חדשות אומן

שדה תעופה באומן – החלום שעומד להתגשם

שדה תעופה באומן – החלום שעומד להתגשם: בפרלמנט בקייב התקיימה ישיבת שרי הממשלה אשר דנה בקידום פרויקט הכשרת שדה התעופה בעיר אומן עבור התיירים היהודים הרבים הבאים להשתטח על קברו של רבי נחמן מברסלב – אנשי עסקים מארה”ב גילו עניין בפוטנציאל הכלכלי של העיר אומן ואישרו כי הם מוכנים להשקיע בפרויקט 130 מיליון יורו

חסיד ברסלב בשדה תעופה בדרכו לאומן | צילום אילוסטרציה: מאיר אדרי

אנשי עסקים מארה”ב מגלים עניין באומן:  בפרלמנט בקייב התקיימה ישיבת שרי הממשלה אשר דנה בקידום פרויקט הכשרת שדה התעופה בעיר אומן עבור התיירים היהודים הרבים הבאים להשתטח על קברו של רבי נחמן מברסלב, אנשי עסקים מארה”ב גילו עניין בפוטנציאל הכלכלי של העיר אומן ואישרו כי הם מוכנים להשקיע בפרויקט 130 מיליון יורו.

במשך השנים הועלו הצעות ודיונים בעניין הרחבת והכשרת שדה התעופה הצבאי בעיר אומן שלא פעיל מזה שנים, העלויות הגבוהות הדרושות עבור הכשרת שדה התעופה הרתיעו את המשקיעים הפרטיים שפרשו מהפרויקט היקר שלא קיבל עד כה אישור להעברת תקציבים בשיתוף מממשלת אוקראינה.

באתר ויסטי צ’רקסי (Вісті Черкащини) דווח כי לפני כשבוע התקיימה בפרלמנט בקייב ישיבת שרי ממשלה ובראשם סגן ראש הממשלה, בישיבה דנו על קידום פרוייקט הכשרת שדה התעופה הצבאי הישן באומן ומיזוגו לשדה תעופה אזרחי בינלאומי חדש שישרת את מאות אלפי הנוסעים לאומן הבאים להשתטח על קברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א.

על פי הנאמר בכתבה, שר הכלכלה האוקראיני חזר מסבב פגישות עם אנשי עסקים בניו יורק במטרה לגייס משקיעים פוטנציאלים לפרויקט, בתוכנית הממשלה הוצע להקים שדה תעופה חדש על שטח שדה התעופה הצבאי הלא פעיל זה שנים רבות וממוקם במרחק של כ 10 דקות נסיעה מאזור קברו של רבי נחמן, על פי התוכנית שדה התעופה ישמש למטרות אזרחיות וצבאיות כאחד.

המשקיעים שהתעניינו במיזם הודיעו כי הם מוכנים להשקיע בפרויקט סכום של 130 מיליון יורו. שר הכלכלה הבטיח למשקיעים שלפרויקט תהיה תמיכה מלאה של הממשלה, והבטיח כי ינתן  כל סיוע שיידרש בכדי שהפרויקט יצא לדרך.

שר הכלכלה האוקראיני אמר בישיבת הממשלה כי שדה התעופה באומן הוא דבר חשוב ונצרך. ראשית, משום שהעיר אומן נמצאת על אם הדרך במרכז אוקראינה, וכל נתיבי הטיסות הבינלאומיות חוצים את העיר. שנית, המקום מהווה מרכז תיירותי מושך שאליו באים אנשים מכל העולם.

במידה והתכנית תצא לפועל, זו תהיה בשורה גדולה לחסידי ברסלב ולמאות אלפי הנוסעים לאומן שנאלצים לנחות בשדה התעופה בקייב או באודסה ומשלמים עלויות יקרות עבור שירותי ההסעה בדרכים המשובשות עד לעיר אומן.

בשנים עברו חסידי ברסלב השתמשו בשדה התעופה הצבאי בעיר אומן, השימוש בשדה התעופה הופסק בשל התשתיות הישנות שאינן כשירות לנחיתת מטוסי נוסעים, מסלול ההמראה והנחיתה לא עברו שיפוץ במהלך השנים הרבות, והנחיתה בשדה כרוכה בסיכון חיי בני אדם.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.