שבת היסטורית ומרוממת בקהילת אנ"ש דחסידי ברסלב ברכפלד במודיעין עילית

קהילת קודש ברסלב בעיר מודיעין עילית זכתה לארח השבת – פרשת תצווה, בהיכל הקלויז הקדוש את גדולי חשובי זקני אנ"ש ממעתיקי השמועה בדורנו, הדולים ומשקים מתורת רבינו הקדוש

שבת מרוממת בקהילת ברסלב במודיעין עילית // צילום: באדיבות המצלם

שבת היסטורית ומרוממת בק"ק ברסלב ברכפלד מודיעין עילית

קהילת קודש ברסלב בעיר מודיעין עילית זכתה לארח השבת – פרשת תצווה, בהיכל הקלויז הקדוש את גדולי חשובי זקני אנ"ש ממעתיקי השמועה בדורנו, הדולים ומשקים מתורת רבינו הקדוש הנחל נובע מקור חכמה לעדרים מזה עשרות בשנים הלוא הם הרה"ח רבי משה קרמר שליט"א והרה"ח רבי נתן ליברמנש שליט"א לרגל שמחת נישואי צאצאיהם בשעטומ"צ.

כבר בערב שבת קודש, הורגשה תכונה מיוחדת בבניין הקלויז כאשר מאות אברכים מבני הקהילה כשאליהם מצטרפים האורחים הרבים שהגיעו מחוץ לעיר לכבוד המאורע, נהרו לתפילת המנחה וקבלת שבת בהיכל הקלויז, וכבר לפני תחילת התפילה היה הקלויז מלא וגדוש מפה לפה, ברוב עם הדרת מלך.  אמת מה נהדר היה לראות את זקני אנ"ש הגה"ח רבי משה קרמר שליט"א והגה"ח רבי נתן ליברמנש שליט"א נכנסים לתפילה כשהם מלווים על ידי מנהלי המוסדות.

התרגשות מיוחדת חלפה בקהל, עת ראו הגה"ח רבי נתן ליברמנש שליט"א אשר על אף חולשתו הרבה שכמעט ואינו מופיע בציבור, הטריח את עצמו במאמץ עילאי, והגיע במיוחד לשבת קודש לעירינו – במודיעין עילית, כדי להשתתף בשמחה ולחזק את בני הקהילה והעומדים בראשה הנושאים בעול הציבור ולהרעיף עליהם טללי תחיה.

ואכן, תפילת קבלת שבת בצוותא עם זקני אנ"ש עברה בהתרוממות הרוח, כאשר לפני התיבה עובר הרה"ח רבי אברהם שמעון בורשטיין שליט"א, לאחר התפילה, הציבור עבר יחד עם ילדי החמד של התלמוד תורה הנקרא על שם הצדיק, לאמירת גוט שבת וברכת שלום עליכם אצל זקני העדה שליט"א אשר קיבלום בחמימות רבה והרעיפו עליהם ברכות לרוב.

סעודות השבת התקיימו לרגל השמחה באולם המפואר שעל ידי המוסדות הקדושים, בשבת בבוקר התאספו אנ"ש לתפילת שחרית ברוב עם, כשלפני התפילה ניגש הרה"ח רבי יהודה קיפניס שליט"א. מיד לאחר התפילה הציבור הגדול הוזמן לקידושא רבה לרגל שמחת השבע ברכות ולשמחת הולדת הבת לידידינו הר"ר ראובן יוסף בן חנה בולטין שליט"א לרפו"ש בקרוב.

במהלך הקידוש הביע מעט מרחשי ליבו ההומה מנהל המוסדות הרה"ח נחמיה חשין שליט"א את ההתרגשות העצומה שלו ושל כלל אנ"ש בעיר מודיעין עילית, על הזכות העצומה שנפלה בחלקינו לראות את את זקני אנ"ש שליט"א, שובתים בשבת קודש בעיר, ומשתתפים בכל תפילות השבת בקלויז הקדוש, על החיזוק הגדול שזה מביא למקום, כמו כן, איחל מזל טוב בשם כל הקהילה לאברך החשוב ר' ראובן יוסף בולטין, לרגל הולדת בתו, וכן איחל מזל טוב לחתן ר' גדליה קיפניס הי"ו בן ידידינו החשוב חבר קהילתינו, הר"ר אהרן חיים קיפניס שליט"א, מתלמידי מוסדותינו הקדושים.

