חדשות אומן

תוגש תביעה משפטית נגד ראש העיר אומן שפעל בניגוד לחוק

פרסום הידיעות ב’אומן שלום’ על התנכלותו של ראש העיר אומן ושל הארגונים האנטישמיים הפועלים נגד היהודים בעיר אומן הגיעה לדרגים הגבוהים בפרלמנט האוקראיני בקייב שזימנו בדחיפות את עסקני ברסלב לפגישה בנושא • המסקנות: תוגש תביעה משפטית נגד ראש העיר אומן שפעל בניגוד לחוק והרס את הגשר ללא צו מבית משפט

בפגישה עם ראש העיר אומן שלא עושה כלום למען התיירים בעירו | צילום ארכיון

פרסום הידיעות ב’אומן שלום’ על התנכלותו של ראש העיר אומן ושל הארגונים האנטישמיים הפועלים בשיתוף פעולה נגד היהודים בעיר אומן, הגיעה לדרגים הגבוהים בפרלמנט האוקראיני בקייב אשר זימנו בדחיפות את עסקני ברסלב לפגישה בנושא.

בפגישה שהתקיימה בשבוע האחרון, הוצגו בפני סגן ראש הממשלה בקייב, כתבות ותמונות המציגים את התנכלותם של ראש העיר והארגונים האנטישמיים המשתפים פעולה ביניהם במטרה להצר ולמנוע את הפעילות באזור הציון הק’ למען רבבות התיירים המבקרים באומן.

כפי שפורסם ב’אומן שלום’, בשבוע האחרון התפרסמה על ידי מנהלת שירות הגבולות של אוקראינה כי העיר אומן קיבלה את התואר המכובד כעיר המתויירת ביותר באוקראינה, הידיעה הזו קיבלה חשיבות יתר בקרב האישיים שהשתתפו בדיון, משתתפי הדיון מהמשרדים השונים בפרלמנט הופתעו מהממצאים שהוצגו לפניהם, והביעו את נכונותם לסייע ולפעול בכדי לשנות את המצב.

בסיום הפגישה עם סגן ראש הממשלה ואנשי משרדו זומנו עסקני ברסלב לדיון המשך אצל מנכ”לית ויו”ר משרד זכויות האדם באוקראינה (שהינה יהודייה), המנכלית שקיבלה לידיה את החומר, הזדעזעה מהממצאים המצביעים על התנהלות כושלת מצד ראש העיר אומן נגד רבבות התיירים היהודיים המבקרים באומן.

בפגישה עם המנכ”לית הושמעו הטענות על הריסת גשר הכהנים שנהרס על ידי ראש העיר אומן, ואשר בנייתו מתעכבת בשל דרישות הזויות מצד ראש העיר המעכב את הקמת הגשר המיועד למעבר הכהנים. בתגובה אמרה כי ראש העיר פעל שלא על פי החוק והרס את הגשר ללא צו מבית משפט כמקובל בחוק. המנכ”לית מצידה נתנה הוראה במשרדה לפעול מיידית ולהגיש תביעה משפטית נגד ראש העיר אומן.

יו”ר ‘איחוד ברסלב באומן’ הרב נתן בן נון שליט”א שהיה נוכח בפגישה אומר ל’אומן שלום’: “יום לאחר הריסת גשר הכהנים, ביקשנו לפגוש את ראש העיר במטרה לפתור את בעיית החוקיות של הגשר, על פי בקשת ראש העיר, הגשנו לעירייה תוכניות בנייה שנעשו על ידי פרוייקטורים ומהנדסים מומחים בכדי לקבל אישורים תואמים, ראש העיר מצדו העלה דרישות שהסכמנו להם באופן מיידי בכדי לא לעכב את הקמת הגשר. לקראת סיום התהליך המתבקש, החל ראש העיר להציג דרישות נוספות והזויות שאין בסמכותנו לאשר זאת, ראש העיר דורש שנרחיב את הכביש ברחוב רבי נחמן מברסלב (בלינסקי לשעבר) בעוד מטר וחצי על חשבון שטח בית הקברות במתחם הציון, דרישה זאת הזויה ולא מציאותית”.

עוד אומר ר’ נתן: “הצגנו בפני מנכ”לית זכויות האדם את הדרישות ההזויות של ראש העיר, היא הבטיחה לסייע ולפעול בתקיפות נגד ראש העיר, התרשמנו מהפגישות עם הדרג המדיני בפרלמנט ונוכחנו לדעת כי ראש העיר אומן מהיום אינו רלוונטי עבורנו, הפגישות מולו הן בזבוז זמן וכסף רב, שום דבר לא נעשה מעבר לכך. בפגישות עם האישיים בפרלמנט קיבלנו הבטחה כי תוקם וועדה חדשה שתטפל בעתיד הקרוב בכל מה שקשור לעניינים הנוגעים לחסידי ברסלב והתיירים המבקרים באומן“.

שאלנו את הרב בן נון מתי להערכתו יוקם גשר הכהנים שעיכוב בנייתו מונע את כניסתם של הכהנים לציון הק’ – הרב בן נון אומר: “אנחנו עובדים בכל המרץ בכדי שהגשר יוקם בקרוב, קיבלנו הבטחות שהנושא יטופל ויקודם בדרגים הגבוהים שיתנו הוראה לאשר את הקמת הגשר, ברגע שיתקבל האישור, העבודה תיעשה מסביב לשעון והגשר ייבנה בתוך 3 ימים”.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.