'פאייכלה' עם המלצות הלבוש לקראת הנסיעה לאומן ולאוקראינה הקפואה

חברת ההסעות 'פייכלה' עם המלצות לבוש לקראת הנסיעה לאומן, חשוב לדעת שמזג האוויר בתקופת זו היא קיצונית ביחס לישראל, על כן יש להיערך בהתאם עם לבוש מתאים

פייכלה בשלג הראשון באומן // צילום: יח"צ

חברת ההסעות 'פאייכלה' עם המלצות הלבוש לקראת הנסיעה לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן ולקברי הצדיקים באוקראינה הקפואה בתקופה זו, חשוב לדעת שמזג האוויר בתקופת זו הוא קיצוני ביחס לישראל, על כן יש להיערך בהתאם עם לבוש מתאים.

שני הכללים הבסיסים לשמירה על חום הגוף בתנאי קור הם: 1. הישארו יבשים ויהיה לכם חם. 2. שימרו תמיד על מרווח אויר בין שכבה לשכבה, אם תקפידו על שני כללים אלו, כבר עשיתם דרך ארוכה לחופשה חמה ונעימה.

מומלץ ורצוי מאוד להצטייד במעיל חיצוני, שיהיה אטום למים, מעיל שכזה ידאג לשמור את הרוח והרטיבות בחוץ ובו בזמן ידאג לנדף רטיבויות, הנגרמות מזיעה, אל מחוץ למעיל, לשמירה על תחושה יבשה.

כשהקור יורד מתחת לאפס, כדאי להצטייד בגופיה טרמית המפחיתה את שכבות הביגוד הנדרשות מעל, שכבת הבסיס, הידועה גם כביגוד טרמי, מטרתה הראשונית והיחידה היא לשמש כשכבת עור שנייה, תפקידה הוא לבטל את תחושת הקור (הצמרמורות) ומרחיקה מהגוף את הלחות הנגרמת מהזיעה, החומר הטוב ביותר לשימוש בביגוד טרמי הקיים נכון להיום הוא הפוליפרופילן – החומר הקל ביותר, המבודד ביותר ומנדף הזיעה הטוב ביותר.

אם עדיין קר, הוסיפו עוד שכבת בידוד, בין אם היא סינטטית או צמר, עד אשר תגיעו לתוצאה הרצויה, אך זכרו! יש לדאוג תמיד על שמירת מרווח בין השכבות, שכבה עבה לא תבודד יותר ואף תגרום להתקררות, במידה ותפעיל לחץ על השכבה התחתונה או העליונה.

שימוש בגרביים עבות עלול להפר את שני הכללים הבסיסיים. גרב עבה תגרום להזעת יתר ומכאן לתחושת רטיבות וקור, בנוסף, גרב עבה תיצור מגע ישיר בין כף הרגל לנעל ולסביבה החיצונית וכך תחדיר את הקור ישירות לכף הרגל.

הפתרון לתחושת הקור בכפות הרגליים מתחיל דווקא בראש שלנו, דאגו תמיד לחבוש כובע חם, ורצוי שיהיה עמיד לרוח, במידה ונדאג לשמור על ראש חם, יפנה גופנו את הדם אל שאר האיברים וכך נשמור על תחושה חמה גם באצבעות הרגליים, במידה וזה לא מספיק, שימרו על מרווח אויר בין כף הרגל לנעל ובנוסף על שכבת אויר חמה ומבודדת, התוצאה תיהיה – כפות רגליים חמות ונעימות.

לעולם אל תוותרו על ההיגיון הבסיסי, במידה שאתם חשים בקור, התחילו לזוז וייצרו כך חום גוף, במידה ואתם מזיעים, נהגו ההיפך, הורידו את רמת הפעילות והימנעו מהזעת יתר. בכל הקשור לשמירה על חום הגוף בסביבה קרה, הצטיידו תמיד בשכבת בידוד נוספת בתיק, כתיירים המגיעים ממדינה חמה אשר אינם מורגלים לקור האוקראיני, עדיף תמיד שיהיה חם מאשר תסבלו מקור מקפיא עצמות. הטמפרטורות באוקראינה בתקופת החורף הם מתחת לאפס לכל אורך היום.

כשאתם יוצאים ממקום האירוח לשיטוט ארוך – טווח במזג אויר מקפיא שכזה, התלבשו בהתאם: לבשו שתי שכבות על הרגליים (גטקעס ומכנסיים), תנעלו נעלים מרופדות (ואז מספיק זוג גרביים חמות – גרביים טרמיות), תדאגו ללבוש שלוש/ארבע שכבות בחלק העליון של הגוף (גופיה ו/או חולצה דקה, סוודר, מעיל צמר/פוך), כפפות צמר/כפפות שלג, צעיף וכובע.

הנעליים שלכם חשובות שיהיו בעלות סוליות מבודדות (הקור עובר בקלות דרך סוליות דקות) ואטומות למים, להסתובב בכפור האוקראיני בגרביים לחים זה יהיה סבל בלתי נסבל.

 

התמונות של 'פאייכלה' מהשלג הראשון באומן

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.