קבר שרה ע"ה בקרימנצ'וג שבאוקראינה חולל ע"י אנטישמים אוקראינים

לרגל א' ניסן יום חתונתה הידוע של שרה בת רבינו הקדוש, החלו עבודות שיפוץ ושיקום קברה בהשתדלותם של עסקנים חסידי ברסלב הכואבים את חילול קברה בבית הקברות בעיר קרימנצ'וג לאחר שחולל בפעם השלישית ע"י חוליגנים אוקראינים

עבודות השיקום בבית הקברות בקרימנצ'וג | צילום: 'אומן שלום'

לרגל א' ניסן יום חתונתה הידוע של שרה בת רבינו הקדוש, החלו עבודות שיפוץ ושיקום קברה בהשתדלותם של עסקנים חסידי ברסלב הכואבים את חילול קברה בבית הקברות בעיר קרימנצ'וג לאחר שחולל בפעם השלישית ע"י חוליגנים אוקראינים.

היום ג' ניסן, יום בו רבינו אמר את תורה מ"ט בליקו"מ בשבת שבע ברכות שלה שחל בג' ניסן, אחת התורות המיוחדות בו הרחיב רביה"ק בסודות נפלאים ומדהימים על שרה בתו ובעלה ועל הקשרה למלכות בית דוד וכן בתורה זו רימז את סודות הגאולה באופן מבהיל הרבה מעבר להשגותינו.

לאחר פרסום הכתבה באתר 'אומן שלום' על כי חולל קברה של שרה ע"ה בפעם השלישית, התעוררו העסקנים והחלו לפעול למען שיפוץ קברה של בת רבינו בעיר קרימנצ'וג.

כאמור, היום (שני) בסיעתא דשמיא החלו עבודות שיקום בית הקברות ושיפוץ קברה של שרה ע"ה ע"י ארגון 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א. בשלב הראשון בתוכנית השיקום החלו לכרות את העצים בשטח בית הקברות ולאסוף את המצבות לקראת שיפוצם מחדש והעמדתם במקומם בצורה מכובדת, בהמשך תוכנית השיקום מתכננים לבנות עמדת שמירה ומערכות תאורה בכדי לשמר את המקום ממקרה וונדליזם נוסף.

העסקנים שנכנסו לעובי הקורה אומרים כי הוצאות השיפוץ מחדש הוא מזערי לעומת האחזקה השוטפת של מתחם בית הקברות, הרב ישראל מאיר גבאי קורס תחת הנטל ואין ביכולתו לעמוד בהוצאות הגדולות, אנו פונים בזאת לכלל חסידי ברסלב בארץ ובעולם: אנא עיזרו לנו לשמור על קברה של בת רבינו שלא יחולל ח"ו שוב, אנו זקוקים לתרומתכם לאחזקת המקום. תרמו בעין יפה ותזכו לישועות גדולות כפי שאמר רבינו: 'אצלי אף אחד לא הפסיד. במקום שאני לוקח שם אני נותן', זו הזדמנות שלנו להחזיר לרבינו את מה שפועל לתיקון נפשנו, זו ההזדמנות שלנו להחזיר טובה שתעמוד לזכותינו לנצח, בואו לא נהיה כפויי טובה… ונדאג לשמר את קברה של בת רבינו שאמר: 'שהמשיח יהיה מיוצאי חלציו', וחיבה יתירה נתן רבינו לבתו הצדקת מרת שרה ע"ה אשר עליה הפליג ואמר: 'פון שרק'ה שמועס איך נישט' (משרה איני מדבר בכלל) מגודל מעלתה.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.