חדשות אומן

תהלוכת ההפגנה באומן של הארגון הפרובוקטיבי ‘סבבודה’ הוסטה ברגע האחרון

תהלוכת ההפגנה באומן של הארגון הפרובוקטיבי ‘סבבודה’ הוסטה ברגע האחרון מהרחובות הסמוכים לציונו של רבי נחמן מברסלב בזכות התערבותו של העסקן החסיד ברסלב הרב נתן אוחיון הי”ו

משתתפים בהפגנה בשביל כסף | צילום: SDF

ביום חמישי שעבר, פירסמה המשטרה המקומית באומן הודעה לציבור וביקשה מהיהודים הנמצאים באומן לא להסתובב בשעות הערב, ברחובות פושקינה ובילינסקי (לשעבר) בשל הפגנת ארגון ‘סבבודה’ המתוכננת לעבור במכוון ברחובות הסמוכים לציון רבי נחמן מברסלב. הודעת המשטרה פורסמה בשל התרעה ממוקדת על כוונתם של חברי הארגון להתסיס את המשתתפים בהפגנה כנגד היהודים, דבר שיכל לגרום לאיבוד שליטה ולהתלהמות הרוחות.

העסקן הרב נתן אוחיון הי”ו הפעיל לחצים על הגורמים הרלוונטיים וברגע האחרון שונה מסלול ההפגנה לרחובות עוקפים ומרוחקים מאזור הציון הק’. הארגון פרסם כי אמורים להשתתף בצעדה כ-3000 מפגינים. למרות התחזית, בהפגנה השתתפו בסך הכל כ-100 מפגינים, המפגינים צעדו במרכז העיר אומן עם שלטים ולפידים בוערים.

אחד התושבים שהשתתף בהפגנה מספר ל’אומן שלום’ כי רוב המשתתפים בהפגנה קיבלו כסף ממנהלי הארגון בכדי שיבואו להשתתף בהפגנה, וכי מדובר באינטרס של אנשים בודדים שמעוניינים להתסיס את האזור מסיבות פוליטיות וכלכליות.

מזה שנים שחסידי ברסלב נאלצים להתמודד עם קבוצות שוליות באוכלוסיה המקומית, ארגונים ששמו להם למטרה לצבור כח פוליטי ו”לתפוס כותרות” על גבם של חסידי ברסלב. ארגונים אלו ואחרים המשויכים במישרין או בעקיפין למפלגת “סבבודה” (חירות).

“סבבודה” זו מפלגה לאומנית ימנית קיצונית שמנהיגיה ידועים בהתבטאויותיהם הגזעניות והאנטישמיות. לפני כמה שנים נאלצו החסידים להעתיק את מקום תפילת ה”תשליך” המסורתית באגם הסמוך לציון, בעקבות צלב גדל מימדים שהציבו שם אותם ארגונים. זאת מלבד שנים של נסיונות לעורר הפגנות קטנות (נסיונות שב”ה כמעט ולא צולחים, עקב האהדה שרוחשים המקומיים לחסידים), תלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים כביכול מצד החסידים וכו׳. מטרתם כמובן לסכסך בין הרשויות לבין החסידים עולי הרגל וע”י כך להוות צד שלישי בעל כח פוליטי.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.