התיקון הכללי הראשון שהודפס בביתו של רבי נתן מברסלב עומד למכירה פומבית

מהדורה ראשונה של הספר 'תיקון הכללי' שהודפס בביתו של מוהרנ"ת בעיירת ברסלב שנת תקפ"א 1821  עומדת למכירה פומבית בבית המכירות 'קדם' במחיר התחלתי של 30 אלף דולר, מחירו של הספר הנדיר מוערך בסכום של 40-50 אלף דולר

הודפס בביתו של מוהרנ"ת // צילום: 'קדם' מכירות יודאיקה

מהדורה ראשונה של הספר 'תיקון הכללי' לרבי נחמן מברסלב זיע"א שהודפס בביתו של רבי נתן שטרנהארץ מנמירוב (מוהרנ"ת) בעיירת ברסלב שנת תקפ"א 1821  עומדת למכירה פומבית בבית מכירות היודאיקה 'קדם' במחיר התחלתי של 30 אלף דולר, מחירו של הספר הנדיר מוערך בסכום של 40-50 אלף דולר.

בעמוד הראשון של הספר מופיע כותרת עם שם הספר: "זה שמו נאה לו – תיקון הכללי, כי הוא תיקון הברית הנקרא תיקון הכללי… והוא תיקון למקרה לילה ח"ו לומר אלו העשרה קפיטיל [!] תהלים באותו היום שקרה לו… הוציאו מההעלם אל הגילוי… מוהר"ר נחמן זצוק"ל".

התיקון הכללי, עשרת פרקי תהלים שקיבצם רבי נחמן מברסלב לאומרם לשם תיקון פגם הברית. בעשרת פרקים אלו נמצאים עשרה מיני זמרה ש"הם בחינת העשרה לשונות שנאמר בהם ספר תהלים" (דף א/1). כמו כן, מובא בספרים כי "התיקון הכללי" מועיל לכפרת עוונות האדם בכלל ואף כסגולה לפרנסה, בריאות והצלחה ברוחניות ובגשמיות.

על פי המסורת בחסידות ברסלב, רבי נחמן זכה משמים לגלות תיקון זה והחשיב אותו מאד. קודם הסתלקותו אמר "כל מי שיבוא על קברי ויתן פרוטה לצדקה, ויאמר אלו העשרה קפיטיל תהלים, יאמרם איך שיאמרם, אשתדל בכל כוחי לעשות לו טובה…", וכן מקובל שאמר: "הייתי כדאי לרדת לעולם רק כדי לגלות תיקון זה".

כאמור, מדובר במהדורה הראשונה של החיבור, אשר הודפסה בביתו של רבי נתן (מוהרנ"ת). באחד הדפים בספר מופיע חתימה: "הק' אליעזר אוויערבאך" [יתכן והוא קרוב משפחתו של מוהרנ"ת, דרך אשתו הרבנית בת רבי דוד צבי אויערבאך אב"ד קרמניץ].

 

תיקון הכללי מהדורה ראשונה

תיקון הכללי מהדורת ברסלב

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.