תמלול משיעורו של רבי קלונימוס קלמן גולדשמידט זצ"ל על ימי החנוכה • צפו

ימי חנוכה הם ימים להודות ולהלל, אז מה עושים ואיך? על מה מודים ולמה? שיעור שהתקיים בכולל שבתי בראשות המקובל הרב גמליאל רבינוביץ שליט"א

אני רוצה לדבר על נקודה אחת. ימי חנוכה הם ימים להודות ולהלל, בשביל מה זה ימי חנוכה האלה? מה העניין בהם? להודות ולהלל, זה העניין של הימים האלה. אז מה עושים ואיך עושים? על מה אתה מודה? ולמה אתה מהלל? את מה אתה מהלל?

שני דברים יש פה, הודיה והלל, בפועל מה אני עושה? אם אני עכשיו יושב פה בחבורה ואני מתחיל להודות לה', ה' תודה רבה לך שאני לא גוי ושאני לא עבד. תודה רבה לך שיש לי אישה וילדים ובית, ושאני בארץ ישראל, יהודי שומר תורה … תודה תודה תודה … יש לי רשימה של תודה על כל מה שאני ועל כל מה שעשיתי ועל כל מה שנתת לי, תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה.

 

האם בזה מדובר??

הסתכלתי קצת  על הנרות, ישבתי כמו הצדיקים, עשיתי כמו שהצדיקים יושבים, כמו הרב (*הרב גמליאל רבינוביץ) שיושב ומסתכל על הנרות. אולי יש בזה משהו, אם הצדיקים יושבים ומסתכלים על הנרות, לא תסתכל? תעשה כאילו, הם רואים אולי גם אתה תראה, תתחיל לדמיין משהו.

אז התיישבתי והסתכלתי קצת על הנרות, ועלה בדעתי, צריך להבין על מה אתה מודה, ולמה אתה מהלל? מתי? כשאתה מקיים את מצוות הדלקת הנרות ואתה יושב שם ומסתכל על הנרות,  מה קורה?

יש אש ויש אור, נר הוא אש ששורף, ואור הוא אור שמאיר. כשאתה יושב ומסתכל, לא על האש כי אסור לך להשתמש באש הזו, אבל אתה יכול להנות רק מהאור, מה עושה האור הזה. על מה מדובר?

כדי לסבר את האוזן יש תורה ברבינו נחמן בליקוטי מוהר"ן,  הוא מדבר על צדיק תחתון וצדיק עליון אני אסביר זאת בקיצור נמרץ, כתוב בתורה "נח נח" [עניין של צדיק בפטירה שלו] יש לצדיק שתי נשמות כביכול, אחת פה תתאה ואחת עליונה. את העליונה הוא רואה, הוא תופס, מתי? רק כשהוא נפטר מן העולם ואז הנשמה העליונה… אז הוא זוכה לפי שניים ברוחך אלי הוא זוכה לפי שתיים ממה שהצדיק כמו אליהו ואלישע שאלישע זכה לפי שתיים בכוח רבו. ככה אפשר לזכות כשמתקרבים לנשמה העליונה הזו.

וזה מה שקורה, כשהאדם יושב ומסתכל על הנרות, הנרות האלה זה מין בחינה של אור עליון, נשמה עליונה שיורדת שמונה ימים להאיר פה בתוך העולם, האור הזה הוא לא נמצא כל השנה, יש אותו שמונה ימים, בחינם, המלך בא אליך, הוא מתראה אליך, אתה יכול לחטוף עכשיו לקחת מזה שפע של אור פנימי "נר ה' נשמת אדם"  הנר.. הנשמה .. נמשכת לזה היא נתפסת בזה, וכמה שאתה יושב ואתה מסתכל על האור הזה אתה זוכה לקבל דבר חדש, איזה נשמה עליונה ואתה תופס אותה ומושך אותה, כמה שאתה מצליח וכמה שיש לך בחינה של "נודע בשערים בעלה" כל אחד לפי מה שהוא משער בליביה, יכול לזכות אז להארה עליונה הזו ולזכות אותה לכל השנה, זה האור העליון הזה הנשמה העליונה הזו.

ועל זה אתה מודה? אתה מודה על מה שאתה זוכה לחטוף, ואז כשאתה מודה אז אתה כשאתה עומד בפתח הזה של האור הזה. כשאתה מודה לה', ה' אומר, אתה מודה לי? אז בא כנס פנימה, ואתה נכנס לתוך האור, וכשאתה נכנס לתוך האור אל תוך ההיכל הזה, של חנוכה, אל האור הזה שהוא שמונה ימים, אור יקר מאוד, אור יקרות, אור פז, אור נפלא, כשאתה נכנס אז אתה מתחיל להלל את מה שאתה עכשיו זוכה לו, אתה זוכה אז יש לך על מה להודות ועל מה להלל, אתה מודה על מה שאתה עכשיו קיבלת מתנה שזה אור עליון שמונה ימים בשנה , השוק הזה פתוח שמונה ימים. תחטוף .. תחטוף .. תהיה חטפן… ואז אתה נכנס פנימה ויש על מה להלל.

 

 

מי שמעונין לקבל שיעורים וחיזוקים מאת רבי קלוינימוס קלמן גולדשמידט זצ"ל, ישלח הודעה למספר 052-6373000

 

תגובות

No comments found.
667
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.