הרב אהרן אליהו פירר שליט"א

כל אחד צריך רחמים בכל יום מימי חייו

ועיקר המסכנות הוא זה שאין יודע להמשיך על עצמו רחמים

נקודות קצרות מתוך שיחת חברים על  ליקוטי מוהר"ן תורה ז תניינא "מרחמם ינהגם"

 

אדם שצריך רחמים חושב את עצמו וכן אחרים חושבים עליו כלא יוצלח ומסכן, הבאמת כך הם פני הדברים? רבינו ז"ל מלמד אותנו בתורה זו   שכל אחד צריך רחמים בכל יום מימי חייו, ועיקר המסכנות הוא  זה שאין יודע להמשיך על עצמו רחמים וכאשר אדם שוכח את זה שהוא זקוק תמיד לרחמים אזי כאשר מגיע למקום שאין יכול להמשיך לרמות את עצמו כאילו הוא ייצור עצמאי שנפרד ממנו יתברך רח"ל אזי אין לו פתח תקומה, שאין יכול לסבול את השפלות הזאת שזקוק לרחמים. רבינו ז"ל מהפך לנו את נגישה לחיים, כולנו זקוקים לרחמים גדולים בגשמיות ורוחניות ואין זאת כיוון שתעינו בדרך, אלא כך ברא השם יתברך את עולמו שכולנו נזדקק לרחמיו ועל ידי זה נגלה כל יום את עוצם רחמיו יתברך. הצדיק האמיתי מלמד אותנו את שני הדברים האלו 1-שאנו זקוקים לרחמים 2- איך להמשיך תמיד רחמים בכל מצב.

הרחמים מתחלקים לשניים, בגשמיות וברוחניות, אלו שהינם בחינת דרי מטה בדרך כלל מרחמים על גופם בשינה ואוכל וכדומה אך הרבה פעמים שוכחים לרחם על עצמם ברוחניות ואלו שהינם בחינת הדרי מעלה להיפך הרבה פעמים שוכחים לרחם בגשמיות שלא ישנים ואכלים כדבעי, אין ממשיכים שפע פרנסה כפי הנצרך וכדומה ורחמים אמיתיים הוא כאשר אדם יודע לרחם על עצמו בשתי הבחינות הנ"ל ולמצוא את המזג השווה ביניהם ולבוא לזה בעצמו לרחם על עצמו צריך גם כן לרחמים להמשיך ולהאיר בעצמו הארת הדעת שמשם שורש הרחמים.

 עד שאדם לא יודע את הידיעה הזאת שהוא זקוק כל חייו לרחמים אינו בר דעת ואינו בגדר אדם ושורש הארת הדעת של הצדיק בנו הוא עצם הידיעה הזאת וכאשר נשמח בזה רק אז ניקרא ממש בתואר אדם.

 

 ****

סדנת "ללכת עם התורות" בהנחיית הרב פירר. במפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי אנו צוללים בתורת רבינו ז"ל ודולים משם תובנות עמוקות ופשוטות, עצות, הדרכות לחיינו, בשלל תחומים : חינוך ילדים, שלום בית, פרנסה, עבודת השם, תקשורת, אמונה, תפילה ועוד,ועוד. המפגשים מתחלקים לחלק עיוני ולשיחת חברים באווירה מיוחדת על החומר הנלמד. בתקופה של הסדנא אנו הולכים עם תורה אחת מליקוטי מוהר"ן ומנסים ללכת איתה במשך השבוע, כאשר בסוף כל מפגש ישנם סיכומי החומר הנלמד ומטלות למשך השבוע אשר מכוונים ומקילים להתחבר לתורה במשך השבוע.

תגובות

חבל שזה מאוד קצר

1

565
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.