שגריר ישראל לפני חודשיים: "ביטול חיוב אשרת הכניסה עם אוקראינה היא בעייתית"

אי שביעות רצונה של ישראל מהסכם ביטול הוויזות גרמה למשבר הגירוש הישראלים והאיומים על חידוש חיוב אשרות הכניסה לאוקראינה? שגריר ישראל בקייב טען לפני חודשיים כי: "ביטול חיוב אשרת הכניסה עם אוקראינה היא בעייתית"

שגריר ישראל החדש בקייב הרב יואל ליאון // צילום: באדיבות המצלם

אי שביעות רצונה של ישראל מהסכם ביטול הוויזות גרמה למשבר גירוש הישראלים והאיומים על חידוש חיוב אשרות הכניסה לאוקראינה?

בראיון לטלוויזיה אוקראינית שנערך לפני כחודשיים, טען שר החוץ של אוקראינה פאבל קלימקין, בפני בוחריו כי אין מדינה אחת בעולם שיש לה בעיות עם אוקראינה לאחר ביטול הוויזה והחיוב באשרת כניסה לאותה מדינה שיש להם עמה הסכמים, שבוע לאחר מכן שגריר ישראל בקייב טען בתגובה לתקשורת כי: "ביטול חיוב אשרת הכניסה עם אוקראינה היא בעייתית"

בראיון לתקשורת באוקראינה שנערך ב-23 לינואר טען שגריר ישראל בקייב הרב יואל ליאון כי: "מדי שנה מגיעים מאוקראינה לישראל 11 אלף עולים בלתי חוקיים. זהו 10% ממספר התיירים המבקרים בישראל. כלומר, 10% מהתיירים שמגיעים מאוקראינה לישראל הם מהגרים בלתי חוקיים".

נראה כי ישראל לא מרוצה מהסכם ביטול הוויזות בין אוקראינה וישראל שיצא לדרכו מאז שנת 2011, הנתונים המדאיגים של משטרת הגבולות בישראל מראים כי בין השנים 2011 ל 2017, 80 אלף אזרחי אוקראינה עבדו בישראל באופן בלתי חוקי. בסך הכל, מספר המהגרים הבלתי חוקיים מאוקראינה וגאורגיה מאז ביטול הוויזות עולה על מספר המהגרים הבלתי חוקיים מאפריקה (אתיופיה, סודאן ועוד…).

בשנת 2018, כל אזרח 20 של אוקראינה לא הורשה להיכנס לישראל, בסך הכל 4725 אזרחי אוקראינה נתפסו וגורשו חזרה למדינתם. מבין אלה שעדיין הצליחו להיכנס לישראל היו כ-1765 איש שביקשו מקלט מדיני בישראל, 1569 הכריזו כי הם מתכוונים להינשא לבחירת לבם בישראל ו-3647 תיירים פשוט נותרו בלתי חוקיים.

בראיון שהתקיים עם שגריר ישראל בתקשורת באוקראינה, הוצגו נתונים המראים את אי שביעת רצונם של ישראל מהסכם ביטול הוויזות, מאז שהוצגו הנתונים בכותרות התקשורת באוקראינה לפני כחודשיים, החל משבר גירוש הישראלים מאוקראינה, כמחאה ונקמה על סירוב כניסתם של אזרחי אוקראינה לישראל שהפכו בחודשים האחרונים תכופים יותר.

כזכור, שבוע שעבר אוקראינה איימה על ישראל להטיל מחדש את האשרות כניסה לאוקראינה בהמשך ההודעה מטעם דובר החוץ האוקראיני נאמר: "משרד החוץ של אוקראינה רואה את המצב הזה כשערורייתי ובלתי מתקבל על הדעת ולא ייתכן כי כל תייר אוקראיני שמבקש להיכנס למדינה כלשהיא, מתייחסים אליהם כמפרי חוקי ההגירה, בשל חוסר היכולת של המדינה להילחם בפועל בתעסוקה בלתי חוקית במדינות שלהם". כך על פי דובר משרד החוץ האוקראיני.

היחסים הנוקשים בין המדינות והקשיים במעברי הגבול בשדות התעופה של ישראל ואוקראינה, נמצאים בימים האחרונים בדיונים והתייעצויות דיפלומטיות בין שני המדינות המנסים להביא לסיום המשבר.

תגובות

חייבים לבטל את הויזות אם אוקראינה הם מצפים אותנו המהגרים בלתי חוקיים. יותר נזק מתועלת!!!

2

הגיע הזמן להעלות את עצמות רבנו לארץ ביחד עם כל הצדיקים הקבורים שם ולהפסיק לדרוך על הארץ הארורה הזאת

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ז אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.