"רבי נחמן מברסלב נחשב לאחת הדמויות הכי אהודות שיש" – הרב רונן חזיזה

"כיום בציבור הדתי והחילוני בארץ, רבי נחמן נחשב לאחת הדמויות הכי אהודות שיש, מספיק שאני מזכיר את השם רבי נחמן מברסלב וכלולם מתחילים למחוק כפים כאילו זה מישהו מפורסם וענק שנכנס לאולם"

הרב רונן חזיזה שליט"א // צילום: באדיבות המצלם

חמש דקות – חיים שלמים

הוא המציא יצר והקים את הפרויקט האדיר "חמש דקות לימוד תורה ביום" החוברת הקטנה שכולנו שמענו אליה, פגשנו אותה, וראינו לא מעט יהודים שמעידים שהיא שינתה להם את החיים, חמש דקות של אור שהופכות יהודים של עמל כפים, ליהודים של תורה, אנשים שלא מוצאים רגע מנוחה בתוך יומם העמוס עוצרים הכל, ומקבלים תרכיז רוחני חזק שממלא אותם עד "החמש דקות של מחר".

 

לנתב את הכוחות

נולדתי לבית דתי בבית שאן. מספר הרב רונן חזיזה שליט"א מי שעומד מאחורי הפרויקט הענק הזה, לאחר הבר המצווה שלי עברנו עם משפחתנו לירושלים, ולאחר הנישואים עברנו לצפת. וכאן הקמנו את הארגון "אש קודש", שזהו ארגון שמטרתו היא "לנתב את הכוחות העצומים והאש שבוערת בכל יהודי לכיוון של תורה, תפילה, קדושה, שמחה ויראת שמיים טהורה". והכל מתוך האהבה קירוב והרבה הרבה שירה.

היה זה המורה אליהו, מורה לאנגלית, תושב הר נוף שבמבט חיצוני היה שקוע עמוק בלימודו עם תלמידיו אך באמת היה שקוע כולו בתורתו של רבי נחמן מברסלב זיע"א, "אני נזכר באותם ימים, הרב אליהו סער קראו לו, כיום הוא מתגורר עד היום בהר נוף ולא אני חייב את חיי.

הוא היה נכנס לכיתה ומתחיל ללמד את החומר באנגלית, אך אחרי מחצית מהזמן זה כבר היה יותר מידי בשבילו, הוא היה סוגר את הספרים ומתחיל להקריא לנו מספרי רבינו הקדוש, לא היה לנו מושג מאיפה הוא קורא את הדברים אבל אהבנו לשמוע את המלים שהיו טל של תחיה על בחורים צעירים כמונו.

כולם אהבו אותו אך הרב חזיזה, נשאב עמוק פנימה, "הנשמה שלי הרגישה שיש לו משהו ענק לגלות לי", משחזר הרב, "התחלתי לפתח איתו קשר ובאחד הימים הוא נתן לי מספר ספרי רבינו ואמר לי כך אותם תקרא את זה, זה יעזור לך מאד, מאז לא עזבתי אותם עוד, הספרים האלה החיו אותי שינו לי את כל הכיוון בחיי הבנתי שאני רוצה להיות משהוא אחר, מישהו אחר, לא עוד סתם תלמיד של התיכון".

"באחד הימים הוא לקח אותי לסיור במאה שערים", משחזר הרב, "בבית כנסת של ברסלב, נפעמתי מהעולם שגילתי, לא רציתי שום דבר אחר רק להתחבר למקום. הרב חזיזה נשאב לתורת רבינו הקדוש והוא שוקע בד' אמות של עבודה וככל שחולפות השנים הוא מבין שאם הוא רוצה שיכנס יותר לליבו הוא חייב להשקות יותר, וכך בעודו נער צעיר הוא כבר מתחיל לשוחח לקרב לחזק, כשבפיו תורתו של רבינו הקדוש ובידו גיטרה.

מתחילת ההופעה האורות באולם נשארו כבויים, ומתוך החשיכה הזאת הגיע בהדרגה האור. המשתתפים לא יכלו להישאר אדישים לתופעה המיוחדת והעוצמתית הזאת, כך שלאט לאט ומפה לאוזן החלו להגיע עוד אנשים מכל חלקי הארץ כדי לראות במה מדובר. מאז הכול שייך להיסטוריה, מרוב ביקוש ההופעה הפכה ללו"ז קבוע ביומנים החודשיים של היכלי תרבות, בירושלים, באלעד, בצפת, ועוד.

 

מה יכול לרפאות אותם

אני חייב להגיד שכיום בציבור הדתי והחילוני בארץ, רבי נחמן נחשב לאחת הדמויות הכי אהודות שיש, מספיק שאני מזכיר את השם רבי נחמן מברסלב וכלולם מתחילים למחוק כפים כאילו זה מישהו מפורסם וענק שנכנס לאולם, ככה בלי להגזים, אנשים כל כך מתחברים לתורה של רבינו הקדוש כי הם מרגישים שלמרות שהוא חי לפני מאתים שנה הוא פשוט קרא את המחשבות שלהם וידע מה יכול לרפאות אותם.

הראיון המלא והמרתק מתפרסם לראשונה במגזין ניצוצות החדש, של חודש זה.

תגובות

הגהה דחוף! בפרט בכותרת למעלה!!

4

רבינו הקדוש לא זקוק להסכמתו, לא שלו ולא של כמותו. להפך זה ממש נשמע כגנאי בשביל צדיק יסוד עולם, שרונן חזיזה מדמה אותו למישהו מפורסם שנכנס לאולם.

3

מעניין איך מוחאים את הכפיים?

2

לכל המגיבים- נא להרגע... מכירה את הרב הצדיק הזה מקרוב, כדאי לכם קצת לשמוע אותו ותבינו במי מדובר, ואני מוחה על ביזוי תלמידי חכמים!

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.