תיעוד ממעמד הכנסת ספר תורה לבית הכנסת 'אהבת תורה' בירושלים עיה"ק

תְּנוּ כָבוֹד לַתּוֹרָה • שמחת הכנסת ספר התורה נחגגה ברוב פאר והדר באחדות ואהבה אמיתית של אנשי הצדיק ברסלבער חסידים, אשר ששו ורקדו בריקודי אש להבה לכבוד שמחת התורה – בסעודת המצווה השתתפו ונשאו דברים גדולי משפיעי אנ"ש

בסעודת המצווה // צילום: נחמן משה חנניה ונחמן חממי

הספר תורה נתרם על ידי משפחת שלמה הנכבדה, לעילוי נשמת ראש משפחתם מזכה הרבים מגדולי משפיעי אנ"ש הרה"צ רבי מאיר שלמה זצ"ל וזוגתו הרבנית החשובה ע"ה, אחר מלאת שנה לפטירתם.

סיום כתיבת האותיות התקיימה בבית בנם האברך היקר הרב יוסף שלמה שליט"א באזור כיכר השבת בעיר. במעמד כתיבת האותיות כובדו גדולי אנ"ש וחברי בית המדרש ובני המשפחה החשובים, בסיומה של כתיבת האותיות הגיע להשתתף הרה"ח רבי ישראל מאיר ברנר שליט"א שכתב בהתרגשות אש קודש את האותיות האחרונות של הספר תורה יחד עם התורם, כאשר מיד לאחר מכן התפללו תפילת ערבית ויצאו לרחובה של עיר בליווי תזמורת ולפידים. עוצמה של שמחה וקדושה שרו באותה העת ברחובותיה של ירושלים באיזור כיכר השבת יחזקאל, יואל, ומאה שערים.

לאחר למעלה משעה של ריקודים ברחובה של עיר הוכנס הספר תורה להיכל בית המדרש שהמקום יחד עם הרחבה בחוץ היה צר מאד מלהכיל את ההמונים, אך כבר אמר רבינו שהיכן שיש לב לא שייך מקום כלל.. מיד עם כניסת הספר תורה לביהמ"ד רקד שעה ארוכה עם הספר תורה רב ומשפיע הבית הכנסת הגרי"מ ברנר שליט"א כאשר סביבו רקדו כל הקהל הקדוש בריקודין עילאין קדישין עד כלות הכוחות, ב'לדוד מזמור' כובד הרב ברנר כאשר קול בכי וכיסופין נשמע מפיו ויהי המקום לחרדת אלוקים, ההתרגשות והאחדות בלטו שבאופן ספונטני ומאחד מתפללי ביהמ"ד אף לבשו בגדי שבת כחסידים הקדמונים לכבודה של תורה וכהכרת הטוב למשפחת התורם.

בסעודת המצווה שהתקיימה באולם באזור, השתתפו מתפללי ביהמ"ד והמשפחות, בראשות גדולי אנ"ש הרה"ח רבי ישראל מאיר ברנר שליט"א והרה"ח רבי ניסן דוד קיוואק שליט"א, הרה"ח רבי בצלאל נהרי, הרה"ח ר' יהודה צבי שפירא, משפיע דביהמ"ד הרה"ח ר' קלמן בורשטיין והרה"ח ר' ישראל שלמה ועוד, נשאו דברים הגרנ"ד קיוואק, הגרי"מ ברנר ואורח הכבוד המשפיע הרה"ח רבי אלימלך בידרמן שליט"א שסיפר על ידידותו עם המנוח ועל שמחתו התמידית בזיכוי הרבים, ועורר את הציבור לקראת חודש אלול, גם לאחר הסעודה שהסתיימה בחצות לילה מיאנו המשתתפים לסיים את המעמד, ונשארו להתוועדות וניגוני אש קודש עם המשפיע הרה"ח ר' קלמן בורשטיין, המוסר שיעורים מלאי דעת ותבונה בביהמ"ד מידי שבת בשבתו. גדול היה המעמד לכבודה של תורה

 

תגובות

גלריה מאד מפוארת נראה חשמל באוויר

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.