פגישה משמעותית בין שר הפנים האוקראיני לבין הרב יעקב ג'אן שליט"א

פגישה מכרעת בין שר הפנים של אוקראינה לבין רב הקהילה היהודית באומן הרה"ח ר' יעקב ג'אן שליט"א: שר הפנים נתן הוראה חד משמעית למפקד המחוז לעמוד לצד הקהילה היהודית באומן בכל הנדרש

שר הפנים ארסן אבקוב עם הרה''ח ר' יעקב ג'אן שליט"א // צילום: באדיבות המצלם

בערב חג השבועות התקיימה פגישה תקדימית ומשמעותית בין השר החזק ביותר שר הפנים של אוקראינה ארסן אבקוב לבין רב קהילת אומן הרה"ח ר' יעקב ג'אן שליט"א, הצדדים דנו בסוגיות ביטחון הנוסעים לאומן, ביחסים של הקהילות היהודיות עם הרשויות המרכזיות והמקומיות במחוז צ'רקס. במסגרת הפגישה הועלו שני סוגיות עיקריות, האחד נושא ביטחון המבקרים באומן, והשני הוא הסדרת מעמדם של תושבי הקהילה היהודית.

 

הרב ג'אן שליט"א ביקש להודות לשר הפנים על מלחמתו באנטישמיות ועל הצלחתו של השר למצות את הדין עם הפושעים האנטישמיים שעוררו סערה רבה בכל רחבי העולם, בעקבות הפשעים שביצעו כנגד היהודים במקום הקדוש להם, והשליכו ראש חזיר לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן. הרב ג'אן המשיך והודה לשר הפנים על עזרתו בהצבת מערך מאות השוטרים שנשלחים מידי שנה מטעם משרדו לשמירה והגנה על ביטחונם של עשרות אלפי המבקרים באומן בתקופת ראש השנה.

 

במהלך הפגישה הוצגו בפני השר פעילויות שנעשו בתקופה האחרונה על ידי גורמים במשטרה כנגד תושבי הקהילה באומן, בעקבות פריצת שוטרים לדירה של אחד מתושבי הקהילה על לא עוול בכפו, השר התקשר למפקד מחוז צ'רקס בנוכחות הרב ג'אן וביקש לארגן פגישה מסודרת עם נציגי הקהילה היהודית באומן, השר נתן למפקד המחוז הוראה חד משמעית לעמוד לצד הקהילה היהודית בכל הנדרש.

 

הפגישה התקיימה בנוכחותו של איש העסקים נחמן שטיינברג שהפגיש בין הצדדים, שטיינברג סיפר ל'אומן שלום' כי: "השר התייחס לכל הנושאים שהועלו בפגישה בכובד ראש, והבטיח לעשות הכל בכדי לשמור על ביטחונם של המבקרים באומן בכל תקופת השנה, השר נתן את מספרו האישי לנציגי הקהילה, והבטיח להקשיב לצרכי הקהילה היהודית באופן אישי, כמו"כ השר הבטיח כי הוא ימשיך גם בעתיד להילחם בתוקף באנטישמיות נגד היהודים המבקרים במדינה.

 

תגובות

מרגש שיש את הרב ג'אן, אחד שיודע לייצג אותנו כמו שצריך מול הרשויות

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.