פְּתַח שַׁעֲרֵי שָׁמַיִם לִתְפִלָּתֵנוּ • מסיבת סידור לתלמידי תלמוד תורה ברסלב “אהבת משה”

פְּתַח שַׁעֲרֵי שָׁמַיִם לִתְפִלָּתֵנוּ • מסיבת סידור מפוארת לתלמידי תלמוד תורה ברסלב “אהבת משה” בירושלים עיה”ק בשילוב תפילת תינוקות של בית רבן ליד שריד בית מקדשינו ב”כותל המערבי”

ילדי הת"ת במסיבה | צילום: אהבת משה

היה זה מחזה מרטיט לבבות לראות את התלמידים צאן קדשים עומדים ביראת כבוד ליד שריד בית מקדשינו ומתפללים על צרכיהם, הוריהם ומשפחתם וכלל בית ישראל.

יום שמחתם של התלמידים ‘מסיבת הסידור’ החל כראוי וכיאה כאשר התלמידים היקרים לבושים בבגדי שבת ומעוטרים בכתרים מפוארים ליד ה’כותל המערבי’ תוך קידוש שם שמים מרובה. ליד אבנים אלו אשר ספגו תפילות רבות ודמעות חמות מאות ואלפי שנים – עמדו הקטנים בתפילתם בפעם הראשונה מתוך הסידור, תפילה שבוודאי הוסיפה עוד נדבך ואבן לבית המקדש שיבנה במהרה בימינו.

בהתרגשות רבה נסעו התלמידים יחדיו לעבר הכותל המערבי, והחלו להתפלל את תפילת שחרית הראשונה שלהם מתוך ה”סידור”, כשבסיומה אמרו התלמידים יחדיו מזמורי תהלים בניגון ובהטעמה מיוחדת.

ברם, לפני רגעי שיא אלו קדמה לה שנה פורייה של לימוד והקניית כללי הקריאה ע”י המלמד החשוב והוותיק הרב שלמה זלמן אולמן שליט”א שהשקיע רבות בתלמידים, והשקעה זו קצרו כעת התלמידים וההורים גם יחד בגילה וברננה.

בסיום התפילה פנו הרבנים עם ההורים ובניהם – התלמידים היקרים שיחיו, לאולם שע”י ביהכנ”ס “אהל-יצחק” הסמוך ונראה לכותל המערבי, שם נערכה המסיבה ברוב פאר והדר בשירות ותשבחות על שזכו להגיע עד הלום.

התרגשות מיוחדת היתה לראות את הצדיקים הקטנים על ברכי הוריהם כשהם שרים יחדיו את הניגון הידוע: “וזכני לגדל בנים ובני בנים, חכמים ונבונים, אוהבי ה’ יראי אלוקים…” עין לא נותרה יבשה, בתפילה זו המתגשמת לנגד עיניהם.

במהלך המסיבה נשאו דברים: יו”ר המוסדות הרה”ח ר’ ניסים כלפא שליט”א בגודל מעלת תפילת תינוקות של בית רבן, תפילתם הזכה שעולה למרומים ופועלת גדולות ונצורות על התלמידים, ההורים וכלל עם ישראל.

בהמשך, נאם רב המוסדות הרה”ח ר’ יהודה צבי שפירא שליט”א בדברי רביה”ק מוהר”ן מברסלב זי”ע – שעיקר חיותו של כל אחד הוא ע”י התפילה, וזאת משקיעים ושמים דגש מיוחד על כך בתלמוד תורה כבר בראשית דרכם של הילדים הרכים.

תוך כדי המסיבה נעמד סב של אחד התלמידים מחנך ידוע ומפורסם בעיה”ק ירושלים ושח מרחשי ליבו על החינוך המיוחד שמעניקים לתלמידים בשמחה ובתשומת לב מיוחדת, בהשקעה בלימודים ברמה גבוהה ובחינוך לדרך ארץ.

“זרעא חיא וקיימא”… “פתח שערי שמים לתפילתנו”… כך הסתיימה מסיבת הסידור בניגונים בקולם הזך של הבל פיהם שאין בהם חטא – התלמידים הקטנים עם הוריהם ורבותיהם גם יחד.

הייתה זו מסיבה של דביקות והתעלות אשר השאירה רושם רב על המשתתפים, רושם של התחלת דרכם בתפילה להשי”ת, מתוך תקוה וציפייה שיתקבלו תפילותינו ברחמים וברצון אמן.

 

 

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.