צוות ת”ת “אהבת משה” ירושלים בשבת התאחדות באומן

שבת התעלות והתרוממות • ימי התעלות והתרוממות היו מנת חלקם של צוות המחנכים והרבנים בתלמוד תורה ברסלב “אהבת משה” ירושלים בנסיעתם המיוחדת לשבת התעלות בציון המצויינת באומן

צוות הת"ת באומן | צילום: באדיבות המצלם

ימי התעלות והתרוממות היו מנת חלקם של צוות רבני ומלמדי תלמוד תורה ברסלב “אהבת משה” בנסיעתם המיוחדת לשבת התעלות בציון המצויינת באומן  ציונו של רביה”ק מוהר”ן מברסלב זיע”א, ועוד קברי צדיקים ממאורי החסידות.

כבר עם ההכנות לנסיעה הקדושה החלה ההתרגשות, כשהמלמדים החשובים, בייחוד אלו שזו נסיעתם הראשונה לציון רבינו הק’, שמעו המלמדים החשובים “שיעורי הכנה יומית” משולבים בשיחות וסיפורים הדרכות והנהגות במהות ומעלת ההשתטחות על הציון הק’ מרב ומשפיע המוסדות הרה”ח ר’ יהודה צבי שפירא שליט”א.

מרגש היה לקבל “פתקאות – קוויטלאך” מהתלמידים לתפילות ובקשות מהתלמידים שיזכירום לטובה על הציון הקדוש כשהדגש הוא להצלחה בתורה ויראת שמים. כן נשלחו בקשות לתפילה וישועה ע”י בחורי “הישיבה קטנה והגדולה” שיזכירו אותם בציון המצוינת.
ביום חמישי אחה”צ החלה הנסיעה משערי ה”תלמוד תורה” כשצוות רבני התלמוד תורה – ארוזים בתיקיהם לקראת הנסיעה, תוך כדי שהתלמידים מלווים אותם בשירה ובברכת: צאתכם לשלום!

הרבנים והמלמדים החשובים שמשקיעים כל כוחם ומרצם בהקניית תורה ויראת שמים לצאן קדשים, נפרדו בהתרגשות מתלמידיהם ועלו לאוטובוס בצעדיהם הראשונים… לנסיעה הקדושה אל הרבי.

כבר בעלותם על האוטובוס קיבלו ערכה מיוחדת עם צידה לדרך, ובו גם סידור מהודר – שי אישי בהוקרה מיו”ר המוסדות הרה”ח ר’ נסים כלפא שליט”א, וכן קבצי הכנה ולימוד שנערכו במיוחד עבור נסיעה מרוממת זו.

באכסניה מפוארת התארחו צוות המלמדים, במעדני מאכלי השבת בטוב טעם ואיכות ברמה גבוהה ביותר ובניחוח של נועם ועונג שבת, בזמירות שירות ותשבחות שזכינו לשבות ‘שבת אצל הצדיק’.

בסעודות השבת שמעו המלמדים שיחות ושיעורים מפי רבני המוסדות והצוות החינוכי של התלמוד תורה משולבים בדברי חיזוק לצוות המתעסקים בטהרות, כן לובנו עניני חינוך ע”פ דעתו ועצותיו של רביה”ק ותלמידו מוהרנ”ת זי”ע, בהנחלת אור ההתחזקות – לראות את החיובי, הטוב – לעודד ולחזק את התלמידים כפי שמוסדות “אהבת משה” רכשו להם את שמם הטוב בהקניית דרך זו בתלמוד תורה ובישיבות.

ב’שבת אחים’ בסיום סעודת שבת קודש, הפתיע המנהל החינוכי – הרב נתן דוד צנעני שליט”א את צוות המחנכים כשהקריא לפניהם מכתבי הוקרה והערכה מההורים שנשלחו למלמדים מכלל הכיתות על עבודתם המסורה בכל תלמיד ותלמיד שהובילה לפריחתם מעוררת ההשתאות של הצלחת בניהם יקיריהם שיחיו, כשבסיומם – הסביר כל מלמד דרכי פעולתו, כשכל אחד מקבל השראה ממשנהו – בבחינת ומקבלין דין מן דין.

קשה, קשה עד למאוד הייתה הפרידה במוצאי שבת מחצר הציון הקדוש – כשליחי רבינו הק’ התרפקו המלמדים על הציון בהודיה על זכותם הגדולה שנפלה בחלקם, ובתפילה שיעשו את מלאכתם נאמנה כרצון המשלח הגדול: הנחל נובע מקור חכמה.

בלילה נסעו לציונו הקדוש של אור שבעת הימים מרן רבי ישראל בעל שם טוב זי”ע. בניגוני ערגה ושירי התעוררות מלוכדים יחדיו התעלו לפסגות גבוהות. יחד עם אמירת תיקון הכללי ומזמורי תהלים, תחינות ובקשות לכלל ולפרט.

בהמשך נסעו לציונו הק’ של סנגורם של ישראל הרה”ק רבי לוי יצחק מבארדיטשוב זי”ע, בהתעוררות רבה נאמרה תפילתו של רבי לוי יצחק, וניצלו כל רגע פנוי לתפילה ובקשה כללית וביחוד על התלמידים – תינוקות של בית רבן, מאות תלמידי התלמוד תורה והישיבות.

בהפוגה קצרה בעיר בארדיטשוב הסבו לארוחה דשנה ועשירה, וניצלו את זמן הסעודה ל”פאנל חינוכי”, למען המשך הצלחת ושגשוג התלמידים להעלותם ולחנכם בדרכי התורה והחסידות.

באווירה של התחדשות ואגירת כוחות רבים ברוחניות ובגשמיות, ישועות והשפעות חזרו ביום ראשו בערב להמשך עבודתם בקודש בחיידר של רבינו – ברסלב “אהבת משה”.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.