רגע לפני כניסת השבת שוחררו מעוכבי הכניסה לאוקראינה מיום שישי בבוקר

בלחץ של עסקנים מישראל ואוקראינה רגע לפני כניסת השבת שוחררו מעוכבי הכניסה לאוקראינה מיום שישי בבוקר. הקבוצה הספיקו להגיע דקות לפני כניסת השבת לבית הכנסת הגדול בקייב שם שוכנו במלון 'פדול אין' שליד הקהילה היהודית

הקבוצה בבית הכנסת פדול // צילום: באדיבות הלל כהן

בלחץ של עסקנים מישראל ואוקראינה רגע לפני כניסת השבת שוחררו מעוכבי הכניסה לאוקראינה מיום שישי בבוקר. הקבוצה הספיקו להגיע דקות לפני כניסת השבת לבית הכנסת הגדול בשכונת פדול בקייב שם שוכנו במלון 'פדול אין' שליד הקהילה היהודית.

בעקבות מה שהסתמן כנקמה של הרשויות באוקראינה כנגד התנהלות רשות ההגירה הישראלית בנתב״ג כנגד תיירים אוקראיינים המבקשים לבקר בישראל, עוכבו בערב שבת כ-40 נוסעים שהגיעו מישראל, 12 מהם הושארו בשדה התעופה בקייב לקראת החזרתם לישראל.

ח״כ יואל רזבוזוב שקיבל פניות ממשפחותיהם של המעוכבים, נחלץ לעזרתם והביא לשחרורם משדה התעופה. בעקבות פנייתו של ח״כ רזבוזוב אל חבר הקונגרס האוקראיני גיאורגי לנגוויסקי 'יו"ר אגודת ידידות פרלמנטרית ישראל אוקראינה, שוחררו הישראלים ממתחם שדה התעופה, זאת לאחר שהסכים להפקיד ערבות אישית עליהם.

כאמור, רגע לפני כניסת השבת שוחררו מעוכבי הכניסה לאוקראינה מיום שישי בבוקר. הקבוצה הספיקו להגיע דקות לפני כניסת השבת לבית הכנסת הגדול בשכונת פדול בקייב שם שוכנו במלון 'פדול אין' שליד הקהילה היהודית

במקביל דווח ב Ynet- כי 140 אזרחי אוקראינה שביקשו להיכנס לישראל עוכבו אתמול (שישי) במשך שעות בנתב"ג. זאת, לאחר שבימים האחרונים עוכבו עשרות ישראלים בנמל התעופה בוריספול באוקראינה, שממוקם כשישה ק"מ מהבירה קייב, וחלקם אף גורשו חזרה ארצה.

אחד המעוכבים שבאו מאוקראינה, תייר בשם טאראס, סיפר ל-ynet כי "כל נוסעי המטוס נשלחו לריאיון מיוחד, והחרימו מכולם את הדרכונים". הוא הוסיף: "בריאיון הם תחקרו על מטרת הביקור, קרובי משפחה בישראל, מקום עבודה באוקראינה, לקחו טביעות אצבעות ועוד. לאחר הריאיון אמרו לנו להמתין, כשאנחנו בלי דרכונים ובלי מזוודות. הובילו אותנו, קבוצה של כ-30 איש, במסדרונות אטומים למרתף כלשהו בלי קליטה – ואמרו שיחזיקו אותנו כאן כמה שיצטרכו. לא הסבירו לנו את הסיבות".

טאראס סיפר עוד כי "לשירותים הובילו בקבוצות של חמישה אנשים עם ליווי. לא נתנו לנו לאכול, הביאו רק מים וכוסות פלסטיק. אחד הנוסעים התעצבן ורצה לצאת לשירותים באופן עצמאי, אז דחפו אותו. אמרו לו 'אתה בשטח ישראל, תיזהר כי יהיה הרבה יותר גרוע'". הוא הוסיף כי החזיקו אותם בנתב"ג כשבע שעות ללא שום הסברים, וציין: "בשגרירות האוקראינית אמרו לנו שזאת התגובה של ישראל על עיכוב הישראלים בבוריספול".

לדבריו, "אחרי שבע שעות החלו לשחרר אנשים, אבל כבר נכנסה שבת ולא הייתה אפשרות לנסוע עם תחבורה ציבורית. אני למשל צריך לנסוע 170 קילומטרים לעין בוקק. רבים גם הפסידו טיסות המשך". טאראס הוסיף כי נאלץ לשלם 850 שקלים עבור מונית משום שהשבת כבר נכנסה. מרשות האוכלוסין וההגירה טרם התקבלה תגובה לטענות.

תגובות

רשעות ואכזריות והתעללות

2

והכל כמו הכל אני רואה את זה שזה מתחיל באוזלת יד של המדינה מול חבר העמים ללא שום ברירות וללא שום התנהגות נורמטיבית כשעושים דברים דומים ובהרבה לאזרחי אוקראיינה, ואלו התוצאות הברורות כל כך, זה פשוט אוזלת יד של המדינה שמפקירה כמו תמיד את אזרחיה לקרבנות פלסטיק לטובת אגו...

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ז אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.