חדשות אומן

שלושים שנה מאז ביקורו הראשון הרה”צ ר’ יעקב מאיר שכטר, ימריא מחר לאומן

דרמה בברסלב: שלושים שנה מאז ביקורו הראשון הרה”צ ר’ יעקב מאיר שכטר שליט”א, ימריא מחר (חמישי) במטוס פרטי לאומן וישהה בראש השנה עם רבבות חסידי ברסלב הבאים להסתופף בקיבוץ הק’ באומן

הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א

דרמה בברסלב: שלושים שנה מאז ביקורו הראשון באומן, ימריא הרה”צ ר’ יעקב מאיר שכטר שליט”א מחר במטוס פרטי לאומן וישהה בראש השנה עם רבבות חסידי ברסלב הבאים להסתופף בקיבוץ הק’ באומן.

הרה”צ ר’ יעקב מאיר שכטר שליט”א  ביקר באומן לראשונה בחייו  לפני 30 שנה עם קבוצת רבנים בחסידות ברסלב שמסרו את נפשם בכדי להגיע לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן. באותה העת רוסיה הייתה מדינה קומוניסטית ומסוכנת עבור המבקרים הזרים,  הנסיעה לאומן הייתה כרוכה בסכנת חיים של ממש, על מסירות הנפש של משתתפי הקבוצה פורסם רבות בברסלב.

מאז אותה נסיעה מפורסמת, הרה”צ ר’ יעקב מאיר שכטר שליט”א ממנהיגיה הבולטים של חסידות ברסלב לא ביקר שוב באומן, במשך שנים בראש השנה התפלל עם חסידי ברסלב בביהמ”ד ‘ברסלב שול’ במאה שערים, בשנים האחרונות התפלל עם חסידיו בקיבוץ שהתקיים בקהילת ‘קרן אור’ בירושלים, למרות שבני משפחתו ואלפי חסידיו נסעו בהוראתו להשתתף בקיבוץ הק’ באומן.

שלושים שנה מאז הנסיעה הראשונה נמנע רבי יעקב מאיר שכטר לטוס לאומן גם במשך ימות השנה, כאמור, מחר ימריא הרה”צ ר’ יעקב מאיר שכטר שליט”א במטוס פרטי  לאומן וישהה בראש השנה עם תלמידיו במתחם ‘הקהילה’ סמוך לרחוב שלום עליכם באומן.

הרב יטוס ככל הנראה מחר בשעה שמונה וחצי בבוקר עם בניו, גבאיו, ומקורביו מארה”ב שתרמו את הוצאות הנסיעה והטיסה במטוס פרטי שינחת בשדה תעופה באומן.

הרב ישעיה פריינד, איש סודו של הגרי”מ שכטר שליט”א בתגובה הבוקר לשמועות סביב נסיעתו של הגרימ”ש לאומן ראש השנה אומר כי “מדובר ברעיון טוב, אך לא מציאותי… מהבוקר קיבלנו מאות טלפונים בנושא, הלוואי שיכולנו לומר שזה קורה. אך בינתיים זה לא נכון”. יחד עם זאת, יש לציין, כי הגרימ”ש תומך בצורה פעילה בנסיעה של חסידי ברסלב לאומן בראש השנה ואף מממן את עלויות הטיסה לאומן של כל בחורי קהילת חסידי ברסלב.

מבירור ‘אומן שלום’ עולה כי השמועות סביב נסיעתו של הרב יעקב מאיר שכטר לאומן מתוכננות למעלה משבועיים בקפידא ובמקצועיות רבה על ידי עסקנים ואישי ציבור שנערכים להטסתו של הרב לאומן, למרות ההכחשות והסודיות סביב הנסיעה, נראה כי הפעם זה רציני מתמיד.

מדובר בדרמה של ממש שתמשוך אחריה עוד אלפי יהודים מכל העולם שיגיעו לאומן.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.