רשמים עזים מהכינוס המרכזי של ארגון "הקבצו" שהתקיים בעיר בית שמש

ביום שלישי התקבצו אברכים רבים לכינוס מרכזי מטעם ארגון 'הקבצו' המהווה בית רוחני לבני תורה מקורבים – אל אולם ברסלב שבשכונת קנה בושם שבבית שמש כשהנושא העומד לבירור כעת הוא: קירוב

בכינוס // צילום: באדיבות המצלם

כל מי שנכח שם, הרגיש את זה במוחש: אש. אש בוערת. אישו של רביה"ק.

עשרות רבות של אברכי משי שהתקבצו לכינוס המיוחד, יודעים לומר פה אחד שלכזאת לא ציפו. כינוס איכותי שכזה עם תוכן רב ואמיתי שכזה – אינם זוכרים כבר זמן רב, אם בכלל.

ביום שלישי האחרון, איסרו חג של שמחת תורה, התקבצו אברכים רבים – בני תורה מקורבים עם חסידים ותיקים – לכינוס מרכזי מטעם ארגון 'הקבצו' [שעל ידי ארגון 'נעשה ונשמע'], המהווה בית רוחני לבני תורה מקורבים – אל אולם ברסלב שבשכונת קנה בושם שבבית שמש, כשהנושא העומד לבירור כעת הוא: קירוב.

לשם כך הובאו למעמד רבנים חשובים ומשפיעים שידם רב להם בקירוב רחוקים וקרובים, ה"ה: הר"ר רפאל כץ, יו"ר ארגון הבית היהודי במזרח הרחוק, הר"ר דן לוינזון, מחבר סדרת 'פאר הליקוטים' לליקו"מ בעיון ומראשי ארגון 'נהר דעה' לקירוב הציבור הד"ל, הר"ר דוד גבירצמן, יו"ר ארגון 'כיסופים' ומגדולי "מקרבי הקרובים" בדורינו והר"ר דן טיומקין, מגדולי המחנכים המתמחים בטיפול בנוער נושר.

דברי פתיחה חמים נשמעו מפי הרה"ח ר' ישראל מאיר גלינסקי יו"ר הארגון הפועל ללא לאות לקירוב בני התורה, בדבריו הרחיב על המצב הקשה של עקבתא דמשיחא מחד, ועל התקווה הגדולה מאידך על ידי האור של רבינו.

לאחריו נשא את המשא המרכזי הר"ר רפאל כץ, יו"ר ארגון הבית היהודי במזרח הרחוק, כשהוא מרחיב בדבריו לבאר את דרכי הקירוב הקונבנציונלים והמקובלים שעל ידי ארגוני הקירוב הרבים, והטעויות הכרוכות בכך, ולעומת זאת באר את דרכי הקירוב על פי משנת רבינו, שמוכי את עצמו במאת האחוזים.

ב'סיפור התקרבות' מיוחד במינו שיתף את הציבור הרה"ח ר' ישראל מאיר סמיילו הי"ו, כשהוא ממחיש את תלאות דרכו, מהמצוינים של ישיבת מיר המעטירה, אל חבורת מאירת עיניים הברסלבאית, כאשר מנוע החיפוש מאיץ את דרכו בכל שלב.

שיאו של המעמד היה כאשר התכנסו לפאנל מיוחד ארבעת המשפיעים האמורים העוסקים בקירוב רחוקים וקרובים, וענו בגילוי לב על שאלות אקטואליות רבות שהועלו לפתחיהן.

בין השאר, התייחסו לשאלות כמו: האם קירוב שייך לכולם, מניין יודעים כיצד לפעול ומה עם 'קשוט עצמך תחילה'. על קירוב ליהדות וקירוב לברסלב וכו'. כמו"כ תורה נ"ט נידונה בהרחבה, וכמובן תורה רפ"ב והדרכים היוצאים ממנה – עלו ונידונו שוב ושוב.

להלן ציטוטים קצרים מדבריהם:

הר"ר רפאל כץ: אנו נמצאים בזירת פיגוע, ולא שייך בכלל לחשוב ולדון אם מוטל עלי להציל. בפרט כשיודעים מרפואות כאלו שעוזרים במאה אחוז.

הר"ר דן לוינזון: כמו בכל נושא – עלינו להשליך את מה שחשבנו עד היום, ולקבל את דברי רבינו, שהזהיר בצורה ברורה שעל כל אחד לעסוק בקירוב נפשות.

