שבת התאחדות של קהילת קודש ברסלב ברכפלד – מודיעין עילית בעיר נתיבות

רשמים מהשבת של הרב'ה שבת וירא בעיה"ק נתיבות סמוך ונראה לציונו של הבאבא סאלי זיע"א ע"י אנשי שלומינו דחסידי ברסלב מהעיר ברכפלד – מודיעין עילית • צפו

 

רשמים מהשבת של הרב'ה שבת וירא בעיה"ק נתיבות סמוך ונראה לציונו של הבאבא סאלי זיע"א ע"י קהילת קודש ברסלב בברכפלד.

זה כבר הפך למסורת, מידי שנה יוצאים האברכים בהשתתפות מנהלי המוסדות החשובים לשבת מרוממת באחדות נפלאה בהתרוממות ובמוחין דגדלות, זו היתה שבת מושלמת מכל הבחינות הן בצד הרוחני והן בצד הגשמי.

ערב שב"ק התאספו כולם בציונו הקדוש של הבבא סאלי ר' ישראל אבוחצירא זיע"א, בתפילה על הכלל ועל הפרט וכך לאחר התארגנות קלה בחדרים המטופחים נעמדו כולם לתפילת מנחה וקבלת שבת מרוממת כראוי לאנשי הצדיק, כאשר בין קבלת שבת למעריב דיבר הרה"ח ר' דוד גבירצמן שליט"א בגודל האחדות והסביר מדוע קוראים לשבת הזאת "השבת של הרבה" ולאחמ"כ המשיכו בתפילת ערבית מרוממת.

סעודת שבת התקיימה סביב שולחנות ערוכים עם זמירות שב"ק בצוותא בנעימה בשירה ובזמרה באהבה ואחווה ושלום ורעות. ובתוך הסעודה דיבר והרחיב מנהל המוסדות  ר' נחמיה חשין אשר דיבר בגודל מעלת האחדות אשר נבנתה בקהילת אנ"ש דברכפלד. בשלב זה הזמין ר' נחמיה כמה עשרות אברכים שכל אחד יחלוק עם כולם את רגשותיו וכן עם מה הוא רוצה לצאת מהשבת וכל אחד בתורו הרחיב על מעלת האחדות. לאחמ"כ דיבר המשפיע פה מפיק מרגליות ר' דוד גבירצמן שליט"א אשר האריך בענין נחמן ונתן צוחקים מכל העולם. לאחר הסעודה שהסתיימה בסביבות 12 בלילה התיישבו כולם סביב שולחנות ערוכים במיני מתיקה לשבת אחים גם יחד עם ניגוני כיסופים, כאשר המפקח המסור ר' נחמן קעניג הרחיב על העניין של מעלת השיעורים הקבועים שזו שמירה גדולה על האדם. לסיום התקיים שו"ת מיוחד בעניני רבינו בהשתתפות המשפיעים החשובים ר' אהרן חשין שליט"א  ור' דוד גבירצמן שליט"א  שנמשך עד 2 לפנות בוקר.

תפילת שחרית בכח ובהתלהבות כמנהג אנ"ש בזמן ק"ש הראשון  ומייד אח"כ סעודת צפרא דשבתא. בתוך הסעודה נמסר שיעור אש להבה מהרב החשוב פה מפיק מרגליות ר' אהרן חשין שהפליג במעלת האחדות ובקיום עצותיו של רבינו הקדוש ובפרט בעניין ההתבודדות ושרבינו בוודאי יגמור. ותיבל זאת בפרשת השבוע 'והוא יושב פתח האהל כחום היום' שאנשים מצפים לראות מייד את כל מה שרבינו הבטיח, אך לפעמים צריך לשבת בפתח האהל ולהמתין בחום היום… ורבינו בוודאי יגמור ויקיים עם כל אחד מאנשיו כל מה שהבטיח. וסיפר מעשה נורא שהיה עד לכך שמי שמקיים את דברי רבינו בפשיטות לבסוף בוודאי זוכה ויהיה איש כשר באמת. לאחר מכן חלקם הלכו ללימודם וחלקם למנוחת הצהריים וחלקם לערוך את סעודת רעוא דרעווין.

תפילת מנחה וסעודה שלישית נערכו ברוב פאר והדר עם זמירות שב"ק בצוותא ושוב נשמעו דברי חיים מאת המשפיע ר' דוד גבירצמן שהאריך על הייחודיות שיש ברבינו ובספריו וכמה צריך לעסוק בהם ולהבין שרבינו זה לא רק כל מיני סלוגנים אלא כל דיבור זה דבר שלם.

אחד המשתתפים מספר ל'אומן שלום' "מה אומר לכם.. כזו שבת עדיין לא ראינו. כזו אחדות כזו שמחה, ממש אש באוויר! כולם הרגישו ושאלו איך לוקחים את כל זה הביתה ואיך ממשיכים את זה לששת ימי החול?, החלטנו יחד על פתיחת שיעור חדש של חומש רש"י בליל שישי בצוותא. לבד מכל הפעילויות הקבועות שיש ברוך ה' בכולל הגזלנים הידוע כל ערב וכן החבורות והשיעורים הקבועים, פתיחה של משהו חדש שנוכל להמשיך איתו את הרשמים הגדולים שהיה כאן. מי שהיה ראה מי שלא היה, לא יבין. מי יתן שנזכה עוד ועוד לכאלה שבתות מתוך רוב שמחה ואחדות נפלאה ואזי נזכה להבטחת רבינו רק תחזיקו עצמכם ביחד אזי תיהיו אנשים כשרים באמת אמן ואמן אשרינו אשרינו!!!".

 

תגובות

יפה מאוד אני חושב שכל ברסלב צריכים ללמוד מהם בכל התקופה הסוערת רגעים של שפיות ..................

7

מדהים! מצטרף לתגובה הקודמת כל מילה בסלע טוב לראות שהעניין של רבינו ממשיך למרות המצב... "רק תחזיקו עצמכם יחד"... תמשיכו לסקר את הפנים היפות של ברסלב

6

אני מקנא בכם תושבי ברכפלד שיש לכם אחדות שכזאת על אף כל הטלטלות הקשות שעוברות על ברסלב בכלל וגם על הקהילה שלכם עלו והצליחו ואל תכנעו לשוליים שרוצים להרוס אתכם

5

מרגש

4

יפה לראות שכותב הכתבה גם כותב את התגובות לכתבה

3

על כל דבר טוב יש מניעות, והחוכמה להפוך את זה לנעימות. אין כמו נועם השבת של אנ"ש כשמאוחדים. חזקו ואמצו.

2

חזקו ואמצו ישר כך.

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.