שמואל דוד ברקמן המלאך מברסלב שמקרב יהודים בצפון הודו, ועושה קידוש ה' גדול

שמואל דוד ברקמן המלאך מברסלב שמקרב יהודים בצפון הודו, ועושה קידוש ה' גדול – מירון קרליק כתב: מאז התאונה הוא כמעט לא נח לרגע, היה עם הפצועים ונסע 14 שעות עם גופתה של אדוה ז"ל ודאג שלא תיפגע הגופה בכדי שתגיע בכבוד לארץ

שמר על כבוד הנפטרת // צילום: באדיבות המצלם

שמואל דוד ברקמן המלאך מברסלב שמקרב יהודים בצפון הודו, ועושה קידוש ה' גדול.

לפני כשבוע אירע תאונת דרכים בקיי לונג שבהודו. בתאונה נהרגה צעירה ישראלית בת 36 מגבעתיים ונפצעו ארבעה צעירים ישראלים נוספים. שמואל דוד ברקמן החסיד ברסלב מ'הבית היהודי' בקלגה שבצפון הודו, סייע לפצועים הישראלים שפונו לטיפול בבית החולים, ושמר לאורך כל הדרך על כבוד הנפטרת בכדי שלא תיפגע עד להטסתה לישראל.

מירון קרליק מדריך טיולים בהודו אמר: אני לא איש דתי וגם לא מאמין בדת, אך המלאך הזה, ששמו שמואל דוד מהבית היהודי שבדרך כלל נמצא בארמבול וכעת בקלגה אני חייב לדבר עליו: "מעט מאוד יודעים איזה בן אדם מדהים ואיזה עשייה הוא למען הישראלים. מכיוון שאין לשבח אדם בפניו, אני משבח אותו פה".

מירון קרליק ממשיך וכותב בפוסט: "מאז התאונה של הישראלים לפני 3 ימים, הוא כמעט לא נח לרגע, היה עם הפצועים כל הלילה בבית החולים במנאלי ודאג לשלומם, לאחר מכן, נסע 14 שעות עם גופתה של אדוה ז"ל עד דלהי לדאוג שלא תיפגע הגופה ושתגיע בכבוד לארץ, (היום תטוס אדוה לארץ לדרכה אחרונה) שמואל, עוד בארמבול ביקר לא מעט את החבר'ה העצורים שם, ודאג לדברים שהם היו זקוקים, הבן אדם הזה נדיר, הלוואי ורבים היו כמותו".

לסיום כותב קרליק "אני מודה לך שמואל בשם כל המטיילים שעזרת להם, תודה איש יקר".

'הבית היהודי' של ברסלב בצפון הודו הוא מוקד נחיתה לכל ישראלי שמגיע לביקור בקלגה, המקום מספק למטיילים את ההתארגנות הראשונית, השארת התיקים, וכל המידע הנחוץ למטיילים שזקוקים להדרכה במסלול העולה לקיריגנגה ולמעיינות החמים באיזור. 'הבית היהודי' הוא בית חם ומשפחתי ופתוח תמיד למטיילים הישראלים, במשך השבוע ישנם פעילויות שונות של קירוב יהודים, סדנאות, שיחות, ארוחות חמות עם ניחוח של בית ועזרה בשמחה ובאהבה עם אוזן קשובה ונכונות לתת כל עזרה.

 

ברסלב הודו

ברסלב בהודו

הבית היהודי בהודו

 

תגובות

מהיכרות שנים זה לא חידוש לב מדהים פשוט הלוואי על כולם

2

גאוה לעם היהודי. אשרנו שזה העם שלנו.

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.