בסיום דבריו, כיבד את הרה"ח רבי משה קרמר שליט"א לשאת את משא הקודש בספר הקדוש סיפורי מעשיות כמנהג אנ"ש, כשהמסובים זוכים במשך שעה ארוכה לשמוע דברי אלוקים חיים עצות חיזוקים והדרכה מעשית מהמעיינות העמוקים של הנחל נובע מקור חכמה זיע"א.

עם סיום דבריו הנלהבים אשר השרתה התלהבות ורוממות הרוח על הקהל הקדוש נעמד הציבור כאיש אחד בלב אחד באחדות נפלאה, לריקוד משותף לכבוד השמחה, כאשר הרה"ח רבי נתן ליברמנש שליט"א מצטרף למעגל הרוקדים, ומרוב התרגשות מגודל המעמד השליך הצידה את מקל ההליכה והחל לרקוד בהתלהבות עצומה יחד עם הגה"ח רבי משה שליט"א אשרי עין ראתה ובבחינת מוסיף והולך.

רגעי השיא של השבת נרשם בעת רעווא דרעווין, עת התאספו כלל אנ"ש מכל שכונות העיר בצוותא חדא לסעודה שלישית, מבוגרים לצד אברכים כמו גם בחורי אנ"ש לצד מאות ילדי החמד של הקהילה, וחברו יחד למקהלה אדירה, בשירה מרוממת של זמירות שבת קודש, בסיום הזמירות נעמד הרה"ח רבי נתן ליברמנש שליט"א במשך שעה ארוכה במסירות נפש על רגליו, ומסר שיעור בספר ליקוטי מוהר"ן, דיבורים המשיבים נפש, ומעוררים את הלבבות על פי הדרך המסורה לנו מדור מדור מרבינו זיע"א.

עם סיום השבת, הודו הרבנים הרה"ח שליט"א על השבת המרוממת והאכסניה הנפלאה שהם זכו לה במהלך השבת, וכן חיזקו ואימצו את ידי מנהלי המוסדות הרה"ח נחמיה חשין שליט"א והרה"ח צבי פסח פרנק שליט"א בעבודתם הקדושה. כמו כן, הביעו את התפעלותם מקהילה קדושה זו על מגוון מוסדותיה הרבים, ובפרט על בניין הקלויז הקדוש אשר קול התפילה והתורה נשמעים בה יומם ולילה.

בסיפוק רב, מציינים בני הקהילה הקדושה את השבת ההיסטורית הזאת אשר בוודאי תותיר את רישומה וחותמה אצל כל אחד מבני הקהילה להתחזק ביתר שאת בדרכי רבינו הקדוש, בדרך המסורה  לנו מזקני אנ"ש מדור דור, ובפרט אצל צעירי הצאן אשר זכו לראות את המראות הנשגבים האלו.

 

 

 

תגובות

אני בהלם ? זה אמיתי ? כמה שידוע הרי פתחו ביה"כ חדש שם והנה לפנינו גדולי אנ"ש מתפללים בקלויז זה ממש מדהים כנראה שגדולי אנ"ש בעד השלום בוא נקווה שהשלום הזה ישפיע על כל הארץ ויחזור האווירה הנעימה שהיתה עד לפני כמה שנים אמן ואמן

2

זה פשוט נראה שבכל העסק הזה של המחלוקת יש כמה עסקנים שעושים סיבוב על הרבנים כי הרי הרבנים הורו להם שאסור להתפלל בקלויז בברכפלד והם בעצמם מתפללים שם וזה גורם לסימן שאלה גדול??????????????

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.