חדשות אומן

שערורייה: חברת ‘סראטוב’ הרוסית ביטלה את כרטיסי הטיסה המוזלים

שערורייה: חברת ‘סראטוב’ הרוסית ביטלה את כרטיסי הטיסה המוזלים לאומן שרכשו מאות חסידי ברסלב! החברה טוענת: ‘אוקראין אינטרנשיונל’ הם אלו שביטלו את הכרטיסים. מנגד, עסקני ברסלב אומרים: זו שערורייה – תוגש תביעת ענק כנגד החברה • כל הפרטים בכתבה

ברקע, חסידי ברסלב בערב ראש השנה באומן | צילום: יוסף חיים גולדשמידט

אתר סוכנות התעופה הרוסית ‘סראטוב איירליינס’ שיווק ללקוחותיו באמצעות אתר החברה שברשותו, כרטיסי טיסה מוזלים לקייב בתאריכים הנופלים בשבוע של ערב ראש השנה תשע”ח. מדובר בטיסות של חברת ‘אוקראין אינטרנשיונל’. מכירת הכרטיסים החלו להימכר במחיר של 280$, עם אופציות לבחירת תאריכים מגוונים בשבוע של ראש השנה הבעל”ט.

חסידי ברסלב ניצלו את ההזדמנות ומיהרו לרכוש את הכרטיסים המוזלים, על פי הערכות של סוכני הנסיעות בברסלב מדובר בסדר גודל של 1800 כרטיסי טיסה שנרכשו במשך זמן קצר מאוד.

בשיחת בירור שהתקיימה מול חברת ‘סראטוב איירליינס’ ומול משרדיה הראשיים של חברת התעופה ‘אוקראין אינטרנשיונל’ (PS) הנמצאת בקייב, עלה כי כל אותם רוכשי כרטיסי הטיסה במחירים זולים במיוחד לאומן ראש השנה תשע”ח, אכן מופיעים במחשבי החברה ומבחינת החברה הרכישה בוצעה כהלכה ואושרה ב-100%. (למערכת ‘אומן שלום’ נשלחו עדויות, הקלטות והוכחות לאישור העסקה מטעם החברות).

כעבור כמה ימים גילו מאות הרוכשים כי חוייבו על ידי החברה בסכום כפול מהמחיר שנדרשו לשלם בעת רכישת כרטיסי הטיסה, מאות הרוכשים הציפו בטלפונים את חברות האשראי ודאגו ליידע אותן על החיוב הכפול שהופיע בחשבונם ונגבה על ידי חברת ‘סראטוב’ שלא באישור הלקוחות, חברות האשראי בדקו את הפרטים מול החברה הרוסית ‘סראטוב’, שטענה בפניהן כי מדובר בטעות טכנית במערכת המיחשוב של החברה, והגבייה נעשתה בשוגג. בסופו של דבר הכספים מהחיוב הכפול הוחזרו ללקוחות.

היום (שני) חברת התעופה ‘סראטוב איירליינס’ יצאה בהודעה רשמית ללקוחותיה וכתבה כי כל הכרטיסים שנרכשו – בוטלו סופית בהוראת חברת ‘אוקראין אינטרנשיונל’, בהמשך ההודעה נאמר כי יש להפנות את הטענות  לחברת ‘כספי תעופה’ המייצגת את חברת ‘אוקראין אינטרנשיונל’ בישראל.

‘אומן שלום’ ביקש לקבל את תגובתה של חברת התעופה ‘אוקראין אינטרנשיונל’, החברה התייחסה ושלחה את התגובה הרשמית מטעמה כדלהלן: (אין להסתמך על התירגום של “אומן שלום”).

“במשך 3 ימים בחודש נובמבר אתר הרוסי הציעה כרטיסי טיסה מת”א לקייב לימי ראש השנה 2017 במחיר שהוא 25% מהמחיר של חברת התעופה לטיסות אלו כפי שמופיעים בכל המערכות הרשמיות של החברה כולל בכל אתרי המכירות ומערכות ה-GDS בישראל.  

זה היה ברור מאד לכל, שהמחירים הללו מקורם בטעות וכל אלו שקנו ניצלו לטובתם את התקלה והטעות, המחירים האמיתיים ידועים לכל הנוסעים בימי ראש השנה, חלק מהנוסעים רצו בדחיפות לקחת “טרמפ” על הטעות ולנצל את ההנחה הבלתי רגילה שלא הופיע בשום מערכת או אתרי אינטרנט בישראל או בכל מקום אחר.    

הסיבה שהמחירים האלו שלא הוצעו בשום מקום פרט לאתר הרוסי אכן הופיעו שם, ונמצאים כרגע תחת חקירה, בכל אופן זו לא הייתה טעות של חברת התעופה יוקראין… נראה כרגע שהטעות באתר נובעת מגוף שלישי שהעלה את המחיר השגוי למערכות.   

כל הצדדים הנוגעים בדבר היו צריכים להיות מודעים שיש כאן משהו מאד חשוד במחיר שהוא בעצם 25% מהמחיר הרשמי לימי ראש השנה, חברת התעופה מציינת שברגע שהצד שלישי שהיה אחראי לטעות במחיר “קלט” את הטעות- היא הפסיקה מיידית את העלאת המחירים השגויים ותיקנה אותם למחירים הרשמיים של חברת התעופה.  

