חדשות אומן

רחוב בילינסקי הסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן הוחלף לשם אחר

רחוב בילינסקי הסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן הוחלף לשם אחר, מעתה רחוב ‘בילינסקי’ יקרא על שמו של סופר אוקראיני בשם ‘גריגורי קוסינקי’ – קראו על תרגיל ההסחה שעשתה עיריית אומן לחסידי ברסלב

רחוב בילינסקי באומן | צילום: גוגל מפות

לפני כחודשיים חוקק חוק חדש באוקראינה המחייב שינוי רחובות הנקראים על שמם של סופרים ואנשי רוח קומוניסטים בתחומי אוקראינה, החוק אוסר את הצגתם של סמלים וסממנים קומוניסטיים, ברחובות, בסמטאות, בכיכרות, בשדרות, ובפארקים בכל רחבי אוקראינה.

השינוי החדש והחלפת שמות הרחובות בעיריית אומן, הוטל על ראש העיר אומן. ראש העיר פרסם באתר הרשמי של העירייה ובתקשורת המקומית את הידיעה על החוק החדש, באתר הוצגו סקרים ושאלונים לתושבי העיר הגויים בכדי שיוכלו להמליץ על

שמות חדשים שיינתנו לרחובות שיוחלפו

באתר הרשמי של עיריית אומן, אין איזכור על רחוב בילינסקי | צילום: אתר העירייה

אתר ‘אומן שלום’ עקב אחר הידיעה ומצא כי ברשימת הרחובות המופיעה בפרסום של עיריית אומן, לא מופיעים הרחובות הסמוכים לקברו של רבי נחמן מברסלב. השבוע, לאחר שראש העיר חתם ואישר את השמות החלופיים, השמות החדשים התפרסמו בפני הציבור, בין הרחובות שיוחלפו נמצא גם הרחוב בילינסקי העובר בסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב. מעתה, השם יוחלף והרחוב יקרא על שמו של סופר אוקראיני בשם ‘גריגורי קוסינקי’.

מן הראוי היה שראש העיר אומן יוקיר את חסידי ברסלב וכמחווה ייתן להם את האפשרות לבחור שם מתאים לרחוב היסטורי זה, המושך אליו המוני יהודים ותיירים מכל העולם המכניסים כסף רב לקופת המדינה והעירייה.

חסידי ברסלב הבאים לאומן בהמוניהם, מכניסים כסף רב לקופת העיר ומספקים תעסוקה רבה לתושבי העיר (הענייה באוקראינה) במשך כל ימות השנה. בראש השנה בלבד, הכנסות המיסים לקופת העיר מסתכמים בכמליון דולר. מכסף זה, העירייה משפצת כבישים ובונה פארקים חדשים לרווחת התושבים הגויים המקומיים. (לאחרונה הוקמה אנדרטה לזכרו של איון האיוםסמוך לרחוב ‘שלום עליכם’ – האנדרטה המאיימת הוקמה במימון העירייה).

הרחובות הסמוכים לקברו של רבי נחמן מברסלב לא נהנים מהכנסות אלה: הכבישים ישנים, הרחובות חשוכים, את השלג הנערם על הכבישים בימות החורף מממנים ומנקים חסידי ברסלב בעצמם, למרות שזהו מתפקידה של העירייה, כמקובל בכל מדינה מתוקנת בעולם ובוודאי במדינה שמכבדת את התיירים המבקרים בה.

חשוב לציין, כי 80% מהדירות באזור קברו של רבי נחמן מברסלב באומן, נרכשו מהגויים המקומיים ונמצאים כיום בבעלות יהודית.

התרגיל המסריח של הגורמים האינטרסנטים נעשה, בכדי למנוע מחסידי ברסלב להציג שם חילופי משלהם לרחוב בילינסקי. התערבותם של אותם גורמים שהקימו את האנדרטה האיומה לזכרו של איוון האיום נעשה במכוון. בעבר זו היתה האנדרטה שהוקמה בכדי להתסיס נגד היהודים, היום זה הרחוב. אם לא נפעל – בעתיד לא נדע לאן פניהם מועדות. חשוב להראות התערבות בכדי שלא יתקדמו למקומות נוספים שיופנו נגד היהודים. נכון להיום, השמות החדשים רשומים על הנייר, העירייה מתכננת בקרוב להתקין על הבניינים שלטים חדשים עם השמות החדשים. בהמשך, הרחובות החדשים יוכנסו רשמית למפות המדינה.

אנו מפנים בקשה מיוחדת לעסקנים שיש להם קשרים עם הגורמים הרלוונטיים או עם הפרלמנט בקייב, נסו לפעול בעניין, פן יהיה מאוחר!

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.