חדשות אומן

צוות המלמדים ורבני “אהבת משה” בשבת התאחדות באומן

צוות המלמדים ורבני תלמוד תורה “אהבת משה” – ירושלים בראשות יו”ר המוסדות הרה”ח ר’ נסים כלפא שליט”א בשבת התאחדות באומן סמוך לציונו של רבינו הקדוש זיע”א

צוות המלמדים ורבני ההנהלה בת"ת "אהבת משה" - ירושלים | צילום: "אהבת משה"

חוויה בלתי נשכחת חוו צוות המלמדים ורבני תלמוד תורה “אהבת משה” בשבת התעלות והתרוממות באומן ליד ציונו של רביה”ק מוהר”ן מברסלב זיע”א.

כבר עם ההכנות לנסיעה הקדושה החלה ההתרגשות, כשהמלמדים החשובים, בייחוד אלו שזו נסיעתם הראשונה לציון רבינו הק’, שמעו שיחות וסיפורים במעלת ההשתטחות על הציון הק’, הדרכות והנהגות הקשורות לנסיעה היסטורית וקדושה זו.

מרגש היה למלמדי הכיתות לקבל פתקאות – ‘קוויטלאך’, לתפילות תוך בקשה מיוחדת של התלמידים שרבם יזכירם לטובה על הציון הקדוש. כן נשלחו בקשות לתפילה וישועה ע”י תלמידי הישיבה קטנה והגדולה שיזכירו אותם בציון המצוינת.

אור ליום ששי פרשת כי תשא התקבצו ובאו לך כלל הצוות – שמשקיעים כל השנה כל כוחם ומרצם בהקניית תורה ויראת שמים לצאן קדשים, תוך שהם קיבלו צידה לדרך, ערכה מיוחדת שכללה סידור מהודר, שי אישי בהוקרה מיו”ר המוסדות הרה”ח ר’ נסים כלפא שליט”א, וכן “קובץ” הכנה בעניני הציון שנערך במיוחד עבור נסיעה מרוממת זו.

בדרך בואכה אומנה שמעו שיחות וסיפורי הוד במעלת הציון מפי רב המוסדות הרה”ח ר’ יהודה צבי שפירא שליט”א, שעורר וריגש את הצוות החשוב לקראת בואם לציון הק’ וגודל הזכות של הנסיעה של כל אחד ביחידות לאומן, ובפרט נסיעתם של מלמדי תינוקות של בית רבן אשר זוכים לחנך את תלמידיו ובניו של רבינו הק’ בתלמוד תורה הנקרא על שמו.

באכסניה מפוארת התארחו צוות המלמדים, בשילוב מיטב מעדני מאכלי השבת בטוב טעם ואיכות ברמה גבוהה ביותר ובניחוח של נועם ועונג שבת.

בסעודות השבת שמעו המלמדים שיחות ושיעורים מפי הצוות החינוכי ובראשם יו”ר המוסדות הרה”ח ר’ ניסים כלפא שליט”א, המשגיח הרה”ח ר’ אהרון אליעזר קעניג שליט”א והרה”ח ר יהודה צבי שפירא שליט”א. כן התענגו משיחתו של הרה”ח ר’ אליהו גודלבסקי שליט”א ממשפיעי הישיבה מיום הקמתה בשיעורו בסיפורי מעשיות, ואשר שילב בה דברי חיזוק לצוות המתעסקים בטהרות, תוך שהוא מחזק ומעודד שמוסדות “אהבת משה” רכשו להם את שמם הטוב בהקניית דרכי החינוך בתלמוד תורה ובישיבות, בזכות דרך ההתחזקות של רבינו הק’ ותלמידו מוהרנ”ת זיע”א.

קשה, קשה עד למאוד הייתה הפרידה במוצאי שבת מחצר הציון הקדוש – כשליחי רבינו הק’ במשך כל השנה התרפקו המלמדים על הציון בהודיה על זכותם הגדולה שנפלה בחלקם, ובתפילה שיעשו את מלאכתם נאמנה כרצון המשלח ה’נחל נובע מקור חכמה’.

בהמשך הלילה נסעו לציונו הקדוש של אור שבעת הימים מרן רבי ישראל בעל שם טוב זיע”א. בניגוני ערגה ושירי התעוררות מלוכדים יחדיו התעלו לפסגות גבוהות. יחד עם אמירת ‘תיקון הכללי’ ומזמורי תהילים, תחינות ובקשות, ורק מפאת השעה הדוחקת נאלצו לעזוב את הציון הקדוש. גם כאן במעז’יבוז דאגו בהנהלת המוסדות להכין ארוחה דשנה ועשירה ל”סעודת מלווה מלכה”, עוד תחושה של סיפוק וקורת רוח מהנסיעה הקדושה.

בהמשך נסעו לציונו הק’ של סנגורם של ישראל רבי לוי יצחק מבארדיטשוב זיע”א, בהתעוררות רבה נאמרה תפילתו של רבי לוי יצחק הנהוג לאומרה במוצאי שבת, וניצלו כל רגע פנוי לתפילה ובקשה כללית וביחוד על התלמידים – תינוקות של בית רבן, תלמידי התלמוד תורה

 

5

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.