חברת התעופה מצירה על כל אי הנעימות שנגרם ללקוחות כתוצאה מהטעות, אך אי אפשר לצפות מהחברה לכבד מכירת כרטיסים במחיר מוטעה שכל הצדדים הנוגעים ידעו או שהיו אמורים לדעת שמקורו בטעות. עד כאן התרגום לעברית.

לפניכם התגובה הרישמית

 

עסקני ברסלב התארגנו בימים האחרונים וגייסו למערכה עורכי דין המתמחים בענייני צרכנות, לרבות ניהול תביעות ייצוגיות בתחום זה, וכן בדין זר המתנהל בין ישראל רוסיה ואוקראינה. לעורכי הדין המייצגים את חסידי ברסלב הצטברו הוכחות מספקות בכדי להגיש תביעה ייצוגית בהיקף רחב נגד אותן חברות שהתארגנו באופן שרירותי ומזלזל בחוקי הגנת הצרכן הבינלאומי.

עורכי הדין המטפלים בתביעה אומרים ל’אומן שלום’ כי “מעיון בכתבה, בטפסי הזמנת הכרטיסים וכרטיסי הטיסה, עולה כי הסוכנות הרוסית “סראטוב” הציעה למכירה כרטיסי טיסה ישירים לקייב במחיר של 280$ בתאריכים החלים בשבוע של ערב ראש השנה תשע”ח. לאחר שצרכנים רבים רכשו את הכרטיסים ושילמו את מלוא התמורה, החליטה הסוכנות (לטענתה לפי הוראות של חברת התעופה האוקראינית “אוקראין אינטרנשיונל”) לבטל את הכרטיסים ללא הסבר כלשהו.

עוד אומרים עורכי הדין כי “בשלב זה לא ברור אם כל הצרכנים קיבלו את ההחזר הכספי, אך דומה כי גם אם יוחזרו כספי התמורה לא יהיה בכך כדי לרפות את המצב. מדובר בחוזה שנכרת כהלכה וקויים על ידי הצרכנים. בהודעה על ביטול הכרטיסים לא צויינה הסיבה לביטול ונראה לכאורה כי הסיבה האמיתית לביטול נעוצה באי כדאיות העיסקה. סיבה זו אינה מהווה סיבה לביטול על פי דין ישראלי ולכן היה על חברת התעופה לקיים את החוזה והיא לא הייתה רשאית לבטלו”.

עורכי הדין מגיבים לטענות של חברת ‘אוקראין אינטרנשיונל’, המובאות בתגובתה לטיוטת הכתבה, ואומרים כי “מדובר בטעות של צד ג’ כביכול לא נראות רציניות על פניהן. משבוטל חוזה שלא כדין, עומדת בפני הצרכנים האפשרות לפנות לעזרת בית המשפט בישראל ולבקש לחייב את חברת התעופה לקיים את החוזה או לחילופין (למשל- במקרה שבו יאלצו הצרכנים לרכוש את הכרטיסים החלופיים במחיר גבוה יותר לפני בירור התביעה) לשלם פיצוי בשיעור ההפרש בין מחיר הכרטיסים שישולם בפועל לבין מחיר הכרטיסים במסגרת העיסקה שבוטלה, ובנוסף – פיצוי בשל עוגמת נפש שבהחלט נגרמה לציבור הצרכנים”.

“לעניות הבנתנו גודל קבוצת הצרכנים ושאר נסיבות העניין מצדיקים הגשת תובענה ייצוגית בנושא. וברור כי ניתוח המצב המובא לעיל הוא תמציתי ומבוסס אך ורק על מידע חלקי הקיים בפנינו כעת”. כך אומרים עורכי הדין.

בשלב זה, ובהוראת עורכי הדין לא נוכל לחשוף את חומר ההוכחות שהצטברו כנגד הנתבעים, המערכה נמצאת עדיין בשלביה הראשוניים, במקביל נפתחה רשימת תפוצה המיועדת לאותם רוכשים המעוניינים להצטרף למערכה ולהתעדכן בכל מהלך שלבי התביעה במטרה לקבל בחזרה את המגיע להם על פי חוק.

לפניכם כתובת מייל בו תתנהל רשימת התפוצה של הרוכשים המעוניינים להיות חלק מהמאבק המתקיים מול החברות. בכתובת הנ”ל הנכם מוזמנים לשלוח את כל ההתכתבות וההוכחות שברשותכם אם ישנם כאלה.

שימו לב לשינוי במייל ושילחו לכתובת זו בלבד!!!!

umanshalom5@gmail.com

בנוסף ציינו את הפרטים הבאים:

1. שם פרטי.
2. שם משפחה.
3. כמות כרטיסים שנרכשו על ידכם.
4. מספר טלפון ליצירת קשר.
5. העתק של הזמנת הכרטיסים וכרטיסים אלקטרונים כפי שהתקבל בסיום הרכישה.
6. צילום זיכוי וביטול העיסקה.

שימו לב! חברת ‘סארטוב’ שלחה רשימת תפוצה משותפת לכל הרוכשים, ברשימה הנ”ל מתכתבים הרוכשים ביניהם, חשוב לדעת כי ההתכתבות הזאת אינה מועילה ויכולה להזיק לכל מהלך התביעה!!!

חשוב לציין! כי שיתוף הפעולה מצידכם הינו חיוני וחשוב להמשך התביעה נגד אותן חברות. ההתארגנות המאוחדת היא הכח שיביא את התוצאות החיוביות. הגיע הזמן שיבינו שחסידי ברסלב מאוחדים, בזכות זה, ובעזרת ה’ ננצח את המערכה.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.