חדשות אומן

שינוי דרמטי ביחסו של ראש העיר אומן כלפי היהודים

ראש העיר אומן מר אלכסנדר דליי זימן היום (חמישי) ללשכתו את העסקנים היהודים באומן וביקש לקיים איתם דיונים משותפים בנושא הביטחון והכנסת כספי מיסים

העסקנים בפגישה עם ראש העיר - היום | צילום: באדיבות המצלם

בעלי המלונות באומן בפגישה חשובה עם ראש העיר אומן

ראש העיר אומן מר אלכסנדר דליי זימן הבוקר (חמישי) במפתיע ללשכתו, את העסקנים היהודים באומן, וביקש לקיים איתם דיונים משותפים בנושא ביטחון ומיסים הנחוצים לקופת העיר הנמצאת בגרעון חמור.

בדיון השתתפו עסקנים חסידי ברסלב המנהלים עסקים ומלוניות ברחוב פושקינה וארגונים חברתיים אזרחיים מקומיים. ראש העיר קרא לשיתוף פעולה בין חסידי ברסלב והעירייה, וביקש את עזרתם ותמיכתם של העסקנים בסיוע ומציאת פתרונות שיסייעו לגבות מיסים מהתיירים היהודים המבקרים באומן לטובת קופת העיר שנמצאת בגרעון חמור.

ראש העיר טען בפגישה כי רחוב פושקינה עולה לקופת העיר הוצאות רבות הדורשות תחזוקת נקיון, שמירה, והוצאות של מים, גז, וחשמל, לטענתו, הבטחות המימון שקיבל מעסקני ברסלב לא קויימו ברובם, דבר שהוביל לגרעון בקופת העיר.

נושא הביטחון הוא בין הדברים המרכזיים שהועלה בדיון, ראש העיר קרא לצדדים לשתף פעולה בנושא הביטחון המתוח בין היהודים לתושבים המקומיים.

העסקנים ובעלי המלונות באומן שהשתתפו בפגישה התפעלו מקריאתו של ראש העיר לשיתוף פעולה, ורואים בזה שינוי דרמתי שלא זכו לו עד כה, הרב אברהם לנדאו מנהל מלון לנדאו באומן שהשתתף בדיון אומר ל'אומן שלום': "יפה מצדו של ראש העיר שזימן אותנו לדיון, בהידברות, נוכל לפתור בעיות ולהמציא פתרונות שיהיו לטובת כל הצדדים. אנו שמחים על השינוי החדש שחל אצל ראש העיר, אנו נשמח לשבת ולדבר עם מי שמוכן לשבת איתנו – בהידברות נוכל לשתף פעולה ולמצוא פתרונות שיובילו ליחסים טובים בין השכנים המקומיים, ולהידוק השמירה המקומית שתספק ביטחון לתיירים ולחסידי ברסלב הבאים לאומן".

"אנו בעלי העסקים מוכנים לדאוג ולהכניס מיסים לקופת העיר אם התוצאות יביאו לשינוי המצב הקיים, נשמח שהעירייה תהנה מכספי המיסים שלנו! 'יד רוחצת יד' – בתמורה לכסף, אנו רוצים שלא יהיו לנו בעיות עם השכנים המקומיים, שתהיה שמירה טובה באזור, ושידאגו שהמקומיים לא יעשו בעיות ליהודים" מסיים הרב לנדאו.

יו"ר 'איחוד ברסלב באומן' הרב נתן בן נון שליט"א שנציג מטעמו השתתף בדיון התפעל משינוי יחסו של ראש העיר ואמר כי: "בכל ערב ראש השנה אנו דואגים לשלם לעירייה מאות אלפי דולרים בכדי שידאגו לניקיון, לשמירה, ולתחזוקת המקום, ולא קיבלנו תוצאות מעשיות המצדיקות את התשלום ששילמנו עבור הפעילות השוטפת במקום, עד כה, ראש העיר לא שיתף איתנו פעולה, שילמנו סכומי עתק לעירייה ולא קיבלנו את התמורה – אנו שמחים לשמוע על שינוי הגישה של ראש העיר, נשמח לשיתוף פעולה פורה שיהיה לתועלת ולטובת כל הצדדים".

שינוי יחסו של ראש העיר לחסידי ברסלב מעורר השתהות רבה בקרב עסקני ברסלב משום שיחס זה לא היה מוכר עד כה. ייתכן כי הסיבה לשינוי יחסו של ראש העיר נעוצה בהודעה הפרלמנטרית הרשמית שהגיעה מקייב. והועלתה בדיון שהתקיים היום. ההודעה אומרת כי ראש מממשלת אוקראינה היהודי מר ולדימיר גרויסמן שנבחר לאחרונה בתפקיד הבכיר, יגיע בשבוע שלפני ראש השנה תשע"ז לביקור רשמי בעיר, לרגל החגיגות לציון 400 שנה לעיר אומן ויבקר בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן.

עיירה קטנה ופרימיטיבית כאומן אינה מצדיקה ביקור של אישיות מכובדת כל כך אלא א"כ היא באמת חשובה ואסטרטגית עבוד המדינה, מסתמן, כי מה שלא הבינו ראשי העיר אומן במשך כל השנים, הבין ראש הממשלה היהודי שסימן את יעד ביקורו המרכזי בציונו של רבי נחמן מברסלב.

אומן – היעד הנכסף של יהודים מכל רחבי העולם! והעיר שבה כמות התיירים היא גדולה ואסטרטגית מאוד עבור המדינה – התיירים הרבים שמגיעים לאומן מכניסים כסף רב לקופת המיסים של המדינה, אוקראינה כידוע, נמצאת במצב כלכלי וביטחוני מאוד רגיש, התיירות הנכנסת היא חלק מגלגל ההצלה המשמעותי עבור המדינה הנמצאת במצב מלחמה. נקווה שראש העיר אומן יבין את המשמעות, ויפעל בגישה חיובית למען מאות אלפי התיירים היהודים המבקרים במשך השנה באומן.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.