פרסום ראשון

הרמטכ"ל אישר את בקשתו של אריה דרעי להאריך את היציאה לאומן ל-10 ימים

הרמטכ"ל אישר את בקשתו של אריה דרעי להאריך את אישור יציאתם של לומדי התורה ובחורי הישבות המבקשים להגיע לאומן לימי ראש השנה הבעל"ט לעשרה ימים – מצורף המכתב

חסידי ברסלב נוסעים לאומן // צילום: יוסי גולדברגר

הרמטכ"ל אישר את בקשתו של אריה דרעי להאריך את אישור יציאתם של לומדי התורה ובחורי הישבות המבקשים להגיע לאומן לימי ראש השנה הבעל"ט לעשרה ימים.

במכתב נאמר: בהמשך למכתבו של השר דרעי בקשתו לאפשר שהייה של עשרה ימים בחו"ל בראש השנה (תחת שבעה ימים המוסדרים בתקנות) אושרה. ובלבד שיציגו את בקשתם ואת כרטיס הטיסה מראש  במדור בני הישיבות"

 

כזכור, השר דרעי פנה לשר הביטחון אביגדור ליברמן בבקשה להאריך את זמן שהות הטסים לאומן ל-10 ימים, וזאת בכדי לאפשר לתלמידי הישיבות לשהות  על קברו של רבי נחמן בימי ראש השנה באומן.

במכתב ששיגר דרעי לשר הביטחון, כתב שר הפנים: “הנני מתכבד לפנות לכבודו בעניין שבנדון בכדי לאפשר לרבבות מתכנסי הקיבוץ בעיר אומן בראש השנה ובכללם בחורי הישיבות הנוהגים לפי הוראות רבותיהם שליט”א לעלות לציון הק’, ומכיוון שראש השנה תשע”ט הבא עלינו לטובה יחול בימים שני ושלישי הרי שבחורי החמד המקבלים דיחוי משלטונות הצבא יאלצו לשהות בחוץ לארץ יותר משבעה ימים כמו שבדרך כלל הנוהל זאת מאחר וישנם עשרות אלפי נוסעים בימים ספורים ובתוכם גם שבת קודש ולנוכח העומס הרב על הטיסות בימי חמישי שלפני ראש השנה והחזרה לאחר צום גדליה”.

“לאור זאת”, כותב דרעי לליברמן, “אבקשך להורות לשלטונות הצבא לאפשר באופן חריג אישור ליוצאים לתפילות ראש השנה בציון הק׳ באומן לצאת את הארץ עד עשרה ימים מבלי שיפגע מעמדם מול שלטונות הצבא”.

דרעי הדגיש בכתב: “בקשתי זו הינה לצורך פרטני זה ואין להשליך ממנה השלכת רוחב לשינוי הנהלים באופן גורף”.

“היערכות זו מראש תחסוך מאיתנו טיפול לאחר מעשה לגבי תלמידי הישיבות שלא יצליחו למצוא מועד חזרה תוך שבעה ימים כמקובל”, מסכם הרב דרעי.

שר הביטחון ליברמן קיבל את בקשתו של השר דרעי והנחה את מפקדי לשכות הגיוס, כי כל מועמד לשירות ביטחון הדוחה גיוס בשל תורתו אומנותו שיגיע ללשכות הגיוס ויציג עם בקשתו לאישור יציאה לחו״ל, את העתק כרטיס הטיסה לאומן לימי ראש השנה, יינתן לו אישור יציאה לעד עשרה ימים במקום שבוע כמקובל בדרך כלל באישורי יציאה לחו״ל.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.