ר’ יוסף קרדונר בלהיט חדש: ‘חושב מחשבות לבל ידח ממנו נידח’

‘חושב מחשבות לבל ידח ממנו נידח’ • ר’ יוסף קרדונר בליווי הילד הסולן יענקי אנשין בלהיט מרגש ועוצמתי המחדיר אמונה חדה ותקווה איתנה בלבבות על בסיס אחד מעיקריו של רבי נחמן מברסלב

הרב המנגן ר' יוסף קרדונר | צילום: שטורעם

עם גל האסונות הפוקדים את עם ישראל, והסכנות הרוחניות והגשמיות המרחפות על כולנו יום יום ושעה שעה, החליט ר’ יוסף קרדונר ליצוק אמונה חדה ותקווה איתנה בלבבות, על בסיס אחד מעיקרי תורת רבי נחמן מברסלב.

בשיחה עם ‘אומן שלום’ מסבירים ארבעת היוצרים שעומדים מאחורי השיר החדש, עיקר העיקרים של תורת רבי נחמן הוא “אחוז עצמך ואל תיפול ברוחך, ויהי מה’ “. גם אם אדם מישראל עבר על כל התורה כולה 800 פעם, אומר רבינו, הוא עדיין רצוי ואהוב מאד אצל השי”ת המחכה לו שישוב אליו בכל עת.

כל אחד שהכיר ממרחקים את נתיבי הרועה הנאמן, הולך ומכיר באימרה אשר חוזרת על עצמה אלפי ורבבות פעמים בספר ‘ליקוטי תפילות’ של התלמיד הגדול והבוהק כירח במילואו, רבי נתן זיע”א: “רבונו של עולם, אתה חושב מחשבות לבל ידח ממנו נידח, על-כן יגיעו רחמיך גם עלי, ותעזרני לשוב בתשובה שלמה לפניך”.

לפתע מתגלה שהשי”ת חושב מחשבות בכל רגע. איך, מתי ובאיזו דרך יצא האדם לדרך חדשה מלאת תקווה, לאט לאט הולך ומתבהר שכל החיים, גם החלקים החשוכים והמבהילים שבהם, היו ניגון פלאי שהתנגן על ידי הקב”ה בעצמו על ידי צדיקיו האמיתיים. ניגון שכולו מחשבה של אב רחום, שחושב להקל מהצער והייסורים, גם אם העיניים הבשריות לא מצליחות לזהות את הדאגה האבהית המוסתרת.

“כל זה יגלה ויספר משיח צדקנו לכל אחד ואחד, כעדות רבינו הקדוש. ואז יתנגן שיר געגועים מאוצרות רבינו, שברוב מתיקותו יתדבק כל העולם ברצון להיכלל ברחמים האינסופיים של האור האין-סוף ברוך הוא, “וגם העשבים והצמחים יכלו מרוב תענוג”.

באולפנו הביתי של ר’ יוסף התבשל הלהיט במשך תקופה ארוכה, ולווה בהתייעצויות רבות. הילד הסולן יענקי אנשין הצטרף להעניק גם הוא את כל לבבו בשיר המיוחד. על חלילי הצאן – המתנגנים בשיר כמקהלת רועים – הופקד ר’ יואל גרומן, ועל הקלידים והמיקס ג’ף הורביץ.

לפניכם השיר שהולך ומתנגן בעיתות הללו שלפני הגאולה הקרובה, ניצוצות מתורת השיר שיתער לעתיד. אז יתגלה לנגד עיננו בבהירות שהשי”ת חושב מחשבות לבל ידח ממנו נידח. ואם הוא, בורא כל העולמות, הכוכבים והמזלות, הוא אשר לומד עם הצדיקים בהיכלות פמליה של מעלה, הוא בכבודו ובעצמו “משפילי לראות בשמים ובארץ”, עד לכדי הפרט הכי נזנח, כי אצלו כל יהודי הוא בן יחיד ממש, ו”יש לה’ די לכל בריה”, לתת לכל אדם בעולם די מחסורו וסיפוקו הרוחני והגשמי כבן יחיד למלך ממש. וכשהוא ית’ חושב מחשבות, רק טוב גמור ייצא מזה. אני ה’ מוציאך ממצרים, אני ולא מלאך, אני ולא שליח. עד אשר כולם מראים באצבעם, זה ה’ קיווינו לו!

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט' אייר ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.