תחרות ארגוני ההצלה של ‘איחוד הצלה’ ומד”א ישראל

קידוש ה’ באומן • תחרות ארגוני ההצלה של ‘איחוד הצלה’ ומד”א ישראל באומן נמשכת במלוא המרץ ומביאה עמה את התוצאה שלא חשבו עליה מראש: קידוש ה’ גדול! והכנעת ראשי הארגונים האנטישמיים

מעמיסים ציוד רפואי לחולים באומן | צילום: באדיבות המצלם

התחרות באומן שעושה קידוש ה’  • תחרות ארגוני ההצלה של ‘איחוד הצלה’ ומד”א ישראל באומן נמשכת במלוא המרץ ומביאה עמה את התוצאה שלא חשבו עליה מראש – התוצאה: קידוש ה’ גדול והכנעת הארגונים האנטישמיים שנלחמו שנים נגד היהודים המבקרים באומן.

תושבי הקהילה היהודית באומן שסבלו מרורות מהאנטישמיות באומן, לא האמינו שהישועה תגיע מהמקום הכי לא צפוי, ותכניע את ראשי הארגונים האנטישמיים שהצרו והפריעו לפעילותם של חסידי ברסלב והתיירים היהודים המבקרים בציון רבי נחמן מברסלב זיע”א במשך השנים האחרונות.

פעילותם של ארגוני ההצלה באומן החלה לפני ראש השנה אשתקד, כאשר מד”א היו החלוצים הראשונים שהתנדבו ופתחו באומן קורס הצלת חיים להכשרת כוננים מתושבי הקהילה היהודית המקומית שיהיו זמינים להגשת עזרה ראשונה במקרה הצורך בהצלת חייהם של המבקרים היהודים הבאים להתפלל בציון רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן.

תושבי הקהילה שעברו את הקורס בהצלחה הוכיחו את יעילותם המקצועית בהצלת חייהם של המבקרים באומן לאור האירועים שהתרחשו בחודשים האחרונים –  ‘איחוד הצלה’ גם הם נרתמו למשימה ושלחו ציוד רפואי מציל חיים שישמש את הכוננים במקרים דחופים.

מד”א לא הסתפקה בהעברת הקורס ושלחה מטעמה אמבולנס ישראלי שיפעל בכל תקופת השנה ויעמוד לשירות ציבור המבקרים באומן ויסייע בפינוי החולים בעת הצורך לבתי חולים באוקראינה, ההצלחה הובילה לשיתוף פעולה מדהים בין הכוננים של ‘איחוד הצלה’ תושבי קהילת אומן ומד”א שנעזרים ועובדים בשיתוף פעולה ביד אחד למען הצלת חיים באומן.

גם בימים אלו התחרות בין הארגונים לא עוצרת לרגע וממשיכה במלוא המרץ – המרוויחים הגדולים מהתחרות הם אנחנו – ציוד רפואי מהמתקדמים בעולם נשלח בכל העת לשימוש הכוננים באומן וגורם לקידוש ה’ גדול, פעילות הארגונים העושים הכל בכדי להתייעל למען המבקרים באומן, מתפרסמת גם בתקשורת המקומית באומן, התושבים המקומיים משתהים לנוכח פעילותם העצמאית של ארגוני ההצלה היהודים.

בשל המתיחות בשנים האחרונות בין המקומיים לתושבים היהודים שהגיעה בעקבות התערבותם של גורמים אנטישמיים בעלי אינטרסים שהתסיסו את התושבים המקומיים נגד היהודים באומן – עסקני ברסלב באומן הבינו את הצורך והחשיבות לשינוי המצב, והחלו השבוע בחלוקת ציוד רפואי מתקדם לבתי חולים מקומיים באומן, במטרה לשפר ולהעמיק את יחסי השכנות בין תושבי אומן ואזרחי אוקראינה, לבין הקהילה היהודית והמבקרים הבאים לאומן.

ביום שלישי הקרוב יתקיים טקס חלוקת ציוד רפואי בבתי החולים המקומיים באומן, הציוד נתרם בהשתדלותם של איש העסקים נחמן שטיינברג, והעסקן חיים חזין, שגייסו תרומות עבור הציוד בסכום של מאות אלפי דולרים, מדובר בציוד רפואי מקצועי וחדיש שלא היה מצוי עד כה באומן, הציוד יחולק לחולים המקומיים תושבי העיר אומן.

פעילותם החיובית של היהודים מתפרסמת בימים אלו בתקשורת המקומית באומן ומעוררת אהדה גדולה בקרב התושבים הגויים כלפי היהודים  – דבר שעושה קידוש שם ה’ גדול –  גם מר סרגיי מארגון ‘סבבודה’ שנלחם בעבר נגד היהודים ניצל את הבמה התקשורתית והתראיין – בתיעוד הראיון ניתן לשמוע את סרגיי מודה ליהודים על התרומה הגדולה שניתנה לחולים תושבי העיר אומן.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.