הר"ר דוד גבירצמן: 'קירוב' הוא חלק בסיסי בכל המערכת של עבודת ה', ולא עומד כמשהו נפרד שמתאים רק לאנשים מיוחדים.

הר"ר דן טיומקין: קירוב זה לא רק להפוך אותו ל'בעל תשובה' אלא בעיקר לבנות אצלו את כל הבסיס הפנימי, וזה אפשרי רק על ידי דרכו של רבינו, ובעיקר על ידי 'אזמרה'.

המעמד נחתם בתחושת סיפוק עמוקה, כשהמשתתפים כולם נשארים עם טעם של 'עוד' ומצפים בכליון עיניים לכינוס הבא.

 

תגובות

גם אני הייתי שם. היה מצמרר! איזה יופי לראות שלא אלמן ישראל. תעשו כאלו כינוסים כל יום!

16

אני לא מאמין.......... האולם הזה נמצא במרכז ה'כסבה' של בית שמש, 2 בניינים ליד ביתו של יט"ח. כל הכבוד לגלינסקי על הכניסה לגוב האריות. אני מצדיע לו!

15

השקיעו שם, אה? ידעו את מי להביא (גם הקוגל מריח לי עד פה...!) מתי הפעם הבאה????

14

פתגם סיני עתיק אומר: הכלבים נובחים והשיירה עוברת. יום אחד עוד יתפעלו על 'היקבצו' על שלא נבהלו מרעשי רקע, אז, בשנת תשע"ט...................

13

אני נכנסתי בטעות, ונתקעתי שם עד הסוף! הרב גבריצמן הזה גלגל שם את כולם כשהוא ממחיש את הסיטואציות השונות של קירוב רחוקים מהפחות פופולאריים... גם רפאל כץ הזה תותח, מי הוא? הוא לא מוכר לנו משום מה... ברסלב'ר אמיתי

12

בקשה לרב ישראל מאיר גלינסקי: בפעם הבאה שעושים כנס בירור, תעשו את זה בנושא של"ללכת עם תורות" זה נושא מבוקש אצל כל הקהלים בברסלב, ויש בזה מבוכות רבות. רק דבר אחד חשוב: אל תחכה עם זה הרבה זמן..............

11

כאחד שנכנס לשם לחצי שעה - אני חייב לומר שהייתי בהלם שיש כאלו כינוסים איכותים בימינו אנו. תודה למארגנים - חזקו ואימצו!! פעם הבאה אגיע מההתחלה בע"ה

10

מישהו יודע איך משיגים חוברות של היקבצו?

9

מי זה 'חבורת מאירת עיניים הברסלבאית'?! (מופיע בסיפור התקרבות)

8

אני הייתי אחד מאלו שעזר לרי"מ גלינסקי לארגן את הצד הטכני של הכינוס, התיישבתי שם כי 'למה לא', אבל מהר מאוד הבנתי שכאן זה משהו איכותי מסור שלא מוכר לי. בעיקר הפאנל. היו שם שאלות איכותיות מאוד, ותשובות איכותיות עוד יותר. וגם עמוקות מאוד. מאוד נהניתי. אגב, פעם ראשונה שאני רואה כתבה על אירוע ששיקף במדוייק את מה שהיה שם. מה שמעניין, שהפאנל המרתק נגדע באיבו (לאחר כמעט שעתיים!) בגלל האוטובוס האחרון לירושלים שיצא אז, שהירושלמים לא יתקעו... אחרת זה היה נמשך עד הבוקר. באמת יש צד לעשות שוב את אותו כנס - חלק ב'. ימים יגידו.

7

זה נראה שרוב התגובות ערך אותו בן אדם.....

6

לשואל - חבורת מאירת עיניים זה של הרב קיוואק . סמיילו תלמיד שלו

5

אשרינו אין כמו עם ישראל

4

להצטרפות לרשימת התפוצה של 'הקבצו' שלחו מייל ל:ale148148@gmail.com לקבלת הגליון השבועי של 'המקורבים' שלחו מייל ל: ‫E0773140331@gmail.com‬

3

לכל אלו שמאשררים או מתנגדים בהינף "יד" - למה אתם מתחבאים?! בואו ותאמרו את דבריכם ברמה!

2

מישהו יודע האם יש הקלטות / קו מידע שהעלה את השיעורים ?

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.