תלמידי מוהרא"ש מתחננים: אנא התפללו לביטול הגזרה המרחפת מעל קבר הצדיק

בעוד מספר ימים בית המשפט יוציא החלטה סופית שתקבע אם לממש חלילה את צו ההריסה שהוצא לאוהל המוהרא"ש זצ"ל, תלמידי מוהרא"ש מתחננים אנא התפללו לביטול רוע הגזירה

בנו של הרב שיק זצ"ל עם הרב אריה כהן // צילום: באדיבות המצלם

הילולת רבת משתתפים התקיימה ביבנאל, ביום השנה הרביעית להסתלקותו של מוהרא"ש הקדוש, הגה"צ רבי אליעזר שלמה שיק זי"ע, המכונה הצדיק מיבנאל.

למרות מיקומה המרוחק של מושבה ממרכז הארץ, הגיעו אלפים רבים של אנשים ונשים להילולא. המשטרה נאלצה לחסום את מבואות המושבה ולכוון את מאות הרכבים הפרטיים והאוטובוסים למקום חנייה מסודר.

ציונו של מוהרא"ש מושך אליו קהל רב המגיע למקום אודות להבטחותיו הגדולות של הצדיק שיעזור ויושיע לכל מי שיבוא וילמד או יקרא תהילים לעילוי נשמתו ובפרט לבחור ובחורה שמחפשים את זיווגם. הבטחה זו הכתובה בצוואתו חקוקה גם על גבי מצבתו.

אם במשך כל השנה, מגיע קהל רב לזכות לישועות הרי שבליל ההילולא וביומו הגיעו ציבור ענק במיוחד מכל רחבי הארץ בצורה מסודרת ומאורגנת – משבעה עשר מוקדי הסעה מרכזיים.

השנה התקיימה ההילולא המפוארת לכבודו של הצדיק בצל הדיונים המשפטיים להרוס את מבנה הציון.

בית המשפט, הורה להוציא צו הריסה אלא שבחסדי שמיים, הצו נדחה מספר פעמים, ובעוד מספר ימים בית המשפט יחליט אם לממש חלילה את צו ההריסה, ולהרוס את המבנה המשמש את הקהל הרב הבא למקום ללמוד או להתפלל.

עצם הניסיון לדון  בעניין מבנה הציון גרם לפגיעה קשה בכל מי שאמון על אמונת החכמים ואהבת הצדיקים, בפרט לצדיק כמו מוהרא"ש זצוק"ל שהוא ומרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל היו קשורים בקשר רוחני חזק מאוד, ופעלו רבות לזיכוי הרבים ובפרט לספרדים ובני עדות המזרח, והדברים ידועים ומפורסמים.

הדבר קשה שבעתיים לרבבות תלמידי מוהרא"ש זי"ע הנמצאים בארץ ובפזורה אשר החליטו ליזום עצומה לביטול צו ההריסה. בראש מטה המאבק עומד הרב אריה כהן שליט"א, סגן ראש עיריית ראשון לציון מטעם ש"ס, שהדברים נגעו מאוד ללבו ופועל רבות לביטול הגזרה הנוראה המרחפת מעל הציון הקדוש.

יצויין, כי בנו בכורו של מוהרא"ש, הרב נחמן שיק שליט"א, הגיע להילולא מארצות הברית, שהה מספר ימים ביבנאל וחזר לביתו. אך כששמע הרב נחמן שמתנהל דיון בבית המשפט בעניין צו ההריסה הוא סב על עקבותיו וחזר לארץ. כשהגיע לבית המשפט, הוא התייפח בבכי וביקש בקול בכי חנוק:

לא לפגוע בכבודו של אבא הצדיק… אין לנו עניין של כסף או כבוד חלילה – כך אמר – ברצוננו לשמור על צוואתו של האבא הצדיק שביקש להקים אוהל לכל הבאים לקברו שיהיה להם מחסה מפני החום או הגשמים, וגם לשמור על צניעות המקום, הפרדה בין גברים לנשים הבאים להתפלל וללמוד במקום בכל ימות השנה.

הציבור מתבקש להמשיך ולהתפלל להצלת ציונו של הצדיק.

 

תגובות

למה הם רוצים להרוס?

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.