שמחת השבע ברכות לנכדו של הרה"צ ר' אלעזר מרדכי שליט"א

יוֹדוּ לַה' חַסְדּוֹ • המוני תושבי צפת וחברי קהילת 'ברסלב צפת' התאספו השבוע (שלישי) בבית הכנסת הגדול דחסידי ברסלב, לסעודת הודיה רבתית לרגל ה' שבט, יום הצלתו של הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בשילוב שמחת "שבע ברכות" לנכדו הר"ר גדליהו אהרן קעניג הי"ו, בן לבנו הר"ר חיים שלום הי"ו מנכ"ל מוסדות 'ברסלב צפת' • צפו בתמונות

הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א נושא דברים | צילום משה ירון - ברסלב צפת

סעודת הודיה לרגל יום ההצלה של הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בשילוב עם שמחת 'שבע ברכות' לנכדו בן הר"ר חיים שלום קעניג הי"ו

זמן רב לא ראתה צפת שמחה שכזאת. המוני תושבי צפת וחברי קהילת 'ברסלב צפת' התאספו השבוע (שלישי) בראשות הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בבית הכנסת הגדול דחסידי ברסלב, לסעודת הודיה רבתית לרגל ה' שבט, יום הצלתו של הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א, יחד עם שמחת "שבע ברכות" לנכדו הר"ר גדליהו אהרן קעניג הי"ו, בן לבנו הר"ר חיים שלום הי"ו מנכ"ל מוסדות 'ברסלב צפת'.

בשמחה הגדולה השתתפו האדמורי"ם והרבנים בעיר הקודש צפת והסביבה, ביניהם כ"ק האדמו"ר מנדבורנא שליט"א, רב מירון הרה"ח ר' מאיר שטרן שליט"א, רב קהילת חב"ד בצפת הרה"ח ר' מרדכי ביסטריצקי, ועוד.

משא הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א

את המעמד הגדול פתח הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בדברי שבח והודיה להשי"ת על הטובות ניסים ונפלאות שעשה הקב"ה עמנו, תוך שהוא מטעים את עניין הניסים המבואר בתורה ס"ו בליקוטי מוהר"ן קמא הנלמדת כעת בקהילת ברסלב צפת.

בסיום משאו המרגש, פנה הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בבקשה נרגשת להתחזק ביתר שאת ויתר עז להתרחק בכל היכולת מכל המכשירים הטכנולוגיים החדשים. הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א הזכיר את דבריו החריפים של מרן הרב וואזנר זצ"ל שאמר שצריך לדעת שאיך שהצדיקים פוסקים בעולם הזה, כך זה גם למעלה בעולם העליון. ועל כן אל יתפלא אדם בבואו לעולם האמת, כי שם יפסקו לו את הדין בדיוק כפי שפוסקים הצדיקים כאן בעולם הזה.

הרה"צ קעניג שליט"א הדגיש כי מכשירים אלו כל מהותם היא הסחת דעתו של האדם וגזילת מוחו דעתו וזמנו, היפך לימודו של רבינו הקדוש מברסלב. רבינו הקדוש חינכנו ליישוב הדעת, שאדם ימצא את הזמן לחשוב קצת על עצמו היכן הוא נמצא בעולם, ואילו המכשירים הללו מטרתם להעסיק את מוחו של האדם 24 שעות, שלא תישאר לו אפילו שנייה פנויה לחשוב על עצמו, על מהותו ועל עתידו.

הפאר והיופי של חסידות ברסלב

משא מיוחד נשא רבה של מירון הרה"ח ר' מאיר שטרן הי"ו. בדבריו ציין כי השתתפותו בשמחה הגדולה היא  בשעה שקבועה לו ללימוד עם בניו, אך כששמע שהרה"צ קעניג שליט"א ישמח בבואו, עזב הכל והגיע להשתתף בשמחה הגדולה. הרב שטרן הזכיר לציבור הגדול את התפילות המיוחדות שהתקיימו בזמנו לרפואת הרה"צ קעניג שליט"א בציון הק' במירון, שבקעו כל שערי שמים. לסיום אמר הרב שטרן שליט"א: הכרתי הרבה חסידי זקני וחסידי ברסלב, אך קהילת ברסלב צפת היא היופי והפאר של כל חסידות ברסלב!

כמו כן נשא דברים רב קהילת חב"ד בצפת הרה"ח ר' מרדכי ביסטריצקי שליט"א שקישר את ענייני פרשת השבוע  לשמחת חתן וכלה בטוב טעם ודעת.

בשיר וקול תודה

במרכז האירוע יצא הציבור במחול וריקודים, לקול צלילי התזמורת בניצוחו של ר' משה בהר ור' יונתן צארום. הריקודים שנמשכו זמן רב נערכו מתוך תחושה עמוקה של תודה והודיה להשם יתברך על רפואתו של רב הקהילה הרה"צ קעניג שליט"א ובתפילה לעתיד שיזכה להנהיג עדתו עד ביאת ינון.

נשמת כל חי

אחרי הריקודים נשא דברים מו"צ קהילת ברסלב צפת הרה"ח ר' נחמן קעניג שליט"א, ולסיום נאם ראש הישיבה לצעירים מצויינים – ברסלב צפת הרה"ח ר' מנחם נתן קעניג שליט"א.

האירוע נחתם באמירה נרגשת של תפילת 'נשמת כל חי' על ידי כל הציבור, כשלפני התיבה עובר הר"ר נחום ברזסקי הי"ו, בנוסח השבתי המיוחד של חסידי ברסלב, לזמר ולהודות לאל כל חי, אילו פינו מלא שירה כים  ולשוננו רינה כהמון גליו אין אנחנו מספיקים להודות לך ה' אלוקינו.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.