצב שבו אני נמצא לא האמנתי שכמה בדיחות יעזרו לי, ולכן אמרתי לשוטר: "שוטר יקר, גיהינום, עצבים בלתי פוסקים, ותחושה מרה שמלווה אותך כל היום; ולעומת זאת נהיגה באמונה היא גן עדן עלי אדמות, רוגע, נעימות, אינטרקציה חיובית עם בני אדם. חוקי התנועה אינם יכולים למנוע תאונות, כי כאשר האגוֹ חוגג והרצונות לנהל את העולם ולהיות צודק שולטים – אדם לא יכל להשתלט על הדחפים שלו והוא עוקף וממהר, מתעצבן וצוֹפר.

נהג בלי אמונה עלול בקלות להפוך לחיית טרף על הכביש. ולעומת זאת הנוהגים באמונה שומרים על צלם האלוקים, מוותרים, נותנים זכות קדימה, אין להם לאן למהר כי הם יודעים שהם יגיעו בדיוק בשעה שבה הם צריכים להגיע – ואז הדרך אינה רק סביבה בטוחה אלא גם סביבה של נועם ואהבה. יוצא שרק האמונה יכולה למנוע תאונות וליצור אווירה חיובית וטובה על הכביש.

 

טיפ לנהג

בפרשת השבוע מתואר אחד החטאים החמורים בהיסטוריה – חטא העגל. בני ישראל עשו עגל זהב ואמרו עליו: "אלה אלוהיך ישראל". ואומרים חז"ל שבגלל שאמרו "אלה אלוהיך ישראל" היו צריכים לעבור את "אלה מסעי בני ישראל" – ארבעים ושנַיים מסעות במשך ארבעים שנה במדבר, כי הנסיעות הן תיקון על חטא העגל שהוא פגם האמונה.

יוצא שהבן אדם סובל על הכביש בגלל חטא העגל. חטא עגל היה חטא של עבודה זרה, כלומר חוסר אמונה מוחלט, והתפקיד של כולנו הוא לתקן את החטא לא רק על ידי שלא נעבוד עבודה זרה אלא על ידי שנשאף תמיד להגיע לשלמות האמונה. וככל שאדם זוכה להשלים יותר את אמונתו הסבל שלו בדרכים הולך ופוחת.

ונכון שצריכים אמונה בכל מעגלי החיים ובלי זה לא ניתן להצליח בכלום, אבל על הכביש זה ממש קריטי, ממש מסוכן. מפחיד לנהוג בלי אמונה. ומצד שני, כשאתה נוהג – יש לך זמן להשקיע בעצמך בחיזוקים באמונה ולפנק את עצמך בשמיעת שיעורי אמונה.

למה לך לשמוע חדשות ולהיות עצבני בריבוע? למה לך לשמוע צרות שקרים ומריבות? קח לך לדרך את ערכת שיעורי האמונה שה' והנסיעות בדרכים ייהפכו לחוויה נעימה ומחזקת.

 

תגובות

No comments found.
101
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.