שמי אילת והנגב נפתחים לתחרות ומצטרפים למדיניות 'השמים פתוחים'

אמש נחתה בשדה רמון טיסה ראשונה של חברת 'ריינאייר' שהמריאה מפוזנן שבפולין – חברות התעופה שינחתו בנמל רמון יהיו פטורות מתשלום אגרות נחיתה, במטרה לעודד את החברות לנחות בשדה החדש

טיסה ראשונה בינ"ל נחתה בנמל התעופה רמון // צילום: רפי פלד דוברות רש"ת

שמי אילת והנגב נפתחים לתחרות ומצטרפים למדיניות 'השמים פתוחים' – אמש (שני) בשעה 17:25 נחתה בשדה טיסה ראשונה של חברת 'ריינאייר' שהמריאה מפוזנן שבפולין. 35 דקות לאחר מכן נחת מטוס נוסף של אותה חברה שהמריא מפראג שבצ'כיה.

לפני כחודש החלו להמריא ולנחות בנמל התעופה רמון באילת טיסות מסחריות פנים ארציות של חברות ארקיע וישראייר. רשות שדות התעופה החלה בהעברה הדרגתית של הטיסות המסחריות הפנים ארציות, מנמל התעופה הישן באילת לנמל החדש רמון. זאת, עד לסגירתו המלאה של נמל אילת, ב-18 במרס 2019.

רשות שדות התעופה צפויה להשיק בחודש הקרוב אפליקציה של נמל התעופה החדש. האפליקציה תציג מידע מפורט על כל הטיסות מנמל התעופה רמון ואליו, וכן פרטים כלליים על החניונים שיועמדו לרשות הציבור, התחבורה הציבורית, חנויות הדיוטי פרי ועוד.

"שמי אילת והנגב נפתחים לתחרות ומצטרפים למדיניות 'השמים הפתוחים', שהובילה לתחרות ולהוזלה דרמטית של מחירי הטיסות ולגידול עצום במספר הנוסעים", אמר בשבוע שעבר שר התחבורה ישראל כ"ץ והוסיף כי חברות התעופה שינחתו בנמל רמון יהיו פטורות מתשלום אגרות נחיתה, במטרה לעודד אותם לנחות בשדה החדש.

עוד אמר כץ: כי "חברות התעופה שינחתו בנמל רמון יהיו פטורות מתשלום אגרות נחיתה, במטרה לעודד את החברות לנחות בשדה החדש. עלות הקמת השדה נאמדת ב- 1.8 מיליארד שקלים. הקמת נמל התעופה רמון מומנה במלואה מתקציב רשות שדות התעופה".

הנמל ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל ושדה אלטרנטיבי לנתב"ג, בשעת חירום. השדה לא ייסגר בגלל מזג אוויר, מדובר בשדה תעופה המבוסס על תהליכי מכשירים שיאפשר נחיתה גם בראות לקויה, סופות חול או גשם או כל מזג אוויר חריג.

יופעל קו אוטובוס לטובת הנוסעים ממרכז הארץ,  הקו יעבור דרך שדה רמון ובאר שבע, ויגיע עד תל אביב. מאילת יוכלו הנוסעים לעלות לאוטובוסים ליעדים אחרים – ובהם ירושלים. קו 397 של אגד מאילת לבאר שבע יכנס לשדה התעופה ויאפשר הגעה משדה רמון למרכז הארץ.

חברות 'הלואו קוסט' המפעילות קווי טיסה בין ישראל למזרח אירופה במחירים זולים במיוחד יהוו פיתרון לרבים מהנוסעים לקברי צדיקים בפולין, הונגריה, ורומניה, הנוסעים יוכלו לשלב את המסע גם לאומן ולקברי הצדיקים באוקראינה באמצעות התניידות בתחבורה המקומית הזמינה והמוזלת בין המדינות.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.